Mikoszewo

Mikoszewo

Mikoszewo

Mikoszewo to nadmorska miejscowość, która w okresie letnim staje się kurortem turystycznym. Wczasowiczom oferuje wiele ciekawych atrakcji. Stanowi również świetną bazę wypadową do Gdańska, czy też innych okolicznych miejscowości. Turyści mogą zdecydować się na przepłynięcie promem przez Wisłę do Świbna lub na podróż kolejką wąskotorową do Sztutowa lub Nowego Dworu Gdańskiego.
W Mikoszewie udostępniona jest strzeżona plaża oraz rezerwat przyrody Mewia Łacha. Miejsce to jest położone przy samym ujściu Wisły. Zobaczyć tam można rzadkie gatunki ptactwa oraz foki.
Na miejscu znajduje się także mała przystań rybacka oraz obelisk upamiętniający ofiary II wojny światowej. Miłośnicy zabytków również znajdą coś dla siebie. W miejscowości zachowała się drewniana dzwonnica z XIX wieku oraz dom podcieniowy z tego samego okresu. Turyści wypoczywający z dziećmi mogą wziąć udział w grze "Poszukiwacze zaginionego skarbu bursztynowego". Rozgrywa się ona na terenie Mikoszewa i polega na zespołowym szukaniu ukrytego skarbu.

fot. wikipedia

  1. Artykuły: