Artykuły

Reklama

Domki Letniskowe Marlin

Miejscowość: Rewal

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Przyrodnicza odsłona Międzybrodzia Bialskiego

Dodano: 16 Wrzesień 2012

Międzybrodzie Bialskie jest niewielką, ale uznawaną za niezwykle atrakcyjną turystycznie, miejscowością. Znajduje się w województwie śląskim, położona jest bezpośrednio nad jeziorem Międzybrodzkim, a zarazem w niewielkiej odległości od jeziora Żywieckiego.

Historyczne akcenty

Historyczne początki Międzybrodzia sięgają XV wieku, kiedy to wieś należała do starostwa lipnickiego. Najbardziej znanym, a jednocześnie najcenniejszym zabytkiem miejscowości jest ponad 100-letni kościół św. Marii Magdaleny. Jego wnętrze z pewnością zainteresuje każdego miłośnika sztuki sakralnej. Wypełnione jest pięknymi rzeźbami miejscowego artysty, a okna zdobią wspaniałe witraże.

Niespokojna przeszłość związana jest ze znajdującą się w kościele Figurą Matki Bożej Niepokalanej oraz krzyżem umieszczonym obecnie w jego prawej nawie. Ich dzieje wiążą się z próbami kradzieży, zniszczenia i profanacji, niemniej jednak dzięki podjętym działaniom udało się zrekonstruować w taki sposób, aby odwiedzający obiekt turyści mogli je podziwiać bez przeszkód.

Przyrodnicza odsłona Międzybrodzia Bialskiego

Największy urok Międzybrodzia Bialskiego tkwi w okalających miejscowość lasach mieszanych, w których skrywa się bardzo zróżnicowana pod względem gatunkowym fauna i flora. W takim malowniczym otoczeniu można oddawać się przede wszystkim górskim wędrówkom po wytyczonych szlakach, prowadzących na szczyty takie jak Magórka, Czupel, Rogacz, a przede wszystkim Żar.

Dla preferujących nieco mniej angażujący fizycznie wypoczynek istnieje również możliwość skorzystania z kolejki linowo-terenowej prowadzącej na górę Żar. Poza wygodą, główną zaletą tego rozwiązania jest sposobność podziwiania wspaniałych krajobrazów, natomiast amatorzy widowiskowych zmagań sportowych będą mogli oglądać starty lotniarzy i paralotniarzy.

Aktywnie na lądzie, wodzie i w powietrzu

Ci, którzy pozazdroszczą podniebnych wrażeń, mogą skorzystać z oferty Górskiej Szkoły Szybowcowej, dzięki czemu sami będą mogli poczuć niezwykły przypływ adrenaliny podczas lotu sportowym szybowcem lub samolotem. Gdy już wrócimy na ziemię i zejdziemy ze szczytu, a nasze sportowe aspiracje nie zostaną zaspokojone, warto wybrać się nad jezioro Międzybrodzkie.

Wody akwenu tworzą świetne warunki do aktywnego wypoczynku. Każdy wodniak będzie mógł pielęgnować swoje pasje na żaglówce, w kajaku lub zmierzyć się z żywiołem na desce windsurfingowej. Z kolei wędkarze z pewnością odnajdą spokojny i cichy zakątek, dzięki czemu będą mogli cieszyć się z udanego połowu. Natomiast jeśli aura nie będzie zbyt sprzyjająca, warto wybrać się do położonego nad jeziorem kompleksu sportowego z basenem i trawiastą plażą.

Zimą Międzybrodzie Bialskie czeka z otwartymi ramionami na miłośników białego szaleństwa. Do ich dyspozycji oddane zostają wyciągi, a ponadto świetnie przygotowana trasa zjazdowa, na której każdy pasjonat narciarstwa lub snowboardu będzie mógł uczyć się podstawowych elementów technicznych, jak również doskonalić posiadane już umiejętności.

Międzybrodzie Bialskie to niewielka miejscowość, posiadająca wspaniałe walory turystyczne. Bogactwo przyrodnicze oraz ciekawe, choć nieliczne, obiekty historyczne, w połączeniu z całoroczną bazą noclegową i dodatkiem kameralnej atmosfery tworzą przepis na udany wypoczynek.

oprac. Ewa Majchrzak

Zobacz także:

 • Przyrodnicza odsłona Międzybrodzia Bialskiego

  Międzybrodzie Bialskie jest niewielką, ale uznawaną za niezwykle atrakcyjną turystycznie, miejscowością. Znajduje się w województwie śląskim, położona jest bezpośrednio nad jeziorem Międzybrodzkim,...

  Zobacz

 • Jesienne Gorce

  Ciepłe jesienne dni to idealny czas by wybrać się w góry. Właśnie o tej porze roku szlaki pustoszeją, herbata w schronisku smakuje jeszcze wyborniej, a drzewa przybierają złote barwy jesieni....

  Zobacz

 • Wiosna w Bieszczadach

  Bieszczady, leżące w zachodniej części Beskidów Wschodnich, przez wielu uznawane są za najpiękniejsze góry w naszym kraju. Chociaż bardzo często określane są jako dzikie, pierwotne i stosunkowo...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet