Artykuły

Reklama

Zającówka

Miejscowość: Szklarska Poręba

Cena od: 60PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Szczyrk – nie tylko dla aktywnych

Dodano: 17 Sierpień 2012

Szczyrk zachęca przyjeżdżających bardzo bogatą ofertą turystyczną. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek jak i te, które preferują spędzanie wolnego czasu bez zbędnego wysiłku, pieszymi wycieczkami po górskich szlakach.

Bogactwo tej urokliwej miejscowości przyciąga turystów, aby nie tylko zimą, kiedy rusza narciarskie szaleństwo, ale również latem. W tej górskiej miejscowości jest, co robić o każdej porze roku. Mało kto wie, że warte uwagi są tutejsze zabytki architektoniczne.

Szczyrk miejscem z historią

Na ich liście miejsc godnych uwagi znajduje się Sanktuarium Maryjne w Szczyrku, zwane przez miejscowych potocznie: „Na Górce”. Wartym zobaczenia jest również liczący sobie ponad 200 lat, kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Świątynia ta znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego. Ponadto ciekawa obiektem, dla miłośników historii wydaję się murowana kapliczka, zwana Kapliczką u Walczaków. Ulokowana jest ona w miejscu, gdzie przed stu laty stał namiot, w którym podczas misji odprawiano msze święte.

Coś dla miłośników sztuki

Kulturalnej rozrywki dostarcza także Beskidzka Galeria Sztuki. Jest to prywatna galeria prezentująca zbiory sztuki współczesnej. Organizowane są tu koncerty, liczne spotkania autorskie, warsztaty muzyczne i plastyczne. W miejscu tym można także wziąć udział w częstych imprezach folklorystycznych i kulturalnych. Galeria od wielu lat słynie z plenerów malarskich, ściągających artystów wrażliwych na piękno Beskidu Śląskiego (czynne codziennie w godz. 10:00 – 20:00).

Coś, dla prawdziwych zdobywców

Dla pragnących rokoszować się dziką górską przyrodą, Szczyrk oferuje sześć szlaków turystycznych. Osoby, które podejmą wyzwanie pokonania górskich tras pieszo, będą miały możliwość zwiedzenia jaskini, a tych tu, co niemiara. Znana jaskinia Malinowska polecana raczej jest dla doświadczonych turystów. Dojść do niej można z Przełęczy Salmopolskiej, idąc czerwonym szlakiem na Malinów lub ze Szczyrku Soliska wybierając zielony szlak turystyczny na Malinów. Na pierwszą półkę skalną prowadzi metalowa drabinka, dalsze zejście bez sprzętu alpinistycznego jest praktycznie niemożliwe do pokonania. Zwiedzanie głównych partii jaskini jest dostępne dla przeciętnego zdobywcy.

Atrakcje dla aktywnych

Lubiący aktywny wypoczynek mają szeroką gamę możliwości spędzenia czasu wolnego. Latem dostępne są wypożyczalnie rowerów, gdzie możemy wypożyczyć sprzęt w celu pokonania jednej z wytyczonych tras rowerowych. Możliwe jest także uprawianie paralotniarstwa, trekkingu lub nordic walkingu.

Niewątpliwą dumą Szczyrku jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich przy Centralnym Ośrodku Sportu. Poza jedną z najdłuższych kolejek linowych w Polsce dysponuje on ogólnie dostępną krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, centrum odnowy biologicznej, stadionem lekkoatletycznym, boiskiem sportowym ze sztuczną nawierzchnią, kortami tenisowymi, boiskami do siatkówki plażowej oraz skoczniami narciarskimi.

oprac. Beata Pawlicka

Zobacz także:

 • Sandomierz – co warto zwiedzić?

  Malowniczo położony na wzgórzach nad wiślanym brzegiem Sandomierz był niegdyś nazywany małym Rzymem. Dziś miasteczko jest kojarzone przede wszystkim z kultowym już serialem Ojciec Mateusz....

  Zobacz

 • Leżajsk – co warto zobaczyć?

  Niewielki Leżajsk to nie tylko marka piwa, ale przede wszystkim urokliwe miasteczko w dolinie Sanu. I spory ośrodek pielgrzymkowy nie tylko katolików, ale także Żydów. Co warto zwiedzić w Leżajsku?

  Zobacz

 • Co warto zwiedzić w Golubiu-Dobrzyniu?

  Golub-Dobrzyń jest znany przede wszystkim dzięki imponującemu zamkowi krzyżackiemu i rycerskim tradycjom. Jednak będąc w pobliżu warto zatrzymać się na dłuższą chwilę i poznać inne zabytki tego...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet