Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Dom Gościnny Fregata

Kategoria: pokoje gościnne

Miejscowość: Darłówko

Ostatnie wolne miejsca w turnusie 22. 05 - 3.06 oraz 14-24 czerwca! Oferta specjalna dla seniorów!!!

 

Domki Letniskowe Tropicana Family

Kategoria: dom letniskowy

Miejscowość: Bobolin

Nr1 domki letniskowe dla rodzin z dziećmi! 3 pokojowe domki. Tylko teraz MAJ WRZESIEŃ w SUPER CENIE

Cena od: 129 całość

 

Domki Letniskowe "Stonka"

Kategoria: dom letniskowy

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

 

Domki Letniskowe Magnolia

Kategoria: dom letniskowy

Miejscowość: Ustronie Morskie

Niskie ceny. Zapraszamy na wymarzony wypoczynek :) tel. 606...zobacz telefon

Cena od: 160 całość

 

Ośrodek Wypoczynkowy Horyzont

Kategoria: ośrodek wypoczynkowy

Miejscowość: Mielno-Unieście

Bungalowy 2-4 osobowe, duży,ogrodzony teren.Śniadanie w cenie.Ośrodek 20 m od morza!Zapraszamy!

 

Hotelik Brydar

Kategoria: ośrodek wypoczynkowy

Miejscowość: Niegoszcz

hotelikbrydar.com zapraszamy na naszą stronę z pełną ofertą cenową.

Cena od: 50 całość

 

Mielno

Mielno

Mielno jest niezwykle popularnym ośrodkiem wypoczynkowym, położonym zaledwie 12 km od Koszalina. Miejscowość ulokowana na mierzei pomiędzy Jeziorem Jamno a wybrzeżem Bałtyku. Po raz pierwszy Mielno - Mëllen wymieniono w dokumentach pochodzących z 1266 r. W XIII w. osada należała do bogatego rodu patrycjuszów kołobrzeskich - Schlieffenów. Schlieffenowie sprzedali miejscowość innemu bogatemu rodowi - Damitzom. Mielno znajdowało się w ich rękach w przez kilka stuleci (w latach 1333-1776). W 1804 r. miejscowość zakupił ród Schmelingów, który systematycznie zaczął przekształcać osadę rybacką w elegancki kurort. Nie było to proste, bo jeszcze w XVIII w. uważano, że woda morska jest siedliskiem szatana, a ci, którzy kąpią się w morzu, są niespełna rozumu. Powoli poglądy jednak ewoluowały, a ludzie doceniali pozytywne właściwości kąpieli morskich. Do dziś wzdłuż ul. Bolesława Chrobrego ciągną się malownicze secesyjne i eklektyczne wille, budowane pod koniec XIX w. dla przybywających do Mielna wczasowiczów.

Największą atrakcją Mielna jest oczywiście plaża. Miejscowe władze, zdając sobie sprawę ze znaczenia turystyki dla rozwoju miejscowości, dbają o czystość wybrzeża. Plaża jest strzeżona, przygotowano również specjalne zejścia dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada, z obydwóch stron zastawiona licznymi restauracjami, budkami z jedzeniem i pamiątkami. Mielno nie można nazwać cichą i spokojną mieścinką. Wieczorami organizuje się tutaj dyskoteki na wolnym powietrzu, w sezonie turystycznym nie brakuje koncertów i innych atrakcji przygotowanych specjalnie dla wczasowiczów. Są to chociażby skoki na bungee, wesołe miasteczko i uliczne zwierzyńce, jazda konna, a na mniej pogodne dni - hala sportowa oraz baseny. Osoby szukające zabytków mogą odwiedzić położony na wzgórzu kościół gotycki z XV w. Świątynia zbudowana została z cegły i kamienia polnego. W ściany wmurowano fragmenty kół młyńskich. Obok znajdują się pozostałości po murach obronnych. W Mielnie znajduje się też najstarszy na środkowym wybrzeżu Bałtyku Klub Morski "Tramp". Istnieje on już blisko 60 lat. Na skwerze naprzeciw Urzędu Miejskiego niedawno stanął pomnik jelenia W okresie międzywojennym ufundował go pewien ziemianin na pamiątkę udanego polowania. Zwierzak szybko zyskał sympatię turystów i dziś jest uważany za symbol Mielna.

W Mielnie sezonowo pokazywane są filmy w kinie "Hawana", ul. Chrobrego. W muszli koncertowej w Parku Nadmorskim odbywają się koncerty i pokazy artystyczne. Niedawno powstał kompleks "Sun City", równolegle z morzem od ulicy Cichej do ulicy Pionierów. Promenada z ponad 40 sztucznymi 4-metrowymi palmami, barami, miejscami do siedzenia, sceną. Największa w Mielnie, dwupoziomowa dyskoteka to "Senso Dance Club", ul. Nabrzeżna 1. Inną popularną dyskoteką jest Klub "Ekwador", przy przystani Tramp. Mielno uważane jest za mekkę imprezową polskiego wybrzeża.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża