Artykuły

Reklama

Hotel Pracowniczy

Miejscowość: Marki

600 zl za miesiąc 690 30 20 37 W drugim obiekcie 500 zł za miesiąc

Cena od: 25PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Zima nad polskim morzem

Dodano: 07 Listopad 2012

Choć zimy na północy Polski potrafią być srogie, chętnych na spędzenie kilku dni w Trójmieście lub innych nadmorskich kurortach nie brakuje.

Możemy oczywiście zadać sobie pytanie, co takiego zaoferuje nam Bałtyk zimą? Najlepiej przekonać się o tym na własne oczy – polskie morze w sezonie zimowym potrafi być naprawdę piękne. Tym, co zauważymy od razu jest fakt, że życie mieszkańców Gdyni, Gdańska czy Sopotu płynie wtedy znacznie wolniej niż w wysokim sezonie.

Nie oznacza to jednak, że w miesiącach od października do lutego turystyka zupełnie zamiera. Z uwagi na wzmożone w okresie zimowym zdrowotne działanie jodu, nad morzem spotkamy m.in. grupy sportowców. Przyjeżdżają oni głównie po to, by poprawić swoją kondycję – nic bowiem nie hartuje organizmu bardziej niż umiarkowany trening na zimnym powietrzu.

Sopot zimą

Miasto osnute śniegiem prezentuje się wyjątkowo zacisznie. Zimowy spacer po Sopocie sprzyjać może nostalgii i zamyśleniu. Przyprószone śniegiem kamieniczki, zabytkowy kościół czy latarnia morska z początków XX wieku tworzą wyjątkowy klimat który na przyjezdnych często działa wręcz magnetyzująco.

Jednym ze stałych elementów przechadzki po zimowym Sopocie jest najdłuższe nad Bałtykiem molo. Spacer po nim w słoneczny zimowy dzień może zapaść nam na długo w pamięć. Warto wiedzieć, że poza sezonem wstęp na molo pozbawiony jest opłat. Wyjątkowo magicznie miejscowość wygląda w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra. Wtedy to główną ulicę Bohaterów Monte Cassino już od godzin popołudniowych rozświetla mnóstwo dekoracyjnych lampek.

Kołobrzeg zimą

Jeżeli chcemy wybrać się nieco bardziej na zachód, warto byśmy wzięli pod uwagę np. Kołobrzeg. W miejscowości znajduje się wiele ośrodków uzdrowiskowych i kuracyjnych, dostępnych przez cały rok. Przyjeżdżając tutaj będziemy mogli więc nie tylko zwiedzić zabytkowe kościoły, kamienice czy ratusz. Zarówno na turystów, jak i kuracjuszy czekają także gorące kąpiele w solankach czy borowinach.

Za niewielką opłatą możemy również zdecydować się na zabieg mający na celu poprawienie naszej kondycji. Jedną z typowych atrakcji turystycznych dostępnych w sezonie letnim i okresie zimowym jest możliwość wzięcia udziału w rejsie wycieczkowym. Będąc w Kołobrzegu z pewnością zauważymy, że mimo sezonu zimowego,  miasto nie zamiera. Miejscowość chętnie gości zwiedzających, którzy po dniu pełnym nadmorskich wrażeń mogą zatrzymać się w jednej z tutejszych kawiarenek bądź restauracji.

Kiedy najlepiej wyjechać?

Okazji do spędzenia kilku zimowych dni nad Bałtykiem może być wiele. Często decydujemy się na taką podróż przy okazji ferii zimowych lub świątecznych. Wycieczka z pewnością spodoba się najmłodszym, dla których – np. w Trójmieście, przygotowano w sezonie zimowym wiele otwartych lodowisk. Wbrew pozorom Pomorze sprzyja także rozrywkom na nartach, a to wszystko dzięki pagórkowatej rzeźbie terenu. W wielu nadmorskich miejscowościach funkcjonują wtedy wyciągi narciarskie. Jak widać, tylko od naszych preferencji zależy czy urlop na nartach spędzimy w górach czy nad morzem.

oprac. Dorota Cholewa

Zobacz także:

 • Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

  Polska, ze względu na swoje położenie, jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod względem krajobrazowym. Mieszkańcy i turyści mogą mają do swojej dyspozycji piaszczyste wybrzeże Morza Bałtyckiego,...

  Zobacz

 • Aktywny wypoczynek dla seniorów

  Wbrew pozorom aktywny wypoczynek nie jest jedynie domeną ludzi młodych. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym i informacjom pochodzącym z zaufanych źródeł, coraz więcej osób w średnim i...

  Zobacz

 • Wakacje z psem

  Z posiadaniem zwierząt domowych wiążą się nie tylko przyjemności, ale również liczne obowiązki. W polskich domach bardzo często spotykane są zwłaszcza psy, uznawane za najlepszych przyjaciół...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet