Kozienice

Kozienice

Kozienice to miejscowość, która w drugiej połowie XVI wieku była miastem królewskim. Dzięki temu turyści mogą podziwiać tu wiele ciekawych zabytków. W pierwszej kolejności warto zwiedzić zespół pałacowo-parkowy, który został wybudowany dla samego Stanisława Augusta Poniatowskiego. W budynku pałacu znajduje się siedziba Muzeum Regionalnego, gdzie zgromadzono eksponaty związane z folklorem i tradycją ziemi kozienickiej. W parku natomiast stoi obelisk upamiętniający narodziny króla Zygmunta Starego oraz wielopostaciowy pomnik nawiązujący do budowy mostu łyżwowego (ówczesny cud inżynierii) za czasów Władysława Jagiełły.

Kozienice znane są także z hodowli koni. W miejscowej stadninie, założonej w 1924 roku, można oglądać konkursy skoków lub zapisać się na lekcje jazdy konnej. Będąc w Kozienicach nie można ominąć zabytkowego kościoła parafialnego z XIX wieku, kuźni z czasów stanisławowskich oraz dawnych kramów drewniano-murowanych z 1820 roku. Miłośnicy przyrody mogą natomiast udać się nad Jezioro Kozienickie lub do Puszczy Kozienickiej.


fot. wikipedia

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet