Poznań

Reklama

Apartamenty "Przy Wydmie"

Miejscowość: Darłówko

Zapraszamy na majówkę,przestronne apartamenty super lokalizacja, atrakcyjna cena. tel 698-174-084

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Aparthouse Woźna Stary Rynek

  hotel
  Poznań

  32 PLN/os.

  Komfortowe apartamenty i pokoje z aneksami, parkingiem już od 39zł/os! Tylko 150m do Starego Rynku.

   

Poznań

Poznań to historyczna stolica Wielkopolski, dawna siedziba królów i jedno z najstarszych miast w Polsce. To tu, a konkretnie w poznańskiej katedrze, znajdują się symboliczne groby pierwszych władców Polski: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Dziś natomiast jest to centrum regionu wielkopolskiego i piąte co do liczby ludności miasto w naszym kraju. Tym co najbardziej interesuje odwiedzających Poznań są atrakcje turystyczne i zabytki. A tych w Poznaniu nie brakuje.

Poznańska starówka to z pewnością jedna z najpiękniejszych starówek w Polsce, a zdobiące wieżę tamtejszego ratusza koziołki - które bodą się każdego dnia w samo południe - należą do głównych atrakcji turystycznych i są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Stary Rynek w Poznaniu to nie tylko wspaniały ratusz, ale także przepiękne kamienice oraz niezwykle urokliwe i kolorowe domki budnicze, będące pozostałością handlowo-targowej części starówki. Spacer po Starym Rynku, po okalających go uliczkach czy ulicy Półwiejskiej, przy której znajduje się m.in. Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar to pozycja obowiązkowa dla odwiedzających Poznań.

Jedną z najstarszych części miasta jest Ostrów Tumski, jedyna pozostała w Poznaniu wyspa na rzece Warcie. Tutejsza katedra (a właściwie Bazylika Archikatedralna apostołów Piotra i Pawła, bo tak brzmi oficjalna nazwa) jest symbolicznym i hipotetycznym miejscem pochówku pierwszych Piastów. Warto też zwrócić uwagę na Pałac Arcybiskupi i Muzeum Archidiecezjalne.

Przez Poznań przebiegają liczne trasy turystyczne, z których na pewno wartym uwagi jest Trakt Królewsko-Cesarki, Szlak Piastowski, Szlak Romański czy Trasa Kórnicka.

Poznań to nie tylko wspaniała architektura, mnóstwo zabytków, ale także rozległe tereny zielone z pięknymi parkami oraz infrastrukturą pozwalającą wypoczywać zarówno czynnie, jak i aktywnie. Strona www.poznan.pl to oficjalny informator Urzędu Miasta w Poznaniu i centrum informacji turystycznej - adres, który może znacznie ułatwić zwiedzanie Poznania.

Poznań leży w środkowo-zachodniej Polsce, w dolinie rzeki Warty i jest dobrze skomunikowany - zbiega się tu kilka dróg krajowych i wojewódzkich, autostrada oraz linie kolejowe. W Poznaniu znajduje się też lotnisko. Dojazd do centrum Wielkopolski nie powinien więc nastręczyć nikomu większych problemów, zarówno turystom zmotoryzowanym, jak i korzystającym z publicznych środków transportu. Baza noclegowa jest bogata i różnorodna.

fot. wikipedia

 1. Artykuły:

 2. Stary Rynek w Poznaniu

  Dodano: 2017-03-07

  Stary Rynek w Poznaniu uznawany jest za jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce, a przy okazji jedną z największych. Będąc w Poznaniu nie wypada go pominąć, tak jak i nie wypada nie zobaczyć najsłynniejszych polskich koziołków, czy nie skosztować tradycyjnego rogala świętomarcińskiego.

  Zobacz więcej

 3. Stary Browar w Poznaniu

  Dodano: 2017-03-07

  Stary Browar w Poznaniu to jedna z najmłodszych, ale i najbardziej znanych wizytówek tego miasta. Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar - taka jest pełna nazwa - otwarto w 2003 roku, w miejscu, gdzie w połowie XIX istniał browar Huggerów. Obiekt został wybudowany przez firmę należącą do Grażyny Kulczyk i jest - jak można przeczytać na oficjalnej stronie - miejscem, gdzie realizuje się idee 50/50. Co to znaczy? 50 procent powierzchni zarezerwowana jest dla sztuki i kultury, natomiast pozostałe 50 procent dla obiektów takich jak sklepy, restauracje czy miejsca spotkań biznesowych.

  Zobacz więcej

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet