Stronie Śląskie

Reklama

Zającówka

Miejscowość: Szklarska Poręba

Cena od: 60PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

  • Domek "Dzika Stokrotka"

    dom do wynajęcia
    Idzików

    Ferie zimowe! Wolny górski domek z kominkiem w terminie 2-9 luty, oraz od 16 lutego. ZAPRASZAMY !

     

Stronie Śląskie

Stronie Śląskie jest niewielką miejscowością, leżącą w południowo - zachodniej Polsce u podnóża Śnieżnika. Stronie Śląskie jest miasteczkiem otoczonym ze wszystkich stron górami. Od południowego - wschodu Górami Bialskimi, od zachodu Wzgórzami Krowiarek, od wschodu Górami Złotymi a od południa Masywem Śnieżnika, którego szczyt widać prawie z każdego zakątka Ziemi Kłodzkiej. Ponadto przez Stronie przepływają trzy rzeki: Biała Lądecka, Morawka, Sienna Woda. Stronie leży na wysokości około 500-600m.n.p.m. Miejscowość ta nie ma układu urbanistycznego typowego dla miasta, ponieważ powstała z połączenia trzech sąsiadujących ze sobą wsi Strachocina, Stronią i Goszowa. Obecnie Stronie ciągle się rozwija i przekształca z miasta uprzemysłowionego w typowo turystyczne. Powstaje coraz większe zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Jest dużo dobrze oznakowanych szlaków pieszych jak i rowerowych, co sprawia doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Zimą można tu pojeździć na nartach, na jednym z wielu wyciągów narciarskich ale można też popływać na basenie lub pograć na hali sportowej. Obowiązkowo trzeba zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce dzięki płynących w niej podziemnych strumieniach i naciekom, które charakteryzują ogromne bogactwo form.

Stronie Śląskie jest znanym ośrodkiem przemysłu szklarskiego dzięki Hucie Szkła Kryształowego "Violetta", założonej w 1864 r. Jest to też najbardziej lesista gmina w Polsce, bogata w unikalną florę i faunę. Są tu doskonałe warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku i kontaktów z naturą.

Główny zabytek w Stroniu Śląskim to Kościół Parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski i świętego Maternusa w Stroniu Śląskim - Kościół został wybudowany w roku 1264, pierwotnie jako drewniany. W 1732 r. został przebudowany z gotyckiego na barokowy. Jest to budowla bazylikowa, trójnawowa z prezbiterium zakończonym półkoliście, ze sklepieniem kolebkowym pokrytym freskami. Nad wejściem znajduje się kamienny kartusz herbowy a wyżej wnęka z figurką Chrystusa, nad którą wznosi się wieża z dzwonem z 1758 r. i kamienna chrzcielnica z połowy XVIII w. Na uwagę zasługuje także Droga Krzyżowa oraz klasyczna pieta z 1876 r. dłuta Franza Thamma. Przy kościele znajduje się kapliczka i nagrobek rodziny von Losky, która była założycielami huty szkła w Stroniu Śląskim. W sąsiedztwie znajduje się plebania z 1890 r. przebudowana w XX w.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet