Artykuły

Wiosna nad morzem - gdzie najlepiej pojechać?

Spędzenie urlopu w nadmorskich kurortach jest dużo bardziej atrakcyjne w okresie wiosennym.

Wiosenny wyjazd nad morze może być dużo bardziej atrakcyjny, niż mogłoby się to początkowo wydawać. Przede wszystkim mamy możliwość zobaczenia plaży, a nie jak w sezonie - wyłącznie mozaikę ręcznikowych posłań.

Spacer staje się przyjemnością, podczas której wypoczywamy. Niestety nie możemy tego powiedzieć o letnim biegu z przeszkodami. Jedynym minusem wiosennej wyprawy jest znacznie mniej widoczna opalenizna.

Kluki – podróżą w przeszłość
Obowiązkowym miejscem, które należy odwiedzić będąc w tej małej miejscowości jest Muzeum Wsi Słowiańskiej. Jest to jeden z najładniejszych parków etnograficznych w kraju (poza sezonem otwarte codziennie w godzinach 9-16, cena 10 zł z ulgą 8 zł), odwiedzając skansen w weekend majowy możemy uczestniczyć w Czarnym Weselu. Dzięki czemu będziemy mogli uczestniczyć w codziennej egzystencji XIX-wiecznej wsi.

Rowy - propozycja dla spacerowiczów
Kilkudniowy pobyt nad morzem można spędzić spacerując po Słowiańskim Parku Narodowym. Dla wytrwałych spacerowiczów proponujemy trasę oznaczoną kolorem czerwonym prowadzi ona z Rowów do Łeby (36 km) i zapewnia niezapomniane widoki. Łatwiejszą trasą będzie z pewnością szlak zielony (17 km), który tworzy pętlę. Prowadzi on obok Jeziora Dołgie Małe i pozwala spacerowiczom nacieszyć się urokami plaży.

Jastarnia z innej perspektywy
Przebywając w Jastarni możemy nie tylko rozglądać się za bursztynami, czy posmakować morskiej ryby. W miejscowości tej możemy także zmienić perspektywę postrzegania świata. Jedną z możliwości jest patrzenie na świat tak, jak widzi go ptak. Loty widokowe trwające 10 minut z pewnością dla wielu będą ciekawym przeżyciem (cena za osobę samolotem 12 os. – 50 zł, 3 os. – 80 zł). Innym sposobem by zmienić punkt widzenia i oderwać się od codzienności jest rejs po zatoce kutrem rybackim.

Łeba - nie tylko spacer po wydmach
Jedne z najładniejszych zakątków w rybackiej Łebie kryją się nad malowniczym Kanałem Chełstowskim, który przecina ulicę Kościuszki. Znajduje się tu przystań, w której możemy obserwować wpływające statki. Jeśli nasze zainteresowania bardziej krążą wokół zagadnień militarnych, to możemy odwiedzić pobliską, pohitlerowską wyrzutnię rakiet (wstęp 14 zł, dojazd Melerem w dwie strony 24 zł). Dzieci oraz fanów prehistorii z pewnością dużo bardziej zainteresuje największy w Polsce park dinozaurów (otwarty od kwietnia; bilety 25 zł, ulgowy 15 zł).

oprac. Beata Pawlicka, fot. Jastarnia - wikipedia

Zobacz także:

 • Jedziemy nad morze do Grzybowa

  Kołobrzeg jest doskonale znany wszystkim, którzy preferują spędzać swój wolny czas na nadbałtyckich plażach. Jednak, mijane zazwyczaj, okoliczne miejscowości są równie atrakcyjne jak popu...

  Zobacz

 • Mielno - perełka polskiego wybrzeża

  Perełką polskiego wybrzeża wcale nie musi być rozbudowany z rozmachem kurort. Nie musi być nią również duże miasto pełne zabytków. Z powodzeniem może być nią niewielkie, ale bardzo urokli...

  Zobacz

 • Ekskluzywne Mazury

  Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zw...

  Zobacz