Artykuły

 1. Artykuły:

 2. Ciekawe miejsca w Inowrocławiu

  Inowrocław to nie tylko kujawskie uzdrowisko z tężniami i okazałym Parkiem Solankowym. Znajduje się tu wiele wartych zobaczenia budynków, pamiątek po burzliwej niekiedy historii miasta. Co zwiedzić w Inowrocławiu?

  Zobacz więcej

 3. Uzdrowiska na Dolnym Śląsku cz. 2

  Kontynuujemy naszą wędrówkę po uzdrowiskach położonych na Dolnym Śląsku.

  Zobacz więcej

 4. Uzdrowiskowy i aktywny Krasnobród

  Na malowniczym Roztoczu, w otoczeniu pięknych krajobrazów znajduje się miejscowość o charakterze uzdrowiskowym i wypoczynkowym. Krasnobród ma do zaproponowania odwiedzającym go turystom atrakcje historyczne i wspaniałe walory przyrodnicze. W połączeniu stwarzają znakomite warunki do odpoczynku o każdej porze roku.

  Zobacz więcej

 5. Kudowa-Zdrój - co warto zwiedzić?

  Kudowa Zdrój to przede wszystkim malowniczo położone uzdrowisko. Dzięki położeniu na południowych stokach Kotliny Kłodzkiej charakteryzuje się niezwykle łagodnym klimatem. Jeśli jednak ktoś myśli, że pobyt tutaj musi ograniczyć się do sanatoryjnych zabiegów, grubo się myli. Co warto zwiedzić w Kudowie-Zdrój?

  Zobacz więcej

 6. Uzdrowiska na Dolnym Śląsku cz. 1

  Dolny Śląsk jest częścią historycznej krainy, leżącą w południowo-zachodniej Polsce, nad Odrą. Obecnie odgrywa również bardzo istotną rolę na turystycznej mapie kraju. Jednak chętnych na bliższe poznanie tego regionu spotkać można nie tylko we Wrocławiu, czyli jego stolicy, ale również w mniejszych miejscowościach, wyróżniających się wspaniałymi warunkami do wypoczynku oraz walorami uzdrowiskowymi.

  Zobacz więcej

 7. Ciechocinek - co warto zobaczyć?

  W popularnej swego czasu piosence w Ciechocinku, „tam gdzie Park Zdrojowy” na deptaku łowi się… kuracjuszki. Jednak w błędzie jest ten, kto uważa, że to jedyna atrakcja tego uzdrowiska. Co warto zwiedzić w Ciechocinku?

  Zobacz więcej

 8. Gdzie jechać do sanatorium?

  Od morza aż po góry. Od podziemnych wód po leczniczy mikroklimat. Polskie uzdrowiska od wielu lat przyciągają kuracjuszy chcących podreperować swoje zdrowie. Jest w czym wybierać, tylko gdzie jechać do sanatorium?

  Zobacz więcej

 9. Uzdrowiska w Polsce, czyli gdzie jechać na rehabilitację?

  Europa się starzeje. Coraz więcej ludzi na wakacje będzie jeździć nie po to, by zaszaleć na desce, skoczyć na bungee czy zdobywać kolejne górskie szczyty. Europejscy emeryci będą chcieli zażyć wypoczynku w spokojnym, niewielkim miasteczku, przy okazji regenerując swoje zdrowie korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych.

  Zobacz więcej

 10. Kurort w cieniu latarni

  Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości letniskowych nad polskim morzem, zaś goszczącym w niej turystom nuda nie grozi. Ten wyjątkowy kurort zachwyca swą atmosferą oraz dobrze zachowaną, przedwojenną zabudową. W swe gościnne progi zaprasza tu niejeden komfortowo urządzony hotel Ustka, bo o niej mowa, jest świetnie przygotowana do przyjmowania gości, zaś na brak atrakcji nie można tu narzekać. Czeka tu i piękna plaża, i wiele atrakcyjnych zabytków. Co warto zobaczyć podczas pobytu w tym kurorcie?

  Zobacz więcej

 11. Uzdrowiska na Kujawach

  Kujawy są krainą historyczną, a jednocześnie ważnym regionem etnograficznym, leżącym w środkowej Polsce. Zdecydowana większość obszaru Kujaw znajduje się w administracyjnych granicach województwa kujawsko-pomorskiego, natomiast niewielka, południowa część na terenie województwa wielkopolskiego. Występujące w tym miejscu bogactwa naturalne były podstawą do utworzenia cieszących się popularnością uzdrowisk.

  Zobacz więcej