Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Gdańsk

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

Cena od: 35PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Na Fali

  pensjonat
  Rewa

  38 PLN/os.

  Tanie noclegi !!!od 35zł/os/doba. Specjalna oferta dla rodzin-ferie zimowe,firmy. Organizacja imprez

   

Gdańsk

Gdańsk to jedno z tych wyjątkowych miast-symboli, którego historia jest ściśle wpisana w historię Polski. Jest to także miejsce odwiedzin regularnie wybierane przez rzesze turystów praktycznie z całego świata. Razem z Gdynią i Sopotem tworzą gdańską aglomeracje miejską, tak zwane Trójmiasto.

Historia Gdańska ma ponad tysiąc lat, a jego tożsamość i charakter kształtowały się pod wpływem różnych kultur i tradycji. Miasto praktycznie zawsze było ważnym ośrodkiem miejskim, gospodarczym i politycznym o które rywalizowało państwo polskie i niemieckie, a także zakon krzyżacki. W związku z tym przynależność państwowa miasta często się zmieniała, a jego obywatele dość często podkreślali swoją odrębność.

Gdańsk jest także symbolem wybuchu II Wojny Światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939 salwą z zacumowanego w porcie niemieckiego okrętu Schleswig-Holstein, a obrona Westerplatte czy Poczty Polskiej stały się ikonami kampanii wrześniowej i polskiego heroizmu. To wreszcie tu, w Stoczni Gdańskiej uznawanej za kolebkę Solidarności, narodziła się antykomunistyczna opozycja, która dała początek zmiany ówczesnego systemu politycznego.

Dziś Gdańsk jest tłumnie i chętnie odwiedzany przez turystów z Polski i niemal całego świata o praktycznie każdej porze roku. Miasto regularnie wygrywa lub zajmuje wysokie miejsca w różnych rankingach miast europejskich wartych zobaczenia.

Co warto zobaczyć w Gdańsku? Lista jest długa i trudno wszystko na niej zmieścić. Na pewno trzeba zobaczyć Główne i Stare Miasto, ze wspaniałym Traktem Królewskim i tworzącymi go uliczkami, kamienicami i zabytkami; Park Oliwski z katedrą i ogrodem botanicznym; symbole nowoczesnej historii miasta jak Westerplatte czy bardziej współczesną Stocznię Gdańską. Bardzo bogatą ofertę mają znajdujące się tu muzea, a odpowiadające za turystykę miejskie jednostki podpowiadają zwiedzanie miasta według tematycznych tras i spacerów.

Gdańsk to nie tylko miasto o wspaniałej i długiej historii, pełne zabytków z różnych epok, ale przede wszystkim europejska metropolia, w której cały czas dzieje się coś ciekawego.

fot. wikipedia

 1. Artykuły:

 2. Archikatedra w Gdańsku-Oliwie

  Dodano: 2017-06-29

  Choć historia archikatedry gdańskiej w Oliwie sięga XII wieku, to jest ona znana i kojarzona przede wszystkim za sprawą słynnych organów.

  Zobacz więcej

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet