Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Alphia Hostel

Kategoria: noclegi pracownicze

Miejscowość: Poznań

Tanio! Wolnych 600 miejsc. Wysoki standard! Dla grup zorganizowanych, wycieczek, dla pracowników!

Cena od: 80 całość

 

Hostel "Poznań Petit"

Kategoria: hostel

Miejscowość: Poznań

Niedrogie noclegi w centrum Poznania! Hostel wśród zielni. Parking z wideo-monitoringiem!

 

Kórnik

Kórnik

Kórnik

Kórnik to miasto w województwie wielkopolskim, położone 20 km od Poznania nad Jeziorem Kórnickim. Miejsce to spodoba się na pewno wszystkim ceniącym spokojny wypoczynek nad wodą.

Jezioro Kórnickie ma powierzchnię 82 hektarów i - co ucieszy z pewnością miłośników ciszy oraz przyrody - jest zamknięte dla sprzętu motorowodnego, do dyspozycji wczasowiczów są za to rowery wodne, łodzie i kajaki. Jedyny wyjątek od zakazu stanowi kursujący po wodach jeziora statek Biała Dama. Podczas rejsu można podziwiać widoki i wysłuchać wielu interesujących ciekawostek o mieście. Wody jeziora są bogate w różne gatunki ryb dlatego miejsce to spodoba się również wędkarzom.

Nad jeziorem oprócz strzeżonego kąpieliska, znajdują się boiska do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej. Są tu też liczne szlaki rowerowe. W lesie przylegającym do jeziora znajduje się prawie 4 kilometrowa ścieżka zdrowia z 14 punktami zaopatrzonymi w urządzenia do ćwiczeń.
Wzdłuż Jeziora Kórnickiego prowadzi też, zachęcająca do spacerów, promenada im. Wisławy Szymborskiej (poetka pochodziła z tych regionów).

W mieście znajdują się też liczne zabytki architektury, najbardziej znanym jest oczywiście Zamek w Kórniku. Początki budowli sięgają średniowiecza, wielokrotnie przebudowany, ostatecznie uzyskał kształt neogotycki. W jego murach znajduje się muzeum prezentujące różnorodne eksponaty, m.in. obrazy, rzeźby, militaria polskie i wschodnie, czy zbiory etnograficzne i przyrodnicze.

Zwiedzając miasto warto udać się na urokliwy rynek, który otaczają kamienice z XVIII i XIX wieku. Znajduje się tam również budynek XVIII wiecznej poczty.

Zbudowany w XIX wieku w stylu neobarokowym, murowany ratusz jest siedzibą Urzędu Miejskiego. Pod ratuszowym zegarem znajduje się kur piejący w samo południe, w tym samym czasie można tu usłyszeć również hejnał kórnicki.

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Kurniku jest Arboretum, posiadające w swoich zbiorach ok. 3 tys. gatunków drzew i krzewów, będące jednym z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych. Arboretum to część Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk.

fot. Polskazdrona.pl

 1. Artykuły:

 2. Arboretum w Kórniku

  Dodano: 2017-03-07
  Arboretum w Kórniku

  Kórnik to niewielkie miasteczko położone nad Jeziorem Kórnickim, słynące przede wszystkim z pięknego Zamku oraz znajdującego się tuż przy nim wspaniałego arboretum.

  Zobacz więcej

 3. Zamek w Kórniku

  Dodano: 2017-03-07
  Zamek w Kórniku

  Początki budowli sięgają średniowiecza. Z tamtego okresu do dziś zachowały się stare mury, oraz piwnice. Przyjmowano tu, jadącego na koronację do Krakowa Henryka Walezego, w zamku gościł też Zygmunt III Waza.

  Zobacz więcej