Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Willa "W Ubocy"

Kategoria: pokoje gościnne

Miejscowość: Murzasichle

Apartamenty oraz pokoje z aneksami z widokiem na Tatry. Zapraszamy!

Cena od: 140 całość

 

Willa Silene

Kategoria: willa

Miejscowość: Bukowina Tatrzańska

Willa Silene to doskonały wybór na każdą porę roku. Wyciągi narciarskie po sąsiedzku, Terma 900m.

 

Willa Zima

Kategoria: willa

Miejscowość: Bukowina Tatrzańska

KLIMATYCZNA KAMERALNA WILLA W STYLU GÓRALSKIM, 5 APARTAMENTÓW Z ŁAZIENKAMI, SmartTV , WiFi

Cena od: 150 całość

 

OW Skalnity

Kategoria: ośrodek wczasowy

Miejscowość: Poronin

PROMOCJA tylko do 14LIPCA!!!!Tel. 730...zobacz telefon , 730...zobacz telefon

 

Domki "Falsztyn"

Kategoria: dom do wynajęcia

Miejscowość: Falsztyn

Zapraszamy na wakacje tel. 603...zobacz telefon Wypożyczanie rowerów dla naszych Gości gratis. Ścieżki rowerowe

Cena od: 250 całość

 

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to jedna z najpopularniejszych polskich miejscowości górskich. Położona jest na grzbiecie pogórza Gubałowskiego. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1630. Z Bukowiny pochodzą pierwsi przewodnicy. Do najbardziej znanych należał Józef Bigos.

W okresie międzywojennym powstało tu Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, dzięki któremu Bukowina zyskała nazwę Bukowina Tatrzańska. Dziś wieś liczy prawie trzy tysiące mieszkańców i słynie z przyjaznego stosunku do turystów. Na obszarze Bukowiny znajduje się około 20 wyciągów narciarskich, które corocznie przyciągają ogromne rzesze białego szaleństwa. Miłośnicy spacerów odnajdą tu spokój i wspaniałe widoki. Można bowiem podziwiać stąd panoramę Tatr.

Mieszkańcy Bukowiny niezwykle dbają o lokalną tradycję. Znajduje się tu słynny Dom Ludowy, gdzie organizowane są znane imprezy folklorystyczne. Do najpopularniejszych z nich należą: "Sabałowe Bajania" (konkurs dla gawędziarzy i zespołów ludowych), "Góralski Karnawał" (w ramach którego odbywają się cylkiczne konkursy kolęd i tańców góralskich), a także wiele innych, mniejszych, ale o dużej renomie: wystawy fotografii, konkursy kulinarne, kiermasze, różnego rodzaju inicjatywy teatralne.

Bukowina posiada bogatą bazę punktów gastronomicznych i miejsc noclegowych. Schronienie znajdzie tu dla ponad 4000 turystów. Wielu mieszkańców otwiera także progi swoich domów dla licznie przybywających gości z innych miast. Można dzięki takiej gościnie poczuć się jak członek prawdziwej góralskiej rodziny.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża