Artykuły

Reklama

Woźniak Spa & Residence

Miejscowość: Karpacz

Promocja „Marzec 2019" ceny już od 99 zł / 1 os. - BASEN SAUNY W CENIE POBYTU. 100m do Centrum.

Cena od: 150PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Zwiedzanie Krakowa i okolic

Dodano: 08 Czerwiec 2012

Pierwsza wizyta w tym mieście sprawia, że już wiemy dlaczego królowie polscy wybrali je za swoją siedzibę.

Druga, zachęca nas do dalszego poznawania Małopolski i zagłębiania jej tajemniczego klimatu. Wizytując po raz trzeci i kolejny, zaczynamy czuć się tam jak u siebie. Co tak naprawdę oferuje nam turystom Kraków i województwo małopolskie?

Zwiedzanie Krakowa

Samo miasto zabytkami wypełnione jest po brzegi. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Rynek, Barbakan, dzielnica Kazimierz, Collegium Maius i inne – te ważniejsze z wielkim trudem wyliczyć można na palcach obu rąk. Nie musimy jednak ograniczać się tylko do nich, wystarczy że na wizytę w Krakowie zarezerwujemy sobie 2-3 dni. Lokalizacja wymienionych obiektów w okolicach centrum, oraz łatwość poruszania się po mieście lokalną komunikacją sprawiają, że samo zwiedzanie jest przyjemne i stosunkowo łatwe do zorganizowania.

Zamek królewski na Wawelu – obowiązkowy punkt naszej wycieczki , pomnik historii oraz tradycji kulturowej i religijnej narodu polskiego zwiedzać można przez cały tydzień , jednak w sezonie letnim ze względu na limit zwiedzających należy liczyć się z brakiem biletów w godzinach popołudniowych.

Poza komnatami i apartamentami królewskimi podczas wizyty na Wawelu zobaczyć można także legendarną Smoczą Jamę – dostępną do zwiedzania dla turystów tylko w sezonie. Niezwykle ciekawa jest także trasa plenerowa „Dzieje Wzgórza Wawelskiego”.

Szlakiem Architektury Drewnianej

Małopolskie to jedno z czterech województw na których terenie znajduje się Szlak Architektury Drewnianej. Jego odcinek w tej części Polski liczy sobie ok. 1 500 km i obejmuje 237 zespołów architektonicznych – w tym kościoły, cerkwie, dwory szlacheckie, a nawet spichlerze i wiejskie chałupy. Chcąc poznać obiekty wyróżnione przez twórców szlaku jako szczególnie cenne obiekty, nie oddalając się za bardzo od samego Krakowa, wybierzmy się do Miechowa, Ojcowa lub Tenczynka.

W Miechowie znajduje się XVIII wieczny parterowy dworek „Zacisze”, będący obecnie pod opieką miechowskiego Muzeum Regionalnego . W Ojcowie odnajdziemy Kaplicę św. Józefa Rzemieślnika, zwaną „Kaplicą na wodzie”. Kaplica, osadzona na filarach umieszczonych w potoku Prądnik, znajduje się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Fragment Szlaku Architektury Drewnianej w Tenczynku, odnajdziemy wybierając się do kościoła św. Katarzyny – znajduje się przy nim XVIII wieczna drewniana dzwonnica.

Wieliczka zawsze na topie

O ile możemy powiedzieć że solenie jest w modzie, o tyle Wieliczka zawsze będzie miała niepodważalny argument by przyciągnąć turystów. Początki wydobycia soli w Wieliczce sięgają średniowiecza, a o kopalni mówi się że jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym. Nie każdy wie o tym, że znak firmowy kopalni należy do najstarszych na świecie, jest też bez wątpienia najstarszą marką w kraju.

Decydując się na odwiedzenie kopalni, będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, a także urządzenia i zachowane ślady górniczych prac. Dodatkową atrakcją jest możliwość zobaczenia wykonanych przez górników, solnych rzeźb oraz płaskorzeźb.

oprac., fot. Dorota Cholewa

 

Zobacz także:

 • Sandomierz – co warto zwiedzić?

  Malowniczo położony na wzgórzach nad wiślanym brzegiem Sandomierz był niegdyś nazywany małym Rzymem. Dziś miasteczko jest kojarzone przede wszystkim z kultowym już serialem Ojciec Mateusz....

  Zobacz

 • Leżajsk – co warto zobaczyć?

  Niewielki Leżajsk to nie tylko marka piwa, ale przede wszystkim urokliwe miasteczko w dolinie Sanu. I spory ośrodek pielgrzymkowy nie tylko katolików, ale także Żydów. Co warto zwiedzić w Leżajsku?

  Zobacz

 • Co warto zwiedzić w Golubiu-Dobrzyniu?

  Golub-Dobrzyń jest znany przede wszystkim dzięki imponującemu zamkowi krzyżackiemu i rycerskim tradycjom. Jednak będąc w pobliżu warto zatrzymać się na dłuższą chwilę i poznać inne zabytki tego...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet