Świnoujście

Reklama

Domki Przy Jeziorze

Miejscowość: Lipczynek

••• POMOST ••• ŁÓDKA ••• SILNIK ••• GRATIS ••• domki 10m od jeziora tel:793 222 232 WWW.LIPCZYNEK.PL

Cena od: 160PLN całość

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Domki Letniskowe Drewniane

  domek kempingowy
  Dziwnów

  25 PLN/os.

  -100m od morza -TANIE NOWE domki -2 pokoje -kuchnia, łazienka, parking, Wi-Fi, plac zabaw - psy TAK

   

Świnoujście

Świnoujście to ważny port nad Bałtykiem i jednocześnie atrakcyjna turystycznie miejscowość na zachodnim wybrzeżu. Jest to również jedyne w Polsce miasto położone na wyspach. Konkretnie na trzech dużych - Uznam, Wolin i Karsibór - i kilkudziesięciu mniejszych. Wszystkich wysp jest w sumie 44, stąd często można się spotkać z określeniem „miasta 44 wysp”.

Świnoujście jest najdalej wysuniętą miejscowością na północno-zachodnim krańcu Polski. Miasto leży nad cieśniną Świny, która ma ok. 16 km długości i która na obszarze miasta tworzy tzw. Bramę Świny. Zachodzi tu wymiana i mieszanie wody słodkiej z morską między Bałtykiem a wodami Zalewu Szczecińskiego, który otacza miasto od południa.

Ze względu na swoje położenie Świnoujście od dawna było ważnym, często strategicznym punktem na mapie. Ścierały się tu interesy wielu państw, czego dobrym przykładem jest historia miasta. W średniowieczu było to lenno duńskie, potem walczyli o Świnoujście Szwedzi i Prusacy. W trakcie II Wojny Światowej działało tu zaopatrzenie niemieckiej floty (stocznia, port i baza).

Świnoujście każdego roku przyciąga spore rzesze turystów. Jedną z głównych atrakcji, zwłaszcza w okresie letnim, jest rozciągająca się na długość 10 km plaża. Ze względu na zjawisko tzw. cofania się morza, plaża z roku na rok powiększa się, a kąpielisko należy do stosunkowo płytkich. Należy też dodać, że wody w rejonie Świnoujścia należą do jednych z najcieplejszych na polskim wybrzeżu. Istotnym punktem tutejszej oferty turystycznej są rejsy tzw. białej floty. Statki kursują na różnych trasach, zarówno po porcie, po wodach zalewu i po Bałtyku. Można też wybrać się na rejs katamaranem, który płynie na wyspę Rugia lub popłynąć wodolotem do Szczecina.

Będąc w mieście warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które mieści się w dawnym ratuszu; latarnię, na którą prowadzi ponad 300 schodów i która jest najwyższą latarnią nad Bałtykiem; forty twierdzy Świnoujście, czyli stare zabudowania wojskowe, takie jak fort Anioła, Zachodni i Wschodni (Gerharda) oraz kompleks Podziemne Miasto. Oczywiście nie można zapomnieć o oryginalnych falochronach, usypanych jeszcze za czasów Fryderyka Wilhelma III na początku XIX wieku. Na końcu jednego z nich znajduje się biały wiatrak, a właściwie jego atrapa. Jest to też jeden z symboli miasta, w którym kiedyś prawdziwych wiatraków było znacznie więcej.

Będąc w Świnoujściu, warto rozważyć wycieczkę (samochodem lub statkiem) do Międzyzdrojów i Wolińskiego Parku Narodowego.


fot. wikipedia

 1. Artykuły:

 2. Twierdza Morska Świnoujście

  Dodano: 2017-06-27

  Twierdza Morska Świnoujście to pochodzący z XIX wieku zespół pruskich fortyfikacji, których celem była ochrona portu i miasta. Do naszych czasów z czterech fortów przetrwały trzy: fort Anioła, Zachodni i Wschodni (inaczej Gerharda).

  Zobacz więcej

 3. Podziemne Miasto w Świnoujściu

  Dodano: 2017-06-27

  Odwiedziny Podziemnego Miasta w Świnoujściu będą na pewno dużą atrakcją dla osób lubiących historię w sensacyjnym wydaniu.

  Zobacz więcej

 4. Muzeum Rybołówstwa Morskiego

  Dodano: 2017-06-27

  W dawnym ratuszu miejskim w Świnoujściu mieści się Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Sam budynek - wybudowany w stylu klasycystycznym na początku XIX wieku - jest najstarszy w mieście. Udostępnione dla zwiedzających wystawy nawiązują zarówno do fauny wód morskich i oceanicznych, przyrody Bałtyku i Zalewu Szczecińskiego, jak i do historii rybołówstwa dalekomorskiego. Osobna ekspozycja poświęcona jest też samemu miastu i jego historii.

  Zobacz więcej

 5. Latarnia morska w Świnoujściu

  Dodano: 2017-06-27

  Latarnia morska w Świnoujściu ma blisko 65 metrów u jest najwyższą latarnią nad Bałtykiem, a jednocześnie jedną z najwyższych w ogóle. Aby wejść na jej szczyt trzeba pokonać ponad 300 schodów, ale dla widoku który roztacza się z samej góry z pewnością warto.

  Zobacz więcej

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet