Reklama
Noclegi z rabatem!
Obiekty, które mogą Cię zainteresować...
Obiekty, które mogą Cię zainteresować...
-
Kołobrzeg woj. zachodniopomorskie
99 PLN/całość
-
Dom Wypoczynkowy "Pod Litwinką" Stanisław Chlebek
Białka Tatrzańska woj. małopolskie
50 PLN/osoba
-
50 PLN/całość
-
Agroturystyka "U Przyjaciół Soni"
Męcidół woj. zachodniopomorskie
70 PLN/osoba
-
Jarosławiec woj. zachodniopomorskie
120 PLN/całość
-
160 PLN/całość
-
49 PLN/osoba
-
80 PLN/osoba
-
Piaski woj. warmińsko-mazurskie
280 PLN/całość
-
Chłopy woj. zachodniopomorskie
100 PLN/całość
-
Tatrzański Gościniec Ośrodek Wypoczynkowy
35 PLN/osoba
-
Domki Letniskowe "Słoneczne Wicie"
120 PLN/całość
-
40 PLN/osoba
-
Jarosławiec woj. zachodniopomorskie
180 PLN/całość
-
Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Orka
Trzęsacz woj. zachodniopomorskie
150 PLN/osoba
-
Psary-Stara Wieś woj. świętokrzyskie
700 PLN/całość
-
Pobierowo woj. zachodniopomorskie
40 PLN/osoba
-
250 PLN/całość
-
100 PLN/całość
-
Majdy woj. warmińsko-mazurskie
600 PLN/całość
-
Ośrodek Wypoczynkowy Na Wzgórzu
Gaj-Grzmięca woj. kujawsko-pomorskie
34 PLN/osoba
-
31 PLN/osoba
-
110 PLN/całość
-
Jarosławiec woj. zachodniopomorskie
150 PLN/całość
-
Trzciel-Odbudowa woj. wielkopolskie
30 PLN/osoba
-
Domki Letniskowe "Lawendowa Wyspa"
40 PLN/osoba
-
Zwierzyniec Pierwszy woj. śląskie
35 PLN/osoba
-
35 PLN/osoba
-
Chłopy woj. zachodniopomorskie
35 PLN/osoba
-
Darłówko woj. zachodniopomorskie
180 PLN/całość
-
30 PLN/osoba
-
Klępnica woj. zachodniopomorskie
200 PLN/całość
-
35 PLN/osoba
-
100 PLN/całość
-
Apartamenty I Pokoje "Kamienica Poznańska 7"
Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
40 PLN/osoba
-
120 PLN/całość
-
Niegoszcz woj. zachodniopomorskie
50 PLN/całość
-
198 PLN/całość
-
Wisełka woj. zachodniopomorskie
50 PLN/osoba
-
Pools Nederlands Pension "Villa Martin"
68 PLN/osoba
-
Domki Letniskowe I Pokoje "Wojtek"
Dziwnów woj. zachodniopomorskie
25 PLN/osoba
-
35 PLN/osoba
-
162 PLN/całość
-
Jastrzębia Góra woj. pomorskie
50 PLN/osoba
-
20 PLN/osoba
Zwiedzanie Krakowa i okolic
Dodano: 08 Czerwiec 2012Pierwsza wizyta w tym mieście sprawia, że już wiemy dlaczego królowie polscy wybrali je za swoją siedzibę.
Druga, zachęca nas do dalszego poznawania Małopolski i zagłębiania jej tajemniczego klimatu. Wizytując po raz trzeci i kolejny, zaczynamy czuć się tam jak u siebie. Co tak naprawdę oferuje nam turystom Kraków i województwo małopolskie?
Zwiedzanie Krakowa
Samo miasto zabytkami wypełnione jest po brzegi. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Rynek, Barbakan, dzielnica Kazimierz, Collegium Maius i inne – te ważniejsze z wielkim trudem wyliczyć można na palcach obu rąk. Nie musimy jednak ograniczać się tylko do nich, wystarczy że na wizytę w Krakowie zarezerwujemy sobie 2-3 dni. Lokalizacja wymienionych obiektów w okolicach centrum, oraz łatwość poruszania się po mieście lokalną komunikacją sprawiają, że samo zwiedzanie jest przyjemne i stosunkowo łatwe do zorganizowania.
Zamek królewski na Wawelu – obowiązkowy punkt naszej wycieczki , pomnik historii oraz tradycji kulturowej i religijnej narodu polskiego zwiedzać można przez cały tydzień , jednak w sezonie letnim ze względu na limit zwiedzających należy liczyć się z brakiem biletów w godzinach popołudniowych.
Poza komnatami i apartamentami królewskimi podczas wizyty na Wawelu zobaczyć można także legendarną Smoczą Jamę – dostępną do zwiedzania dla turystów tylko w sezonie. Niezwykle ciekawa jest także trasa plenerowa „Dzieje Wzgórza Wawelskiego”.
Szlakiem Architektury Drewnianej
Małopolskie to jedno z czterech województw na których terenie znajduje się Szlak Architektury Drewnianej. Jego odcinek w tej części Polski liczy sobie ok. 1 500 km i obejmuje 237 zespołów architektonicznych – w tym kościoły, cerkwie, dwory szlacheckie, a nawet spichlerze i wiejskie chałupy. Chcąc poznać obiekty wyróżnione przez twórców szlaku jako szczególnie cenne obiekty, nie oddalając się za bardzo od samego Krakowa, wybierzmy się do Miechowa, Ojcowa lub Tenczynka.
W Miechowie znajduje się XVIII wieczny parterowy dworek „Zacisze”, będący obecnie pod opieką miechowskiego Muzeum Regionalnego . W Ojcowie odnajdziemy Kaplicę św. Józefa Rzemieślnika, zwaną „Kaplicą na wodzie”. Kaplica, osadzona na filarach umieszczonych w potoku Prądnik, znajduje się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Fragment Szlaku Architektury Drewnianej w Tenczynku, odnajdziemy wybierając się do kościoła św. Katarzyny – znajduje się przy nim XVIII wieczna drewniana dzwonnica.
Wieliczka zawsze na topie
O ile możemy powiedzieć że solenie jest w modzie, o tyle Wieliczka zawsze będzie miała niepodważalny argument by przyciągnąć turystów. Początki wydobycia soli w Wieliczce sięgają średniowiecza, a o kopalni mówi się że jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym. Nie każdy wie o tym, że znak firmowy kopalni należy do najstarszych na świecie, jest też bez wątpienia najstarszą marką w kraju.
Decydując się na odwiedzenie kopalni, będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, a także urządzenia i zachowane ślady górniczych prac. Dodatkową atrakcją jest możliwość zobaczenia wykonanych przez górników, solnych rzeźb oraz płaskorzeźb.
oprac., fot. Dorota Cholewa
Zobacz także:
-
Sandomierz – co warto zwiedzić?
Malowniczo położony na wzgórzach nad wiślanym brzegiem Sandomierz był niegdyś nazywany małym Rzymem. Dziś miasteczko jest kojarzone przede wszystkim z kultowym już serialem Ojciec Mateusz....
-
Niewielki Leżajsk to nie tylko marka piwa, ale przede wszystkim urokliwe miasteczko w dolinie Sanu. I spory ośrodek pielgrzymkowy nie tylko katolików, ale także Żydów. Co warto zwiedzić w Leżajsku?
-
Co warto zwiedzić w Golubiu-Dobrzyniu?
Golub-Dobrzyń jest znany przede wszystkim dzięki imponującemu zamkowi krzyżackiemu i rycerskim tradycjom. Jednak będąc w pobliżu warto zatrzymać się na dłuższą chwilę i poznać inne zabytki tego...