Brenna

Brenna

Brenna

Brenna to niewielka wieś, leżąca na Śląsku Cieszyńskim, w niewielkiej odległości od takich miejscowości, jak Ustroń, Wisła czy Szczyrk. Mimo ogromnej konkurencji ze strony sąsiadujących z nią kurortów, Brenna jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego kraju.

Atrakcje turystyczne Brennej

Brenna należy do tej grupy miejscowości turystycznych, która gwarantuje szereg atrakcji przez cały rok. Zimą w Brennej można cieszyć się dobrymi warunkami narciarskimi i profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi. Osoby stawiające pierwsze kroki na stoku, mogą skorzystać z wiedzy doświadczonych instruktorów i odkrywać tajniki narciarstwa lub snowboardu pod ich bacznym okiem.

Latem natomiast czas spędzany w Brennej można poświęcić zarówno na relaks czy rekreację, jak i bliższe poznanie tej miejscowości. Miłośnicy zwiedzania powinni zobaczyć między innymi wzniesiony w XVIII wieku kościół, zabytkową plebanię oraz XVII-wieczną chatę. Z kolei amatorów aktywności spotkać można przede wszystkim na ścieżkach rowerowych czy górskich szlakach turystycznych, przebiegających przez Brennę i okolice, przykładowo na Błatnią czy Stary Groń.

Tereny otaczające miejscowość wyróżniają też wysokie walory przyrodnicze - Brenna leży na obszarze Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, obejmującego porośnięte lasem pasma Czantorii oraz Baraniej Góry. Warto wspomnieć, że w granicach parku znajdują się źródła Białej i Czarnej Wisełki, czyli potoków dających początek Wiśle.

Ciekawym punktem na mapie Brennej jest również Park Turystyki, oddany do użytku w 2011 roku, który niekiedy uznawany jest za najpiękniejszą wizytówkę tej miejscowości. Sercem Parku Turystyki jest zadaszony amfiteatr, w którym często organizowane są imprezy plenerowe. W kompleksie powstało również kilka boisk sportowych, pola do minigolfa i plac zabaw dla dzieci. W Parku rozpoczyna się też oznakowana trasa nordic walking, licząca dwa kilometry długości.

Noclegi w Brennej

Poszukując noclegu w Brennej, możemy zdecydować się między innymi na pobyt w nowoczesnym hotelu o wysokim standardzie, eleganckiej willi lub apartamencie. Nocleg w Brennej oferują ponadto komfortowe ośrodki wypoczynkowe, kameralne pensjonaty oraz pokoje gościnne. Dużym zainteresowaniem cieszą się też domki letniskowe i kempingowe, zapewniające zazwyczaj większą przestrzeń i swobodę, w związku z czym są idealne dla rodzin z dziećmi lub osób podróżujących w większych grupach.

fot. Wikipedia

  1. Artykuły: