Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Moderna

Kategoria: pensjonat

Miejscowość: Jastrzębia Góra

SUPER OFERTA SYLWESTROWA Z BALEM DLA DZIECI GRATIS! Sprawdź oferty specjalne lub zadzwoń!! :)

Cena od: 260 całość

 

Białogóra

Białogóra

Białogóra

Białogóra to niewielka miejscowość w województwie pomorskim, leżąca w odległości około 1,5 kilometra od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Białogóra, którą w podaniach historycznych wzmiankowano po raz pierwszy na początku XV wieku, znakomicie odnajduje się w roli miejscowości wypoczynkowej, umożliwiającej efektywną regenerację sił z dala od zgiełku.

Atrakcje turystyczne w Białogórze

Białogóra nie jest typowym, tętniącym życiem kurortem, zaś panująca tu sielankowa atmosfera w głównej mierze jest zasługą malowniczego usytuowania w otoczeniu lasów sosnowych. Miłośników przyrody i wypoczynku na łonie natury z pewnością zainteresuje także fakt, że miejscowość w całości znajduje się w obrębie Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, a w jej bezpośrednim sąsiedztwie utworzono rezerwat przyrody Białogóra o powierzchni ponad 200 hektarów.

Białogóra może także poszczycić się piękną, piaszczystą i, co dla wielu niezwykle istotne, niezatłoczoną plażą, która jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji tej spokojnej miejscowości. To doskonałe miejsce na słoneczne i morskie kąpiele, a ponadto rozwijanie sportowych pasji.

Miłośnicy aktywności mogą też wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, spróbować swoich sił w jeździe konnej, a także zadbać o kondycję w Nordic Walking Park Białogóra, w którym przygotowano sieć ścieżek o zróżnicowanym stopniu trudności i łącznej długości blisko 32 kilometrów.

Urlop w Białogórze możemy też urozmaicić wycieczką nad oddalone o około 10 kilometrów Jezioro Żarnowieckie, które przyciąga zarówno pasjonatów sportów wodnych, jak i amatorów wędkarstwa. Przy akwenie swój początek ma szlak kajakowy rzeką Piaśnicą, która kończy bieg uchodząc do Bałtyku. Trasa, której długość wynosi około 7 kilometrów, nie jest szczególnie wymagająca, przez co bez większych trudności pokonają ją nawet początkujący kajakarze. Wszelki wysiłek wynagrodzi jednak piękno rezerwatu przyrody Piaśnickie Łąki, przez który przebiega szlak.

Noclegi w Białogórze

Noclegi w Białogórze oferują między innymi eleganckie wille i apartamenty, które z pewnością spełnią oczekiwania wymagających turystów. Chcąc zarezerwować nocleg w Białogórze, możemy też zdecydować się na pobyt w komfortowym pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym, kameralnej kwaterze prywatnej lub domku letniskowym.

fot. Pixabay

  1. Artykuły: