Artykuły

 1. Artykuły:

 2. Przyjedź do Gdańska na Jarmark Dominikański

  Jarmark Dominikański jest imprezą, gdzie każdy poszukiwacz skarbów może sprawdzić swoje umiejętności. Okazuje się, że odnalezienie prawdziwych perełek kolekcjonerskich czy cudów sztuki rzemieślniczej nie musi być takie trudne.

  Zobacz więcej

 3. Nocowanie po królewsku

  Zabytkowe obiekty, jak zamki czy pałace, mogą stanowić cel podróży sam w sobie lub jej atrakcyjne urozmaicenie. Zwiedzanie historycznych budowli jest stałym elementem turystyki kulturowej, równie chętnie uprawianym w kraju jak i za granicą. Oczywiste jest bowiem by goszcząc w danym miejscu obejrzeć to, co ma ono najcenniejszego. 

  Zobacz więcej

 4. Kluby i dyskoteki w Warszawie – gdzie potańczyć w stolicy?

  Jeszcze kilkanaście lat temu polskie miasta w nocy przypominały pustynie. Dziś tętnią jednak życiem, a centra i imprezowe dzielnice zalewane są przez tłumy klubowiczów. Gdyby stworzyć ranking imprezowych miast, Warszawa byłaby zapewne na pierwszym miejscu. Tylko jak odnaleźć się w klubowej dżungli? Poniżej kilka naszych propozycji.

  Zobacz więcej

 5. Wrzesień w Łodzi - wydarzenia kulturalne i imprezy

  Mimo że lato powoli dobiega końca, oferta kulturalna miast nie pozwala nam się nudzić. Wrzesień to idealny czas na turystykę miejską i kulturalną, która wypełniona będzie festiwalami, koncertami oraz kinem.

  Zobacz więcej

 6. Częstochowa nie kończy się na Jasnej Górze

  Na Jasnej Górze Częstochowa się nie kończy. Choć ojcowie Paulini robią wszystko, by turysta podczas pielgrzymki nie musiał opuszczać klasztornych przybytków, rasowy turysta powinien poznać pozostałe atrakcje tego miasta. Co warto zwiedzić w Częstochowie?

  Zobacz więcej

 7. Szlakiem łódzkich murali

  Sztuka uliczna znajduje w polskich miastach coraz więcej miejsca na swoje twórcze działania. Oprócz ulicznych performerów, festiwali prezentujących zupełnie inne odmiany form artystycznych, sztuka odnalazła także puste przestrzenie miasta jak gładkie ściany budynków czy mury opuszczonych fabryk.

  Zobacz więcej

 8. Co warto zwiedzić w Wadowicach?

  Wadowice i tamtejsze kremówki zostały rozsławione w świecie dzięki postaci Jana Pawła II. Nawet jednak przyjeżdżając do tego małopolskiego miasteczka tropem papieża Polaka, warto zwrócić uwagę na inne atrakcje turystyczne. Co warto zatem zwiedzić w Wadowicach?

  Zobacz więcej

 9. Gdzie na pielgrzymkę, czyli miejsca święte w Polsce

  W Polsce znajduje się znaczna część największych ośrodków pielgrzymkowych Europy. Zawdzięczamy to z jednej strony chrześcijańskiej tradycji, z drugiej głęboko religijnemu społeczeństwu. Latem w trasę wyruszają setki pieszych pielgrzymek, przemierzając niekiedy setki kilometrów. Dokąd zmierzają pątnicy? Jakie są największe i najpopularniejsze miejsca święte w Polsce?

  Zobacz więcej

 10. Atrakcje turystyczne Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016

  Wrocław, od niedawna także „Miasto Spotkań” na różne sposoby zachęca nas do składania odwiedzin. Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce ten tytuł zyskało sobie dzięki swojemu ogromnemu potencjałowi kulturalnemu i szerokiej ofercie różnorodnych wydarzeń artystycznych. 

  Zobacz więcej

 11. Koncerty w Polsce latem 2012

  Pierwsze skojarzenia na myśl o lecie? Słońce, plaża, wypoczynek… Jednak ta gorąca pora roku to też czas niezapomnianych imprez, festiwali i koncertów, a sezon 2012 będzie prawdziwą ucztą dla melomanów z całej Polski.

  Zobacz więcej

 12. Gdzie potańczyć w Szczecinie?

  Każde miasto posiada swoją nocną, klubową odsłonę. W zależności od upodobań i preferencji muzycznych zarówno jego mieszkańcy, jak i turyści mogą wybierać wśród lokali oferujących zabawę w różnorodnych klimatach. Począwszy od klasycznych brzmień gitarowych, poprzez uniwersalne popowe melodie, a na charakterystycznych, nowoczesnych dźwiękach skończywszy.

  Zobacz więcej

 13. Co warto zwiedzić w Krakowie? Fabryka Oskara Schindlera

  Bezsprzecznie Kraków pozostaje najpopularniejszym celem turystycznych wyjazdów nie tylko Polaków, ale również zagranicznych gości, którzy z zachwytem podziwiają Rynek, zamek na Wawelu, Sukiennice czy Kościół Mariacki. Jednak Kraków ma o wiele więcej do zaoferowania niż by się mogło wydawać, a część zabytków miasta, która nie jest związana ze średniowieczną historią miasta, może stanowić ciekawą odskocznię dla miłośników dawnej stolicy Polski.

  Zobacz więcej

 14. Sylwester 2013/2014 - gdzie się bawić?

  Zgodnie z jednym z przesądów, jaki będzie Sylwester, taki okaże się cały nowy rok. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób przykłada ogromną wagę do organizacji tego wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju wieczoru. W przeciągu ostatnich kilku lat ogromną popularność zyskały między innymi zagraniczne wyjazdy, umożliwiające spędzenie Sylwestra w całkiem odmiennym otoczeniu.

  Zobacz więcej