Frombork

Frombork

Frombork zwany Grodem Kopernika to niewielkie, ale urokliwe miasteczko w woj. warmińsko-mazurskim, położone nad Zalewem Wiślanym. Było ono miejscem życia i pracy Mikołaja Kopernika, dlatego duża część tutejszych atrakcji turystycznych jest z nim związana.

Poza bogatą historią, miasto oferuje sporo możliwości aktywnego wypoczynku. Położenie nad samym Zalewem Wiślanym umożliwia uprawianie sportów wodnych i plażowanie. Okolica na pewno przypadnie do gustu miłośnikom żeglarstwa, czy pływania kajakiem, można też spróbować przejażdżek wodolotem, a w zimie bojerami.

Znajduje się tu też port morski i morskie przejście graniczne. Można więc wybrać się na rejs statkiem, nie tylko po Zalewie Wiślanym, ale też do Krynicy Morskiej.

Ciekawa historia okolicy zachęca do zwiedzenia związanych z nią zabytków. Najważniejszym z nich jest oczywiście Wzgórze Katedralne. Najbardziej znaną i najstarszą budowlą tego kompleksu jest gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP i Św. Andrzeja Apostoła, zbudowana w latach 1329-88.
Poza katedrą w ramach Muzeum Mikołaja Kopernika dostępne dla zwiedzających są też inne ciekawe obiekty historyczne.

Mikołaj Kopernik, będący kanonikiem kapituły warmińskiej żył i pracował na Wzgórzu Katedralnym. To właśnie tutaj opracował swoje dzieło "O obrotach sfer niebieskich". Jest to także miejsce jego pochówku, w 2010 roku szczątki Kopernika pochowano w murach tutejszej katedry.

Warto pokonać schody aby dotrzeć na górę najwyższej budowli na wzgórzu zwanej Wieżą Radziejowskiego, znajduje się tam taras widokowy z piękną panoramą miasta i okolicy. W wieży znajduje się też planetarium. Można też zobaczyć Wahadło Foucaulta, służące do obserwacji ruchu wirowego Ziemi.

Z kolei we Wieży Kopernika, zrekonstruowanej po II wojnie światowej, znajduje się ekspozycja zatytułowana "Gabinet uczonego doby renesansu". Wieża rzeczywiście była własnością słynnego astronoma.

We Fromborku można zobaczyć też Wieżę Wodną, umocnienia pozostałe po II wojnie światowej, czy Muzeum Medycyny.

Warto przypomnieć, że toczy się tu akcja powieści Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i zagadki Fromborka". Wielbicieli książki z pewnością ucieszy informacja, iż znajdą we Fromborku szlak tematyczny, którym mogą ruszyć śladami bohaterów książki.

Co roku w mieście odbywa się też Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.  1. Artykuły:

  2. Fromborskie Wzgórze Katedralne

    Dodano: 2017-03-07

    Ciekawa historia okolicy Fromborka zachęca do zwiedzenia związanych z nią zabytków. Najważniejszym z nich jest oczywiście Fromborskie Wzgórze Katedralne. Jest to zabytek najwyższej klasy, a dodatkowego znaczenia dodaje mu postać ściśle z tym miejscem związanego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.

    Zobacz więcej

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet