Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo to niewielka nadbałtycka miejscowość, leżąca między Władysławowem a Rozewiem. Chłapowo może pochwalić się wielowiekową historią - pierwsze wzmianki historyczne na temat wsi pochodzą z połowy XIV wieku, natomiast w okresie międzywojennym była ona już cenionym ośrodkiem wypoczynkowym.

Atrakcje turystyczne Chłapowa

Chłapowo jest pełną uroku miejscowością, zdobywającą serca turystów bliskością natury i kameralną atmosferą. Mimo to jeszcze kilkanaście lat temu mieszkańcy Chłapowa trudnili się przede wszystkim rolnictwem i rybołówstwem. Obecnie w sezonie letnim nie brakuje tu turystów z całego kraju, spragnionych oderwania się od cywilizacyjnego zgiełku i marzących o regeneracji sił nad brzegiem Bałtyku przy akompaniamencie szumu morskich fal.

Nadmorska część Chłapowa znajduje się w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, utworzonego w 1978 roku. Ze względu na znikomą ingerencję człowieka na tych terenach, zachwycają one pięknem niemal dziewiczej przyrody. Wizytówką parku, a zarazem największą naturalną atrakcją miejscowości, jest otwarty dla zwiedzających Wąwóz Chłapowski, w którym podziwiać można wiele rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt.

Jednak jak w każdej nadbałtyckiej miejscowości, ogromną, jeśli nie największą, atrakcję stanowi oczywiście plaża. Chcąc spędzić czas na morskich i słonecznych kąpielach warto pamiętać, że wschodnia część kąpieliska bezpośrednio sąsiaduje z Władysławowem, więc często bywa tu dość tłoczno. Z kolei górujące nad plażami imponujące klify to nie tylko doskonały punkt widokowy, ale również wymarzone miejsce dla paralotniarzy.

Noclegi w Chłapowie

Noclegi w Chłapowie oferują przede wszystkim pokoje gościnne i kwatery prywatne, które przyciągają turystów kameralną atmosferą. Chcąc zarezerwować nocleg w Chłapowie możemy też wybrać cieszący się popularnością przytulny pensjonat, natomiast rodzinom i grupom przyjaciół polecić można pobyt w domku letniskowym, łączącym pełną niezależność, dużą swobodę i komfortowe warunki z korzystną ceną.

fot. Wikipedia

  1. Artykuły: