Artykuły

 1. Artykuły:

 2. Wakacje z psem

  Z posiadaniem zwierząt domowych wiążą się nie tylko przyjemności, ale również liczne obowiązki. W polskich domach bardzo często spotykane są zwłaszcza psy, uznawane za najlepszych przyjaciół człowieka. Jednak planując urlop, konieczność zabrania ze sobą pupila może urosnąć do rangi problemu. Zatem jak zorganizować wakacje z psem, aby nie były one źródłem stresu zarówno dla właściciela, jak i dla zwierzęcia?

  Zobacz więcej

 3. Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

  Polska, ze względu na swoje położenie, jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod względem krajobrazowym. Mieszkańcy i turyści mogą mają do swojej dyspozycji piaszczyste wybrzeże Morza Bałtyckiego, wspaniałe pojezierza czy pełne osobliwości geologicznych tereny wyżynne. Kolejnym polskim atutem są występujące na południu obszary górskie.

  Zobacz więcej

 4. Aktywny wypoczynek dla seniorów

  Wbrew pozorom aktywny wypoczynek nie jest jedynie domeną ludzi młodych. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym i informacjom pochodzącym z zaufanych źródeł, coraz więcej osób w średnim i podeszłym wieku decyduje się na powrót do rozmaitych form rekreacji ruchowej. Oczywiście zazwyczaj wybór ten ze względów zdrowotnych jest już nieco ograniczony.

  Zobacz więcej

 5. Aktywna wiosna w Polsce

  Polska swoją ogromną atrakcyjność turystyczną zawdzięcza między innymi znakomitemu położeniu w środkowej części Europy oraz niezwykle urozmaiconemu ukształtowaniu powierzchni. Wśród niekwestionowanych rodzimych walorów wyróżnia się między innymi dostęp do Morza Bałtyckiego, wspaniałe tereny pojezierne oraz pełne osobliwości obszary wyżynne i górskie.

  Zobacz więcej

 6. Wypoczywaj w Karpaczu zimą i latem

  Karpacz, leżący u podnóża Śnieżki w otoczeniu malowniczych Karkonoszy, bardzo często wybierany jest jako miejsce narciarskiego urlopu. Jednak świetne uwarunkowania geograficzne i niezwykłe walory środowiska naturalnego sprawiają, że Karpacz bardzo dobrze radzi sobie w roli letniej miejscowości turystycznej, oferującej szereg możliwości spędzania wolnego czasu.

  Zobacz więcej

 7. Turystyka konna w Polsce

  Rozwiane w pełnym galopie włosy, tętent końskich kopyt i obcowanie z naturą. Konie wracają do łask, nie tylko jako symbol materialnego statusu. Coraz popularniejsza staje się w Polsce turystyka konna.

  Zobacz więcej

 8. Kajakiem przez Polskę, czyli gdzie na spływ?

  Mówiąc „spływ kajakowy” automatycznie przychodzi nam na myśl Dunajec bądź Czarna Hańcza. Również Pojezierze Pomorskie słynie z ciekawych krajobrazowo tras kajakowych odpowiednich na weekend lub kilka dni. Leżące na przeciwległym krańcu Polski Roztocze staje się z roku na rok coraz częściej wybieraną destynacją…

  Zobacz więcej

 9. Kitesurfing czy windsurfing?

  Wypoczynek nad wodą coraz rzadziej kojarzony jest wyłącznie z wylegiwaniem się plackiem na plaży czy dawaniem nura do morza. Popularność zdobywają bardziej wyrafinowane rozrywki, a takimi z pewnością są windsurfing i kitesurfing. W Polsce istnieje wiele miejsc oferujących doskonałe warunki do uprawiania tych sportów, nie dziwi więc, że na wybrzeżu pączkują kolejne szkoły i ośrodki treningowe.

  Zobacz więcej

 10. Dolny Śląsk dla amatorów białego szaleństwa

  Rozpościerające się malownicze pasma Sudetów już od wielu lat kuszą amatorów sportów zimowych świetnymi warunkami śniegowymi, bardzo dobrze przygotowanymi trasami o zróżnicowanym poziomie trudności oraz pięknymi krajobrazami. Sudety położone w regionie Dolnego Śląska to doskonała alternatywa dla osób, które tatrzańskie stoki znają już niemal na pamięć.

  Zobacz więcej

 11. Gdzie na rolki w Warszawie?

  Jazda na rolkach nie jest żadną nowością dla rodzimych miłośników aktywnego wypoczynku, a mimo wszystko nie cieszy się jeszcze tak ogromną popularnością jak inne formy rekreacji ruchowej. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być niedobór dobrej jakości szlaków, zapewniających przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy, nad którym ubolewają między innymi mieszkańcy Warszawy.

  Zobacz więcej

 12. Gdzie popływać kajakiem?

  Spieniona woda, szum fal, twarz obmyta słońcem, od czasu do czasu smagana delikatnym wiatrem. Wokół malownicze widoki, w rękach wiosło. Zgadza się, jesteście Państwo na spływie kajakowym. Z dala od miejskiego zgiełku, zanurzeni w objęciach matki natury, zmagacie się z porywistym nurtem bądź też poddajecie się spokojnemu biegowi krystalicznie przezroczystej wody.

  Zobacz więcej

 13. Jezioro Charzykowskie – raj dla amatorów sportów wodnych

  Wśród lasów Borów Tucholskich, między kilkoma niewielkimi miejscowościami, wzdłuż granicy Parku Narodowego rozciąga się urokliwe Jezioro Charzykowskie, na wodach którego miało również swoje początki polskie żeglarstwo.

  Zobacz więcej

 14. Zima nad polskim morzem

  Choć zimy na północy Polski potrafią być srogie, chętnych na spędzenie kilku dni w Trójmieście lub innych nadmorskich kurortach nie brakuje. Możemy oczywiście zadać sobie pytanie, co takiego zaoferuje nam Bałtyk zimą? Najlepiej przekonać się o tym na własne oczy – polskie morze w sezonie zimowym potrafi być naprawdę piękne. Tym, co zauważymy od razu jest fakt, że życie mieszkańców Gdyni, Gdańska czy Sopotu płynie wtedy znacznie wolniej niż w wysokim sezonie.

  Zobacz więcej

 15. Do Małopolski na narty

  Małopolska już od wielu lat jest bardzo chętnie wybieranym regionem na narciarski wypoczynek w kraju. Na jej obszarze odnajdziemy bowiem nie tylko cenne zabytki historyczne i wspaniałą przyrodę, ale również znakomite tereny narciarskie rozsiane na górskich pasmach Tatr, Pienin i Beskidów, bardzo dobrą infrastrukturę oraz szereg możliwości aktywnego spędzenia czasu.

  Zobacz więcej

 16. Polańczyk - dla miłośników gór i sportów wodnych

  W sercu Bieszczad, na półwyspie Jeziora Solińskiego znajduje się miejsce uznawane za magiczne. Z jednej strony otulone lasami, malowniczymi zatokami i górskimi pasmami, z drugiej oferujące turystom doskonałe warunki do wypoczynku. Aby nie pozostawać dłużej w niepewności czas najwyższy odkryć, co oferuje nam Polańczyk.

  Zobacz więcej

 17. Barlinek dla aktywnych

  W południowej części województwa zachodniopomorskiego, na skraju rozległej puszczy, wśród licznych lasów i jezior położony jest Barlinek – miasto o niezwykłej historii, posiadające wspaniałe walory przyrodnicze, stwarzające wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

  Zobacz więcej

 18. Koleje wąskotorowe w Polsce

  Każdego dnia kolej jako podstawowy środek lokomocji wybierają tysiące Polaków. Traktując często taką podróż w kategorii zła koniecznego, zapominamy o „chudszych” kuzynkach wielkich lokomotyw i ociężałych wagonów. Kolejki wąskotorowe, charakteryzujące się węższym rozstawem szyn, są nierzadko atrakcjami dla spragnionych nowych wrażeń turystów.

  Zobacz więcej

 19. Gdzie na narty w Polsce?

  Polska, z występującym na jej obszarze zróżnicowanym krajobrazem, ma bardzo wiele do zaoferowania nie tylko turystom zagranicznym, ale przede wszystkim rodzimym miłośnikom spędzania urlopu w kraju. Obszary górskie, znajdujące się na południu, są szczególnie doceniane przez amatorów aktywnego wypoczynku zimą, a każdy region proponuje swoim gościom rozmaite atrakcje.

  Zobacz więcej

 20. Półwysep Helski dla pasjonatów kitesurfingu i windsurfingu

  Wszyscy, którzy lubią pozytywny przypływ adrenaliny, poszukują nowych wrażeń, a zarazem są miłośnikami efektownych sportów wodnych z pewnością już są lub w niedalekiej przyszłości zostaną pasjonatami kitesurfingu i windsurfingu.

  Zobacz więcej

 21. Gdzie w Polsce uprawiać windsurfing?

  Surfowanie jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Nad morze jedziemy już nie po to, by leżeć plackiem na plaży, ale by zażyć nieco ruchu, najlepiej przy użyciu deski z żaglem. Aż dziw, że te deski jeszcze się na Bałtyku mieszczą. Tymczasem surfować można nie tylko nad morzem. Gdzie można w Polsce uprawiać windsurfing?

  Zobacz więcej

 22. Śląsk dla miłośników szusowania

  Sąsiadujący z Małopolską Śląsk, jako region narciarski wcale nie występuje w jej cieniu. Doskonałe tereny znajdujące się na zboczach Beskidów, dobrze przygotowana na przyjęcie turystów infrastruktura oraz wysoka jakość usług to główne powody, dla których amatorzy sportów zimowych tak chętnie odwiedzają ten region.

  Zobacz więcej

 23. Aquaparki w Polsce północnej

  Pływanie jest tym rodzajem rekreacji, który w otwartych akwenach uzależniony jest od warunków pogodowych. Dlatego właśnie coraz częściej możemy znaleźć kryte baseny czy też aquaparki, dzięki którym amatorzy wodnych zabaw nie muszą martwić się aurą panującą na zewnątrz.

  Zobacz więcej

 24. Aquaparki w Polsce

  Polskie lato nie rozpieszcza amatorów kąpieli, czy to nad morzem, czy nad licznymi jeziorami. Nie dziwi więc, że swój boom przeżywają polskie aquaparki. Dzięki unijnym dofinansowaniem parki wodne wyrastają jak grzyby po deszczu od morza aż po Tatry.

  Zobacz więcej

 25. Gdzie warto wybrać się na spływ kajakowy?

  Spływ kajakowy to doskonałe połączenie słońca, wody i aktywnego wypoczynku. W naszym kraju istnieją znakomite warunki do uprawiania tego sportu, co od kilku lat przyciąga nie tylko rodzimych, lecz także zagranicznych turystów. Kajakarstwo nie zna ograniczeń ze względu na wiek, płeć, czy też poziom umiejętności. Spróbować może praktycznie każdy i każdy, kto lubi relaks na łonie przyrody, będzie tym zachwycony.

  Zobacz więcej

 26. Gdzie na żagle w Polsce?

  Turystyka aktywna jest bardzo szeroko popularyzowaną i coraz częściej praktykowaną formą wypoczynku. W zależności od upodobań wolny czas można spędzać na pieszych wędrówkach, wycieczkach rowerowych, wspinaczce czy uprawiając narciarstwo. Ogromną grupą miłośników mogą poszczycić się również sporty wodne, w tym żeglarstwo. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, gdzie w Polsce najlepiej pielęgnować swoją pasję?

  Zobacz więcej