Krynica Morska

Reklama

Collins Holiday

Miejscowość: Sianożęty

Niezapomniane WAKACJE zaledwie 10m od morza! Wodny plac zabaw,KIDS CLUB, komfortowe nowe domki!

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Krynica Morska

Krynica Morska to jedna z tzw. wakacyjnych stolic Polski. Leży 20 km od Sztutowa, 17 km od Fromborka, na samym skraju polskiego fragmentu Mierzei Wiślanej. Do 1958 r. wieś nosiła nazwę Łysica. Pod podobnym określeniem spotyka się pierwszą wzmiankę o osadzie w dokumencie z XIV w. Wspomina się tam o Calenbergu " Łysej Górze. Rozwój osady nastąpił, gdy komtur krzyżacki wydał przywilej na prowadzenie tu karczmy. Od 1466 r. wieś należała do Gdańska. W poł. XIX w. do osady zaczęli przybywać pierwsi letnicy. Stało się to za sprawą kupców elbląskich, którzy zakupili dwa statki, aby przywozić tu gości ze stałego lądu. W latach 70. XIX w. w Krynicy utworzono kąpielisko, a nawet wybudowano tzw. ciepłe łazienki, czyli pomieszczenie, w którym można było zażywać kąpieli w podgrzewanej wodzie morskiej. Mimo że przez lata Krynica była popularnym kurortem i ośrodkiem wczasowym, prawa miejskie otrzymała całkiem niedawno, bo dopiero w 1991 r. Obecnie szacuje się, że Krynicę w sezonie letnim odwiedza ponad 30 tys. osób.

W Krynicy zachowała się stara zabudowa, pochodzącą z początku XX w. Składa się ona z kompleksu zabytkowych willi i pensjonatów. Krynica jako jedyne miasto w Polsce może poszczycić się ulicą kultowego serwisu informacyjnego TV, a więc słynną ul. Teleexpressu. Atrakcją miejscowości jest bez wątpienia latarnia morska, powstała w 1950 r. w miejscu poprzedniczki, która została wysadzona przez wycofujących się Niemców w 1945 r. Zasięg latarni wynosi 36 km. Patrząc z niej, można bez problemu dojrzeć Frombork czy nawet sam Bałtijsk.
Wokół Krynicy również nie można narzekać na brak interesujących miejsc do zwiedzenia. Najwyższa wydma " Wielbłądzi Grzbiet " położona na wschód od Krynicy Morskiej wznosi się na wysokość 49 m. Rozciąga się z niej olśniewający widok na Bałtyk z jednej strony, a z drugiej na Zalew Wiślany, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej. Dobrym pomysłem jest także zrobienie wycieczki do rezerwatu "Buki Mierzei Wiślanej". Położony jest on niecały kilometr na południe od drogi Przebrno " Krynica Morska, a utworzony został w 1962 r. na obszarze 7 ha w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka.

Krynica jest największą miejscowością Mierzei Wiślanej, dlatego też jest tu więcej miejsc noclegowych, ale i więcej przyjeżdżających turystów. W sezonie nocleg trzeba rezerwować wcześniej, żeby nie było przykrej niespodzianki w postaci nocy spędzonej przymusowo pod gwiazdami.

Krynica Morska ma do zaoferowania najwięcej atrakcji spośród wszystkich miejscowości Mierzei Wiślanej. Na plaży można wypożyczyć sprzęt wodny, organizowane są liczne imprezy. Odbywają się tu Międzynarodowe Regaty Jantarowe i zawody ratowników. Przy Jacht Klubie (na końcu ul. Bojerowców) mieści się znana szkoła windsurfingu "Activezone". Przebywając w Krynicy Morskiej, można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka i Elbląga. W ośrodku wypoczynkowym "Continental", ul. Przyjaźni 7, znajduje się kawiarenka internetowa.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet