Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Chłopy

Reklama

Zającówka

Miejscowość: Szklarska Poręba

Cena od: 60PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Hotelik Brydar

  ośrodek wypoczynkowy
  Niegoszcz

  25 PLN/os.

  RABAT 20% OSTATNIE MIEJSCA OD 24.06 do 30.06. BASEN,SAUNA,JACUZZI,ANIMACJE DLA DZIECI. 607199167

   

Chłopy

Chłopy to ciesząca się dużą popularnością nadmorska wieś na Pobrzeżu Słowińskim. Pierwsze wzmianki historyczne na jej temat pochodzą z XIII wieku, kiedy to była osadą rybacką, otoczoną rozległymi borami. Obecnie leżące kilkanaście kilometrów od Koszalina miasteczko każdego roku w sezonie letnim przyciąga tysiące turystów z całej Polski spragnionych odpoczynku nad brzegiem Bałtyku.

Atrakcje turystyczne Chłopów

Chłopy mogą poszczycić się piękną i szeroką plażą, otoczoną pasem wydm porośniętych lasem sosnowym, tworzącym w tym miejscu specyficzny mikroklimat. Wyjątkowy charakter plaży podkreśla położona tuż przy niej przystań rybacka. Każdego wieczoru wciągane na brzeg kolorowe kutry stają się prawdziwą ozdobą wybrzeża, a owoce połowów są dostępne dla turystów bezpośrednio u rybaków lub w pobliskich smażalniach.

Jednak Chłopy to propozycja na urlop nie tylko dla miłośników morskich kąpieli, sportów wodnych czy leniuchowania w promieniach słońca. Miejscowość z otwartymi ramionami czeka również na pasjonatów historii czy amatorów aktywnego wypoczynku.

Warto bowiem widzieć, że Chłopy jako cała miejscowość zostały wpisane do rejestru zabytków ze względu na zachowany układ urbanistyczny i liczne chałupy szachulcowe. Ponadto, Chłopy i pobliskie miasteczka, takie jak Gąski, Sarbinowo, Mielno, Unieście, Łazy oraz Dąbki, współtworzą Nadmorski Szlak Turystyczny o długości niemal 40 kilometrów, będący fragmentem międzynarodowej trasy.

Wyjątkową atrakcją Chłopów jest także obelisk wyznaczający przebieg 16. południka geograficznego. Miejsce to oznaczono kamiennym głazem o wysokości 2,3 metrów i wadze ponad 5 ton, który mieszkańcy wsio wydobyli z pobliskiego pola.

Noclegi w Chłopach

Planując nocleg w Chłopach możemy wybierać głównie spośród kwater prywatnych, pokoi gościnnych, domków letniskowych czy gospodarstw agroturystycznych, kuszących zwykle korzystną ceną i komfortowymi warunkami. Choć eleganckie pensjonaty i rozbudowane kompleksy wypoczynkowe należą tu do mniejszości, niektóre obiekty oferujące nocleg w Chłopach wyposażone są w takie udogodnienia, jak baseny, sauny oraz place zabaw.

fot. Wikipedia

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet