Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Duszniki-Zdrój

Reklama

"Aparthotel Pod Nosalem"

Miejscowość: Zakopane

Mini SPA. Komfortowe apartamenty.Sala zabaw dla dzieci. Zapraszamy - 609-400-800

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

  • Domek "Dzika Stokrotka"

    dom do wynajęcia
    Idzików

    Ferie zimowe! Wolny górski domek z kominkiem w terminie 2-9 luty, oraz od 16 lutego. ZAPRASZAMY !

     

Duszniki-Zdrój

Duszniki Zdrój to miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Położone w południowo- zachodniej części Kotliny Kłodzkiej nad rzeką Bystrzycą Dusznicką. Znana miejscowość uzdrowiskowa w Sudetach Środkowo- Wschodnich znana z wód mineralnych oraz sławnych festiwali chopinowskich. Największym bogactwem naturalnym Dusznik są lecznicze źródła mineralne należące do typu źródeł szczelinowych. Wody te wypływają ze skał metamorficznych (łupków łyszczykowych), zaś powstający w głębi ziemi powulkaniczny dwutlenek węgla nasyca wody podziemne pochodzenia opadowego, dzięki czemu mają one lepsze zdolności rozpuszczania skał. Leczone są tutaj choroby układu pokarmowego, oddechowego oraz choroby układu krążenia.

Śliczny rynek otaczają zabytkowe kamienice o wielopiętrowych barokowych i renesansowych elewacjach.
W pobliżu rynku stoi Kościół św. św. Piotra i Pawła. Kościół usytuowany jest na wyniesieniu terenu, oddzielony od ulicy wysokim kamiennym murem oporowym. Od strony północnej i zachodniej mur otacza kościół razem z terenem dawnego cmentarza przykościelnego. Wewnątrz barokowej świątyni wspaniale prezentuje się ambona w formie wieloryba z rozdziawioną paszczą.

W XVII- wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki mieści się Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.
Muzeum udostępnia zwiedzającym ekspozycje poświęcone historii papiernictwa. W galerii wystaw czasowych organizowane są wystawy związane z tematyką papierniczą bądź z historią regionalną. Na posesji znajduje się ogród tematyczny, w którym można zobaczyć rośliny włókniste służące do wyrobu masy papierniczej.
W oddalonym od centrum parku zdrojowym tryska fontanna o wysokości słupa wody do 40 m, w sezonie w weekendy kolorowo oświetlana. Nieopodal stoi pijalnia wód mineralnych i tzw. Dworek Chopina, w którym w pierwszej połowie sierpnia odbywa się Festiwal Chopinowski.
Duszniki to miejsce przyjazne dla rowerzystów, miasto oferuje liczne trasy rowerowe, które przebiegają na terenie Dusznik, Zieleńca i Podgórza a wynoszą łącznie 150 km długości.
Dla turystów chcących podziwiać piękno przyrody i przemierzających trasy rowerowe czekają niezapomniane chwile spędzone wśród magicznych miejsc i atrakcji turystycznych, które można zwiedzić pokonując te trasy

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet