Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Kudowa-Zdrój

Reklama

Collins Holiday

Miejscowość: Sianożęty

Niezapomniane WAKACJE zaledwie 10m od morza! Wodny plac zabaw,KIDS CLUB, komfortowe nowe domki!

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Górski Potok

  ośrodek wypoczynkowy
  Stara Łomnica

  15 PLN/os.

  Wolne domki na weekend- 55zł/os/doba. W sobotę wioska SPA w cenie pobytu (sauna,grota solna,balie).

   

Kudowa-Zdrój

Jest położona w województwie dolnośląskim, na Ziemii Kłodzkiej, jest jednym z najpiękniejszych uzdrowisk w kraju. Miasto położone na wysokości około 400 m, wśród Lewińskich Wzgórz, u podnóża Gór Stołowych z górującym Lisim Grzbietem Skalniaka i Błędnymi Skałami, jest osłonięte z przeciwległej strony Górami Orlickimi. Kudowa zwrócona jest w stronę Czech, ponieważ leży na Wyżynie Czeskiej po południowej stronie Sudetów, a od Pragi dzieli je jedynie 110 km. Położenie Kudowy na południowych stokach powoduje, że ma ona klimat łagodniejszy od miejscowości położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Posiada cztery przejścia graniczne na granicy z Czechami.

Miasto liczy około 11 000 mieszkańców i jest jednym z najstarszych uzdrowisk sudeckich, cieszącym się nieprzerwanie od wielu lat zasłużoną, europejską sławą, głównie dzięki znakomitym źródłom wody mineralnej i specyficznej atmosferze XIX- wiecznego uzdrowiska.
Kudowa posiada rozbudowaną bazę noclegową, zarówno w sanatoriach(możliwość z korzystania z zabiegów leczniczych) , jak i w licznych pensjonatach i hotelach.

W dzielnicy wsi Czermna stoi słynna kaplica Czaszek. Powstała w 1776 roku, a jej wnętrze wyłożone jest tysiącami czaszek i innych kości ofiar wojny trzydziestoletniej i epidemii. Napis w trzech językach głosi: "Ofiarom wojen ku upamiętnieniu, a żywym ku przestrodze." Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.
Także w Czermnej działa bardzo ciekawe muzeum- skansen Szlak Ginących Zawodów, gdzie na żywo poznać można tajemnicę garncarstwa i kowalstwa, spróbować tradycyjnego chleba robionego na zakwasie w piecu chlebowym czy obejrzeć mini zoo ze strusiami emu.

Sercem Kudowy jest Park Zdrojowy. Założony w XVIII wieku w miejscu wypływania źródeł mineralnych u podnóża góry zwanej Parkową swój najbujniejszy rozkwit notował w latach 20-tych XX wieku. W jednej z najpiękniejszych pijalni w Polsce można spróbować wód żelazistych, a w pobliskim parku obejrzeć palmy, agawy i egzotyczne drzewa lub pospacerować nad stawem.
Ponadto Kudowa Zdrój jest dogodnym punktem wypadowym dla jednodniowych wycieczek w przepiękne Góry Stołowe, Sanktuarium w Wambierzycach oraz do Czech.
W Kudowie organizowane są Festiwale Moniuszkowskie, których repertuar złożony jest w większej części z dzieł Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet