Artykuły

 1. Artykuły:

 2. Jedziemy nad morze do Grzybowa

  Kołobrzeg jest doskonale znany wszystkim, którzy preferują spędzać swój wolny czas na nadbałtyckich plażach. Jednak, mijane zazwyczaj, okoliczne miejscowości są równie atrakcyjne jak popularny kurort, a ponadto oferują wypoczynek w bardziej kameralnej atmosferze. Jedną z nich jest niewielkie Grzybowo.

  Zobacz więcej

 3. Mielno - perełka polskiego wybrzeża

  Perełką polskiego wybrzeża wcale nie musi być rozbudowany z rozmachem kurort. Nie musi być nią również duże miasto pełne zabytków. Z powodzeniem może być nią niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko. Taką perełką z pewnością jest Mielno.

  Zobacz więcej

 4. Ekskluzywne Mazury

  Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zwiększenia liczby kompleksów wypoczynkowych o podwyższonym standardzie.

  Zobacz więcej

 5. Wybrzeże Trzebiatowskie – co warto zwiedzić?

  Wybrzeże Trzebiatowskie to jedno z popularniejszych miejsc letniego wypoczynku na Pomorzu Zachodnim. Kąpieliska w okolicach Rewala cieszą się niezmiennym powodzeniem. Na jakie atrakcje mogą liczyć przybyli tu turyści?

  Zobacz więcej

 6. Gdzie wyjechać nad morze w zimie?

  Nadchodzi zima. Cała Polska bierze urlop i szturmuje góry. Czasami człowiek dziwi się, jak jeszcze one stoją pod ciężarem tysięcy turystów. A może tak przechytrzyć wszystkich i udać się w przeciwnym kierunku? A może nad morze?

  Zobacz więcej

 7. Atrakcje Pobierowa

  Dla wszystkich ubóstwiających atmosferę panującą na polskich plażach oraz dla tych, którzy kochają wylegiwać się w promieniach słońca w oczekiwaniu na nadejście pana sprzedającego gorącą kukurydzę z solą i masełkiem. Gorąco polecamy wyjazd do Pobierowa.

  Zobacz więcej

 8. Atrakcje turystyczne Boszkowa

  Boszkowo jest miejscowością, której sława na mapie turystycznej Polski nie jest szeroko rozpowszechniona, a szkoda. Ta urokliwa wioska może poszczycić się bogactwem, jakim obdarowana została przez przyrodę.

  Zobacz więcej

 9. Najładniejsze miejscowości nadmorskie

  Trudno wybrać kilka najładniejszych miejsc położonych nad polskim morzem, ponieważ każda z nich urzeka zarówno podczas zachodu, jak i wschodu słońca. Momenty te są tak magiczne (może też tendencyjne), że dzięki nim każda miejscowość posiadająca plażę, morze i słońce staje się tą najpiękniejszą.

  Zobacz więcej

 10. Jastrzębia Góra - co warto zobaczyć?

  Jastrzębia Góra, będąca najdalej wysuniętą na północ miejscowością Polski, jest jednym z chętniej odwiedzanych kurortów na wybrzeżu Bałtyku. Nie tylko skrywa wiele atrakcji i tworzy warunki do aktywnego wypoczynku, ale również jest doskonałą bazą wypadową pod organizację wycieczek do pobliskiego Rozewia, Władysławowa czy Dębek.

  Zobacz więcej

 11. Gdzie na wakacje nad jeziorem?

  Polska jeziorami stoi. Ogromną liczbę zbiorników wodnych, skupionych głównie na północy kraju, zawdzięczamy ostatniemu zlodowaceniu. Należymy do europejskiej czołówki nie tylko pod względem liczby jezior, ale także ich czystości i uroku. Warto więc darować sobie zatłoczone bałtyckie plaże i tatrzańskie szalki i wybrać pojezierza. Gdzie pojechać na wakacje nad jeziorem?

  Zobacz więcej

 12. Najlepsze plaże dla nudystów w Polsce

  Nudyści, naturyści, ekshibicjoniści. Wszyscy porzucili konwenanse i ucisk związany z odzieżą, lecz każda z tych grup robi to z innych powodów. Większość ludzi nie wnika w ideologie, i wszystkich którzy decydują się na zrzucenie jarzma bawełny i poliestru spisują na społeczny margines.

  Zobacz więcej

 13. Atrakcje turystyczne Ustki

  Ustka to nie tylko szeroka piaszczysta plaża i malownicze wybrzeże. To również miejscowość z bogatą historią, której warto przyjrzeć się bliżej przy okazji wypoczynku w tym rejonie. Najlepszym sposobem, aby poznać bliżej charakter nadmorskiej miejscowości i dostrzec jej niepowtarzalny urok, będzie spacer po miejscowej promenadzie.

  Zobacz więcej

 14. Turystyczne miasta Mazur: Ruciane-Nida i okolice

  Jedna z popularnych miejscowości wypoczynkowych oraz sportów wodnych, także dawny ośrodek przemysłu drzewnego. Miasto założone w latach 60. XX oraz jego bliska okolica oferuje dziś wiele atrakcji.

  Zobacz więcej

 15. Wiosna nad morzem - gdzie najlepiej pojechać?

  Spędzenie urlopu w nadmorskich kurortach jest dużo bardziej atrakcyjne w okresie wiosennym. Wiosenny wyjazd nad morze może być dużo bardziej atrakcyjny, niż mogłoby się to początkowo wydawać. Przede wszystkim mamy możliwość zobaczenia plaży, a nie jak w sezonie - wyłącznie mozaikę ręcznikowych posłań.

  Zobacz więcej

 16. Turystyczne miasta Mazur: Mikołajki i okolice

  Mikołajki to jedna z popularniejszych miejscowości w Polsce, skupiająca nie tylko miłośników żeglarstwa i sportów wodnych, ale również osoby świata mediów, filmu czy muzyki. Dziś nikt nie zagłębia się w historię i nieliczne zabytki Mikołajek, a turyści korzystają głównie z licznych atrakcji jakimi są stoiska z pamiątkami, dyskoteki oraz restauracje.

  Zobacz więcej

 17. Turystyczne miasta Mazur: Węgorzewo

  Na samym północnym krańcu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich znajduje się przystań, będąca miejscem, w którym często żeglarze zaczynają swą mazurską przygodę lub świętują ostatnią noc przed powrotem do domów.

  Zobacz więcej

 18. Mikołajki - skarbiec walorów przyrodniczych

  Pierwsze podania historyczne na temat Mikołajek datowane są na pierwszą połowę XV wieku. To niewielkie miasteczko, pełniące niegdyś funkcje wsi rybackiej, obecnie nazywane jest Perłą Mazur, gdy, szczególnie w lecie, staje się pełnym życia centrum turystycznym.

  Zobacz więcej

 19. Zdrowy wypoczynek nad morzem

  Kojący szum morza wykorzystywany jest na całym świecie w stanach podenerwowania, stresu czy też napięcia. Naukowo udowodniono zbawienny wpływ odgłosów przyrody na nasz stan psychiczny. Z tego powodu w miejscach wywołujących u większości osób dyskomfort lub zdenerwowanie (takich, jak gabinety medyczne czy też wnętrza wind) często spotkamy się z odpowiednią plażową charakteryzacją oraz odgłosami fal, mew. 

  Zobacz więcej

 20. Skorzęcin - doskonała propozycja na aktywny wypoczynek

  Między jeziorem Białym a Niedzięgiel znajduje się największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-wypoczynkowy. O kompleksie turystycznym w Skorzęcinie, mimo jego imponującej powierzchni wynoszącej 54 ha, z pewnością wielu jeszcze nie słyszało.

  Zobacz więcej

 21. Darłowo. Morska bryza i powiew historii

  Kierując się w stronę Darłowa już z oddali widać wiele pracujących wiatraków. Pomału zaczynamy odczuwać niepowtarzalny nadmorski klimat, świeżą morską bryzę i powiew historii. Ogarnia nas jeszcze jedno przeczucie – to będzie naprawdę wyjątkowy pobyt.

  Zobacz więcej

 22. Władysławowo - szeroka plaża i moc atrakcji

  Nadmorskie Władysławowo to brama do Mierzei Helskiej. Miasteczko samo w sobie jest jednak świetnym miejscem do wypoczynku. Ogromny port, szeroka plaża i moc atrakcji sprawiają, że nie można się tu nudzić.

  Zobacz więcej

 23. Co zwiedzić w Jastarni?

  Jastarnia, choć niewielka, oferuje swym mieszkańcom jedne z najlepszych warunków życia w Polsce. Nie dziwi więc, że i turyści warunki mają tu cieplarniane. Szeroka plaża, cień sosen, szum morza, długa promenada… I do tego garść atrakcji turystycznych.

  Zobacz więcej

 24. Międzyzdroje – co warto zwiedzić?

  Niewielkie Międzyzdroje latem zamieniają się w letnią stolicę kraju. Do miasteczka ściągają celebryci, by ogrzać się w blasku fleszy i pozostawić odcisk dłoni na słynnej promenadzie, a za nimi podążają tłumy wielbicieli.

  Zobacz więcej

 25. Najatrakcyjniejsze plaże nad Bałtykiem

  Miłośnicy wypoczynku nad polskim morzem, co do jednego mogą być zgodni - plaża plaży nierówna. Nie chodzi tutaj tylko o różnice w krajobrazie czy kolor piasku, ale też popularność i charakter danego kurortu.

  Zobacz więcej

 26. Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej i okolicach?

  Choć jako gmina mieszkańców ma najmniej w Polsce, atrakcji tu nie brakuje. Krynica Morska od lat przyciąga turystów skuszonych spokojem tej urokliwej miejscowości i szerokością tutejszej plaży.

  Zobacz więcej

 27. Unikalne atrakcje Łeby

  Planując wakacyjny wyjazd i podążając palcem po mapie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego w stronę Półwyspu Helskiego, warto chociaż na chwilę zatrzymać się przy Łebie – mieście o bardzo bogatej historii, a pod względem oferowanych atrakcji nie ustępującym najpopularniejszym kurortom.

  Zobacz więcej

 28. Wakacje nad Bałtykiem 2

  Podążając dalej w stronę Łeby z pewnością uwagę każdego zwrócą licznie występujące jeziora przybrzeżne, a wśród nich największe Gardno i Łebsko. Te podmokłe tereny, z uwagi na panujące na nich warunki, są ważnym miejscem gniazdowania ptaków.

  Zobacz więcej

 29. Atrakcje turystyczne polskich pojezierzy

  Nad morze czy w góry? Odwieczny dylemat polskiego turysty rozwiążemy krótkim cięciem. Na pojezierze. I gdy zapala się lampka: Mazury!, nie zapominajmy, że to o wiele większy obszar obejmujący niemal całą północną część kraju. Polskie pojezierza obfitują w atrakcje turystyczne.

  Zobacz więcej

 30. Najciekawsze miasta nad morzem

  Jeżeli podczas podróży nad morze, nie chcemy mieć czasu na nudę i pragniemy zobaczyć coś więcej niż tylko wodę i piasek, to przed wyjazdem warto zdefiniować sobie, co nas interesuje. Później według obranych kryteriów odszukać najciekawsze miejscowości lub też intrygujące sposoby zwiedzania, które jeszcze bardziej wzbogacą nasz wyjazd.

  Zobacz więcej

 31. Wiosna nad morzem

  Wiosna to idealny czas na spędzenie długiego weekendu nad morzem. Pogoda nie jest jeszcze co prawda odpowiednia na długotrwałe plażowanie i morskie kąpiele, ale za to stanowi najlepszy moment na zwiedzanie. Warto więc wykorzystać ten czas na wypad do najciekawszych miast na polskim wybrzeżu, od których w sezonie być może zniechęcają nas tłumy turystów.

  Zobacz więcej

 32. Chałupy Welcome to

  Chałupy wszystkim kojarzą się przede wszystkim z prażącymi się na słońcu golasami. Wszystko dzięki niezapomnianemu przebojowi Zbigniewa Wodeckiego. Chałupy to nie tylko naturyści. Jednak to dzięki naturystom z niewielkiej rybackiej wioski stały się miejscem znanym w całej Polsce.

  Zobacz więcej

 33. Atrakcje turystyczne w Świnoujściu

  Malowniczo położone na kilkudziesięciu wyspach Świnoujście co roku przyciąga tysiące polskich i niemieckich turystów. Obłędnie szeroka plaża, tajemnicze forty, romantyczna Stawa Młyny… Co warto zwiedzić w Świnoujściu?

  Zobacz więcej

 34. Gdzie wybrać się na ryby w Polsce?

  Wędkarstwo jest popularnym męskim hobby. Nie brak chętnych, by choćby na weekend wyskoczyć na ryby i zrelaksować się nad wodą. Rozpoczynającym przygodę z wędką podpowiadamy, gdzie w Polsce warto się wybrać.

  Zobacz więcej

 35. Dębki to nie tylko plaża i dzika przyroda

  Dębki to jedna z tych niepozornych, nadmorskich osad, które upodobali sobie rodacy z głębi kraju złaknieni letniego wypoczynku. Co przyciąga ich do Dębek?

  Zobacz więcej

 36. Weekend majowy nad jeziorem

  Długi weekend majowy to doskonała okazja na chwilę wytchnienia i odpoczynku od codziennych obowiązków. Cisza i spokój wśród dzikiej przyrody, relaks pod żaglami jachtu lub spływ kajakowy to najlepszy sposób, żeby odciąć się całkowicie od wielkomiejskiego hałasu.

  Zobacz więcej

 37. Najciekawsze miejsca na Mazurach cz.3

  Północna część Mazur zaprasza do zwiedzenia różnorodnych zabytków historii i techniki, z czego najpopularniejszych należą obiekty powstałe w okresie II wojny światowej, bądź w tym okresie wykorzystywane i rozbudowywane. Ciekawe są również zabytki techniki, do których należą zachowane kanały, czy śluzy w pobliżu Węgorzewa oraz wiadukty kolejowe w Stańczykach. Tutaj również znajdują się liczne rezerwaty przyrody i najczystsze jeziora Mazur, gdzie panuje strefa ciszy.

  Zobacz więcej

 38. Nadmorskie miejscowości uzdrowiskowe

  Polska jest krajem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Do niewątpliwych rodzimych walorów należy występujący w niektórych częściach kraju charakterystyczny mikroklimat oraz bogactwo złóż mineralnych o właściwościach leczniczych.

  Zobacz więcej

 39. Najciekawsze miejsca na Mazurach cz.2

  Kraina Wielkich Jezior Mazurskich znajduje się w północno-wschodniej części Polski i należy do najmniej zagospodarowanych obszarów kraju, dzięki czemu możemy tu cieszyć się czystym powietrzem i znaleźć prawdziwy spokój w leśnej głuszy. Mazury to nie tylko Mekka wielbicieli sportów wodnych, wędkowania, czy biwakowania na świeżym powietrzu. Warto tu przyjechać by poznać historię i zabytki tego rejonu Polski, którego skarby często pozostają nieodkryte, choć pozostają na wyciągnięcie ręki.

  Zobacz więcej

 40. Najciekawsze miejsca na Mazurach cz.1

  Kraina Wielkich Jezior Mazurskich słynie głównie z wspaniałych możliwości uprawiania sportów wodnych, głównie żeglarstwa i kajakarstwa. Ostatnio również promowana jest również jako jeden z cudów natury, ze względu na malownicze krajobrazy i nieskażoną przyrodę.

  Zobacz więcej

 41. Wakacje Mazury 2013

  Polska, ze względu na swoje położenie, jest krajem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Wybrzeże Morza Bałtyckiego kusi wypoczynkiem na piaszczystych plażach, górzyste południowe obszary to doskonałe miejsce dla miłośników pieszych wędrówek, a pomiędzy nimi znajdują się także wspaniałe tereny pojezierne.

  Zobacz więcej

 42. Zloty żaglowców – gdzie się wybrać?

  Widok żaglowca poruszanego za pomocą siły wiatru jest widokiem imponującym i hipnotyzującym. Nawet jeśli jest to mała łajba, potrafi ona urzec pewnego rodzaju magią, którą posiada. Jeżeli dodamy do tego malowniczego obrazka efekty dźwiękowe takie, jak szum morza czy też śpiew zespołów marynistycznych, to klimat jaki powstaje potrafi wchłonąć na długie godziny. 

  Zobacz więcej

 43. Co warto zwiedzić w Mrągowie?

  W północnej części kraju, na terenie malowniczych Mazur położona jest polska stolica muzyki country. Mrągowo słynie jednak nie tylko z wyjątkowego festiwalu, ale również wspaniałych walorów przyrodniczych i wypoczynkowych. Głównie z tych powodów założone w połowie XIV wieku miasto jest każdego roku odwiedzane przez tysiące turystów z całej Polski.

  Zobacz więcej

 44. Wakacje nad Bałtykiem

  Jednym z najpopularniejszych celów wyjazdów wakacyjnych jest niezmiennie od wielu lat wybrzeże Morza Bałtyckiego. Atmosfera panująca w niewielkich miejscowościach pozwala skutecznie oderwać się od zgiełku wielkiego miasta, natomiast osoby poszukujące nocnego życia w akompaniamencie szumu fal również znajdą coś dla siebie. Gdzie najlepiej wybrać się na wakacje nad Bałtykiem?

  Zobacz więcej