Obiekty promowane w najbliższej okolicy

"Puszczyk" Pokoje Gościnne

Kategoria: pokoje gościnne

Miejscowość: Sieraków

Polecamy -Kameralne dwuosobowe pokoje z widokiem na Las (Cichutko i Spokojnie)

 

Domek Akacjowy I Bukowy Typu Apartament

Kategoria: apartament

Miejscowość: Sieraków

Apartamenty Bukowe,Akacjowe szczególnie polecane dla rodziców z dziećmi Dla Malińskich Plac Zabaw

Cena od: 230 całość

 

Domek Sosnowy Typu Brda

Kategoria: dom letniskowy

Miejscowość: Sieraków

Puszczyk - Domki Wolnostojące Sosnowe drewniane z wygodnym obszernym zadaszonym tarasem.

Cena od: 240 całość

 

Sieraków

Sieraków

Sieraków leży pomiędzy dwoma jeziorami w województwie wielkopolskim - Jaroszewskim i Lutomskim. Słynie także z dużej stadniny koni, z rozbudowanej infrastruktury wypoczynkowej, licznych ośrodków turystycznych. Większa część miasta położona jest na prawym brzegu Warty, na lewym znajduje się dzielnica Piaski.

Miejscowość przyciąga turystów głównie latem. Położenie Sierakowa czyni to miejsce atrakcyjnym - nie tylko ze względu na walory przyrodnicze, ale także z powodu znajdujących się tutaj zabytków. Nad zakolem Warty znajduje się Pałac Opalińskich, rozbudowany przez przedstawicieli tego rodu w XVI wieku. Dwa wieki później pałac zaczął niszczeć i popadł w ruinę. Odbudowano go częściowo z początkiem lat 90. XX wieku, przeznaczając na Muzeum Opalińskich.
Będąc w muzeum, warto zatrzymać się przy sarkofagach odkrytych w 1983 roku w podziemiach miejscowego kościoła. Stanowią one unikaty na skalę europejską.
Interesującym historycznie zabytkiem jest także świątynia NMP Niepokalanie Poczętej z XVII wieku. To jeden z najcenniejszych zabytków renesansu w Polsce. Kościół zaprojektowany jest na planie krzyża i jest bardzo bogato wyposażony. W lewej nawie znajduje się nagrobek Opalińskich.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża