Artykuły

 1. Artykuły:

 2. Najatrakcyjniejsze parki wodne w Polsce – gdzie wybrać się z dziećmi?

  W Polsce znajduje się obecnie wiele miejsc rozrywki, w których ciekawie spędzić czas mogą zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Osoby spragnione wodnych rozrywek mogą wybierać między obiektami zlokalizowanymi na terenie całego kraju. Niewątpliwym atutem tego typu centrów rozrywki jest fakt, że są one czynne zazwyczaj przez okrągły rok.

  Zobacz więcej

 3. Ferie zimowe w Warszawie

  Dla wielu osób ferie zimowe wiążą się z pobytem w górach, gdzie mogą do woli oddawać się białemu szaleństwu na nartach lub desce snowboardowej. Niemniej jednak nie wszyscy uczniowie mogą wyjechać w Alpy lub Tatry i każdego dnia szusować na stoku. Spędzanie ferii w mieście, chociaż może nie brzmi zbyt zachęcająco, wcale nie musi być synonimem nudy.

  Zobacz więcej

 4. Podróżowanie z małym dzieckiem – fakty i mity

  Niemal każdej rodzinie marzy się, by spędzić kilka słonecznych dni w roku na wspólnym wypoczynku. Większość przewoźników oraz domów wypoczynkowych oferuje dla najmłodszych darmowe korzystanie z usług lub specjalne zniżki. Przy podróży samolotem pamiętajmy, że innymi warunkami objęte są dzieci do lat 2 a innymi do lat 12.

  Zobacz więcej

 5. Ferie zimowe w Puszczy, czyli jedziemy do Białowieży

  Puszcza Białowieska to nie tylko wędrówka śladami historii, która sięga tu epoki neolitu. To świat nienaznaczony pośpiechem, hałasem ani stresem, lecz odznaczający się spokojem, harmonią przyrody.

  Zobacz więcej

 6. Co warto zwiedzić w Łodzi? Łódź bajkowa

  Szlak „Łodzi bajkowej” jest nierozerwalnie związany z filmowym dorobkiem tego miasta, tym razem jednak tematem szlaku jest dorobek Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Ta polska wytwórnia filmowa zaczęła swoją działalność w 1947 roku koncentrując się na produkcji filmów animowanych, zarówno lalkowych jak i rysunkowych.

  Zobacz więcej

 7. Gdzie na weekend z dzieckiem?

  Jeszcze kilkanaście lat temu latorośl była dla przeciętnej polskiej matki równoznaczna z nieformalnym aresztem domowym. Nie było czym, gdzie i jak wyjechać, każdy dłuższy wyjazd oznaczał masę kłopotów i przeciwności. Dziś wiele się zmieniło, zwiększyła się bowiem mobilność nasza, a co za tym idzie, naszych pociech. Ograniczanie świata dziecka do mieszkania i skweru pod blokiem to zwykłe barbarzyństwo. No dobrze, tylko gdzie pojechać?

  Zobacz więcej

 8. Wczasy w Polsce

  Decydując się na spędzenie urlopu w Polsce, większość osób wybiera miejsca już sprawdzone, w których udało im się efektywnie wypocząć w poprzednich latach. Niemniej jednak trzeba przyznać, że nasz kraj, choć bywa niedoceniany, należy do niezwykle atrakcyjnych turystycznie. Ogrom możliwości powoduje, że może w tym roku warto na nowo zweryfikować własną koncepcję wczasów w Polsce?

  Zobacz więcej

 9. Wakacje z noworodkiem – gdzie jechać?

  Młodzi rodzice wcale nie muszą rezygnować z wakacyjnego wypoczynku. Pierwszy wyjazd z maluszkiem z pewnością sprawi nam wiele radości pod warunkiem, że będziemy do tego odpowiednio przygotowani. W pierwszym momencie myśl o wzięciu noworodka na wakacje może wywołać u rodziców pewne obawy. Często nie są oni pewni czy poradzą sobie z maleństwem podczas podróży i czy w miejscu, do którego pojadą, będą odpowiednie warunki.

  Zobacz więcej

 10. Atrakcje dla dzieci w Warszawie

  Wszechobecne korki, spaliny, tłumy ludzi, szybkość, hałas i ogrom – wszystko to sprawia, że na pierwszy rzut oka Warszawa wydaje się być miejscem nieprzyjaznym dla dziecka. Dzisiejsi rodzice, nowocześni, często dający się uwieść różnym modom, jak na przykład chustom, dostrzegający nowe trendy, wiedzą czego chcą. Miejsc bezpiecznych, ciekawych i przyjaznych. I takich jest w Warszawie coraz więcej.

  Zobacz więcej

 11. Gdzie do sanatorium z dzieckiem?

  Wyjazd do sanatorium kojarzy się przede wszystkim z jesienią życia i wszelkimi związanymi z nią schorzeniami, a raczej ich leczeniem. Tymczasem do sanatoriów często wyjeżdżają dzieci, by podreperować swoje nadwątlone zdrowie. I tu polskie kurorty mają sporo do zaoferowania. Gdzie najlepiej pojechać do sanatorium z dzieckiem?

  Zobacz więcej

 12. Dinozaury w centrum Polski

  Kolejną propozycją przeżycia prehistorycznej przygody może być wizyta w parku jurajskim w Dmosinie, około 40 kilometrów od Łodzi. Kompleks ten wyróżnia się ogromnym bogactwem walorów przyrodniczych, idealnie komponujących się z ukształtowaniem terenu, typowym dla obszarów polodowcowych. Jednak największą atrakcją obiektu są oczywiście rekonstrukcje dinozaurów.

  Zobacz więcej

 13. Parki jurajskie w Polsce

  Niektórym osobom, a zwłaszcza dzieciom, muzea kojarzą się z niezbyt interesującymi eksponatami i ciągnącym się w nieskończoność balansowaniem między gablotami. Jednak w Polsce nie brakuje jedynych w swoim rodzaju muzeów, które do reszty pochłoną każdego małego podróżnika, a co więcej, na długo pozostaną w ich pamięci. W tym zaszczytnym gronie wyróżnić można z pewnością parki jurajskie.

  Zobacz więcej