Międzybrodzie Bialskie

Reklama

Collins Holiday

Miejscowość: Sianożęty

Niezapomniane WAKACJE zaledwie 10m od morza! Wodny plac zabaw,KIDS CLUB, komfortowe nowe domki!

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Dom Do Wynajęcia Bulata Chata

  dom do wynajęcia
  Sól

  25 PLN/os.

  Dom w Górach na WYŁĄCZNOŚĆ. Przestrzeń i Sielanka, wyciągi nar. Dom wolny od 24.02 Wakacje-wol.ter.

   

Międzybrodzie Bialskie

Międzybrodzie Bialskie to miejscowość turystyczna leżąca na zachodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego w województwie śląskim, ulokowana jest na stokach Rogacza, Magurki Wilkowickiej i Chrobaczej Łąki, przy drodze z Oświęcimia do Żywca.

Największą atrakcją Międzybrodzia jest oczywiście sztuczne jezioro, powstałe dzięki zaporze na Sole. Zapewnia ono wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Można skorzystać z kąpielisk i przyległych do nich plaż, uprawiać sporty wodne, co ułatwią mieszczące się nad jeziorem wypożyczalnie sprzętu wodnego, czy łowić ryby. Wędkarze cenią wody jeziora z uwagi na sporą różnorodność żyjących tu ryb, w jeziorze można łowić m.in. szczupaki, sandacze, pstrągi, leszcze, i sumy. Okolice jeziora są świetnym miejscem na rodzinny wypoczynek, są tu place zabaw, jest zaplecze gastronomiczne oraz campingi.

Do Jeziora Międzybrodzkiego schodzi zbocze góry Żar (761 m), najbardziej chyba znany szczyt Beskidu Małego, można na niego wjechać koleją linowo-terenową PKL. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na okolicę: wzniesienia Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego oraz Kotlinę Żywiecką z Jeziorem Żywieckim. Na miejscu znajdują się lunety widokowe i plansza ułatwiająca lokalizację szczytów. Na szczycie znajduje się też zbiornik wodny elektrowni - najwyżej w Polsce położonym zasobnik tego typu. Są tu dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa, a w zimie góra przyciąga miłośników narciarstwa. Jest też całoroczny tor saneczkowy i letnia zjeżdżalnia pontonowa. Przez górę Żar prowadzi odcinek Małego Szlaku Beskidzkiego (oznaczony czerwonym kolorem) prowadzący na Przełęcz Kocierską.

Warto też wybrać się na Rogacz (828 m), gdzie znajduje się studenckie schronisko turystyczne, żółtym szlakiem - z centrum miejscowości - na Magurkę Wilkowicką (909 m), czy czerwonym szlakiem do Łodygowic przez Czupel (930 m), najwyższy szczyt Beskidu Małego.

Niedaleko stąd samochodem do Żywca, Bielska-Białej, czy Andrychowa, można też wybrać się do trochę dalej położonych Wadowic czy Szczyrku.


fot. wikipedia

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet