Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Grzybowo

Reklama

Domki Letniskowe Marlin

Miejscowość: Rewal

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Ośrodek Wypoczynkowy Komandor

  ośrodek wypoczynkowy
  Pogorzelica

  50 PLN/os.

  Animacje, Nowoczesny Plac zabaw, Specjalne Ceny na 2019. Nowoczesna Stołówka, Atrakcje dla Dzieci

   

Grzybowo

Grzybowo to miejscowść nadmorska, leżąca w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu. Mała miejscowość leżąca w nadmorskim pasie jest jedną z najpopularniejszych w okolicy - słynie bowiem z napiękniejszych plaż, z czystym, drobnym piaskiem. Grzybowo posiada status gminy i jest niezwykle rozwinięte turystycznie. Posiada wystarczające zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Znajdują się tam liczne pensjonaty, hotele, campingi, pola namiotowe, ośrodki wczasowe, a także gospodarstwa agroturystyczne. Z roku na rok powstaje coraz więcej inwestycji o charakterze turystycznym.

Latem tłumnie odwiedzający Grzybowo turyści mogą korzystać nie tylko z dogodności przyrody i bliskiego sąsiedztwa morza. Czeka na nich bowiem wiele interesujących atrakcji: ścieżki zdrowia, ośrodki jazdy konnej, wypożyczalnie sprzętu sportowego, baseny i wiele innych. Duża część gminy objęta jest strefą ochrony uzdrowiskowej. Nie istnieje tu przemysł ciężki, dzięki czemu jest tam czysta gleba, czysta woda i czyste powietrze.

Miłośnicy historii znajdą tu również coś dla siebie. W obrębie gminy znajdują się bowiem liczne zabytki: Kościół Św. Jana z 1222 roku w Budzistowie, Kościół Św. Jana Chrzciciela z początków XIII w., liczne ewangelickie cmentarze z XVIII w. czy też zabytkowa zabudowa mieszkalna.

Grzybów słynie także z tego, że niektórzy znajdują tam... prawdziwe skarby.
Jesienny spacer nad morzem może zakończyć się odnalezieniem bursztynów, skrytych wśród wodorostów. Prawdziwi zapaleńcy znajdują tam także inkluzje, czyli zatopione w żywiczej masie owady i rosliny.
Historia Grzybowa sięga aż czasów średniowiecza. Zabytki piśmiennictwa języka polskiego wspominają o bliżej nieokreślonej osadzie w okolicy Kołobrzegu o nazwie Gribowe.

Obecne Grzybowo założono w XIX wieku. Mieszkańcy osady mieli się zajmować eksploatacją torfu.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet