Świeradów-Zdrój

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

Cena od: 35PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

Świeradów-Zdrój

Świeradów Zdrój to niewielkie (ok. 4 700 mieszkańców), ale urocze uzdrowisko, położone jest w Górach Izerskich na płd-zach Polski, na wysokości 450-710 m n.p.m.
Nieprzypadkowo nazywany jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Dzięki występującym na tym terenie źródłom wód radoczynnych, złożom borowiny, leczone są tu choroby narządów ruchu, reumatyczne, układu krążenia i kobiece.
Cudowne kąpiele, ciepłe okłady, źródlana woda do picia przyciągają do Świeradowa powtórnie, zarówno kuracjuszy jak i turystów z Polski i zagranicy. Unikalny klimat, usytuowanie u zbiegu granicy polsko - czeskiej oraz polsko - niemieckiej, rozwinięta baza noclegowa, gastronomiczna i sportowa to tylko niektóre walory tej miejscowości.

Głównym zabytkiem oraz charakterystyczną budowlą w Świeradowie jest dom zdrojowy. Ta piękna budowla położona jest w centrum i otoczona parkiem. Dom Zdrojowy posiada wysoką na 46m. wieżę zegarową oraz najdłuższą (80m) wśród dolnośląskich uzdrowisk Halę Spacerową o modrzewiowej konstrukcji, z piękną polichromią i witrażami. Przy wejściu do Hali Spacerowej znajduje się źródło wody pitnej. Przed Domem Zdrojowym położone są tarasy zdrojowe o długości przekraczającej 160m oraz park zdrojowy. Tarasy oraz park stwarzają idealne warunki do wypoczynku.
Zimą działają tutaj wyciągi narciarskie na Świeradowiec (1002 m n.p.m.)
Latem Świeradów jest idealnym miejscem na spędzenie udanego wypoczynku z dala od zgiełku hałaśliwych kurortów, oferując zarazem bogatą infrastrukturę turystyczną, szeroki wachlarz szlaków turystycznych, oraz wyśmienite tereny do uprawiania turystyki rowerowej i kolarstwa górskiego.

Świeradów jako jedno z najstarszych i najpiękniejszych Polskich uzdrowisk oraz Góry Izerskie urzekły już wielu artystów: malarzy, poetów, muzyków czy aktorów. W oazie ciszy i spokoju tworzą, malują, wystawiają swoje prace w miejscowych galeriach, komponują, organizują wieczory poetyckie i festiwale muzyczne.

W mieście odbywa się przez cały rok wiele imprez kulturalnych i sportowych: m.in. Puchar Sudetów w Narciarstwie Alpejskim i Biegowym, Majówka, Święto miasta - Dni Kwitnących Rododendronów, Bike Maraton, Europejskie Spotkania Młodych Muzyków, Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet