Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Kudowa-Zdrój

Reklama

Pokoje Gościnne Wierszyki

Miejscowość: Zakopane

WOLNE POKOJE! Doskonała lokalizacja, zarówno do centrum miasta jak i na szlaki turystyczne.

Cena od: 40PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

  • Domek "Dzika Stokrotka"

    dom do wynajęcia
    Idzików

    Ferie zimowe! Wolny górski domek z kominkiem w terminie 2-9 luty, oraz od 16 lutego. ZAPRASZAMY !

     

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój to miasto o zdecydowanie uzdrowiskowym charakterze, położone w powiecie kłodzkim tuż przy granicy z Czechami. Tutejszy klimat jest łagodniejszy niż w pozostałych miejscowościach Kotliny Kłodzkiej, a to dlatego, że miejscowość oparta jest o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie, które stanowią naturalną ochronę przed wiatrem.

Głównym atutem uzdrowiskowym Kudowy - poza położeniem i klimatem - są naturalne źródła wód mineralnych. Obiekty uzdrowiskowe skupiają się głównie w Parku Zdrojowym, rozległym terenie spacerowym (zajmuje blisko 13ha powierzchni) ulokowanym w centralnej części miasta. Przez park ciągnie się szeroki deptak otoczony starymi drzewami, zakończony stawem.

Osoby pragnące podreperować zdrowie i kondycje znajdą tu bardzo szerokie zaplecze, na które składają się sanatoria wraz ze specjalistycznymi przychodniami i gabinetami. Oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych jest na prawdę bardzo duża. Całości dopełnia łagodny klimat i piękne tereny zielone.

Jedną z głównych tutejszych atrakcji turystycznych jest znajdująca się w dzielnicy Czermna Kaplica Czaszek. Jest to wielki grobowiec, którego ściany i sufit wyłożone są kilkoma tysiącami czaszek i piszczeli. Pod podłogą znajduje się piwnica, w której zgromadzone są kolejne ludzkie szczątki. Kaplicę zbudował pod koniec XVIII wieku czeski ksiądz Wacław Tomaszek. Według przekazu trwało to osiem lat - ksiądz Tyszka zbierał rozrzucone po okolicznych lasach i polach szkielety (ich pochodzenie budzi pewne wątpliwości, ale uznaje się, że są to głównie ciała ofiar wojen oraz epidemii cholery), a następnie mył je, dezynfekował i segregował. Jest to wyjątkowe miejsce, jedyne takie w Polsce i jedno z trzech w Europie.

Kudowa-Zdrój to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, ale o zdecydowanym uzdrowiskowo-leczniczym charakterze, co planując wyjazd należy mieć na uwadze. Jest to dobra baza wypadowa w Góry Stołowe - można wybrać się na wycieczkę do labiryntu Błędne Skały lub wejść na szczyt Szczelinca. Kudowa-Zdrój jest położona blisko Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej.

fot. Park Zdrojowy (wikipedia)

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet