Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Dźwirzyno

Reklama

"Aparthotel Pod Nosalem"

Miejscowość: Zakopane

Mini SPA. Komfortowe apartamenty.Sala zabaw dla dzieci. Zapraszamy - 609-400-800

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Domki Letniskowe Drewniane

  domek kempingowy
  Dziwnów

  25 PLN/os.

  -100m od morza -TANIE NOWE domki -2 pokoje -kuchnia, łazienka, parking, Wi-Fi, plac zabaw - psy TAK

   

Dźwirzyno

Ta słynna z piaszczystej plaży miejscowość, położona jest 13 km od Kołobrzegu, nad kanałem Resko, łączącym wybrzeże Bałtyku z jeziorem Resko. Po raz pierwszy o osadzie wspomina się w kronikach w 1228 r. Sama nazwa miejscowości wywodzi się najprawdopodobniej od słowiańskiego słowa "dźwirze" oznaczającego drzwi, wrota. Przez lata Dźwirzyno było spokojną wsią rybacką. Dopiero wiek XIX sprezentował osadzie nową drogę rozwoju - turystykę. W 1978 r. Dźwirzyno uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej. Leczy się tu schorzenia układy oddechowego i krążenia.

Miejscowość ciągnie się wzdłuż ul. Wyzwolenia. Bezsporną ozdobą alei są ponad 250-letnie dęby szypułkowe. Całe Dźwirzyno otaczają zresztą wspaniałe lasy, głównie sosnowe. Największą atrakcją w okolicy jest szeroka, złota plaża. Jest ona dobrze utrzymana, i co ważne, posiada także zejścia dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Miejscowość oferuje turystom zróżnicowane formy uprawiania sportów wodnych czy jeździectwa. Można tu popływać na kajakach, zwiedzać okolice na rowerze, a nawet polatać na motolotni. Albo po prostu poleżeć na plaży...

Autobusy PKS i busy przyjeżdżają do Dźwirzyna z Kołobrzegu, Trzebiatowa, Świnoujścia, Gryfic, Mrzeżyna, Pobierowa i Koszalina. Przystanek usytuowany jest w samym centrum. Nie ma problemu z częstotliwością połączeń. Dojazd z Kołobrzegu PKS-em w wakacje w dzień powszedni co 20-30 min, weekendy - co 40 min, poza sezonem - co 1,5-2 godz.

Prawie całe Dźwirzyno żyje z turystyki, dlatego o miejsce noclegowe nie jest trudno. Niemal we wszystkich domkach jednorodzinnych można wynająć pokój. Standard jest raczej podobny, w większości pokojów są łazienki, czasem w nocleg wliczone jest śniadanie. Jest też sporo domków letniskowych, przy czym tu ceny mogą być nieco wyższe w zależności od klasy obiektu. Istnieje tez tańsza opcja - kempingi i pola namiotowe.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet