Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój

Rabka leży w powiecie nowotarskim. Od lat już cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Nie ma w tym nic dziwnego. Pięknie położona wśród gór dysponuje także niezwykle korzystnym mikroklimatem i zasobami znakomitych wód mineralnych.

Unikalny klimat Rabki jest wynikiem ścierania się nad nią mas powietrza polarno-kontynentalnego i polarno-morskiego. Jako że miasto otaczają z trzech stron góry, silne wiatry wieją tu rzadko.

Jeśli chodzi o wody lecznicze, to solanki jodowo-bromowe Rabki należą do najsilniejszych w Europie. Zmineralizowanie tutejszych wód to średnio 25%, czyli stosunkowo dużo.

W centrum miasteczka znajduje się Park Zdrojowy. Jest to jedno z ulubionych miejsc spaceru i wypoczynku zarówno mieszkańców Rabki, jak i kuracjuszy i turystów. Wśród starych, niemal stu dziesięcioletnich drzew znajdziemy urocze fontanny i ławki. Dzieci znajdą tutaj dobrze wyposażone place zabaw. W parku wypoczywać można nie tylko siedząc na ławkach. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano tutaj ścieżkę zdrowia i wypożyczalnię rowerów. Możemy też zagrać na kortach w tenisa (rakiety i piłki są do wypożyczenia na miejscu), a także w kręgle i siatkówkę. Latem przejedziemy się dorożką, zimą zaś - saniami. Ośrodku parku często odbywają się często imprezy kulturalne.

W siedemnastowiecznym drewnianym kościółku pod wezwaniem św. Marii Magdaleny znajduje się dziś Muzeum Etnograficzne im. Władysława Orkana. Obejrzymy w nim wytwory materialne kultury ludowej okolic Rabki, między innymi narzędzia i wytwory rzemieślników, a także ciekawą ekspozycję poświęcona obrzędom ludowym.

Prawdziwą gratką dla miłośników łyżworolek i deskorolek będzie tutejszy skatepark. Znajdziemy w nim takie obiekty jak box, spin, quoter, bank, grindbox, funbox i rurkę.

Rozerwać się możemy także w dyskotece i kinie Śnieżka. Obejrzymy tutaj nowości kinowe, a także rozerwiemy się przy muzyce nie tylko typowo dyskotekowej - w każdy piątek organizuje się tutaj rockoteki.

Rabka przyciąga także wieloma innymi atrakcjami turystycznymi. Należą do nich przechodzące przez nią i znajdujące w niej swój początek górskie szlaki piesze dzięki którym możemy penetrować tereny Gorczańskiego Parku Narodowego. Wśród nich znajduje się szlak na Turbacz. Niedaleko stąd między innymi do Chabówki, gdzie na Górze Piątkowej znajduje się przepiękny mały, drewniany kościółek Świętego Krzyża. W Chabówce znajduje się także mieszczący się na terenie dawnej parowozowni Skansen Taboru Kolejowego. Obejrzymy w nim wiele zabytkowych parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, a także innych pojazdów kolejowych. Skansen organizuje też wycieczki zabytkowymi składami.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet