Polanica-Zdrój

Reklama

Willa Danuśka

Miejscowość: Zakopane

Ostatnie Wolne pokoje na Ferie Zimowe - Zakopane 2019 zadzwoń dziś jutro może być za późno 605520512

Cena od: 35PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Canal Grande

  pokoje gościnne
  Stary Gierałtów

  35 PLN/os.

  Stronie Śl. CZARNA GÓRA WYCIĄGI. Apartament Wenecki 4/5 os, Pokoje 2,3,4 os. Aneks kuchenny,Parking

   

Polanica-Zdrój

Polanica Zdrój - to miejscowość uzdrowiskowa znajdująca się w województwie dolnośląskim. Położona jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, przy masywie Piekielnej Góry.

Turystycznie Polanica nieustannie się rozwija. Można tu uprawiać wiele sportów - znajdą tu coś dla siebie miłośnicy wypadów rowerowych, amatorzy pieszych wycieczek, fani wypadów górskich i surwiwalu. W pobliżu Polanicy znajduje się Zieleniec, oferujący wiele udogodnień miłośnikom zimowego, narciarskiego szaleństwa. Ponadto miasto słynie z kolarstwa górskiego. Znajdują się tu bowiem tereny idealne dla kolarzy szosowych i górskich. Odbywa się tu także wiele prestiżowych imprez sportowych - wśród nich Ogólnopolski Wyścig Kolarstwa Amatorskiego Bike Maraton MTB.

Warto wiedzieć, że Polanica jest najnowszym i najnowocześniejszym z kłodzkich uzdrowisk. Z Polanicy pochodzi słynna woda mineralna staropolanka.
samo miasteczko liczy nie więcej jak siedem i pół tysiąca mieszkańców.
Historycznie wieś powstała w XIV wieku, a od XVII wieku znane są właściwości lecznicze tutejszych wód. Jako uzdrowisko Polanica stała się słynna pod koniec XIX wieku. Na początku XX wieku wybudowano rozlewnię wód mineralnych.
Okres międzywojenny był okresem dalszego rozwoju i inwestycji w mieście - powstała tutaj między innymi skocznia narciarska i tor saneczkowy.

Co warto zobaczyć w Polanicy? "Wielką Pieniawę", czyli dom zdrojowy, Teatr Zdrojowy, pijalnię wód, oraz Park Zdrojowy. Poza tym miłośnicy obiektów sakralnych powinni koniecznie zobaczyć neobarokowy kościół Wniebowzięcia NMP. Warto też odwiedzić egzotyczne Muzeum Misyjno-Etnograficzne ojców Sercanów.
w Polanicy odbywa się także przegląd filmów amatorskich.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet