Artykuły

 

Pomysł na weekend: najlepsze polskie termy

Dodano: 21 Sierpień 2013

Bardzo popularne na Węgrzech i Słowacji zdobywają coraz większe uznanie także w Polsce.

Baseny zasilane wodami termalnymi, a więc o temperaturze wyższej niż  20 °C według klasyfikacji balneologicznej, stanowią coraz częstszy cel podróży nie tylko turystycznych, ale i uzdrowiskowych. Miejscowości znane ze swoich źródeł geotermalnych występują na mapie Polski nie od dziś, do najpopularniejszych należą między innymi Cieplice Zdrój czy Ciechocinek, choć coraz to nowe termy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Bukowina Tatrzańska

Jeden z największych kompleksów basenów termalnych w Polsce, położony u podnóża Tatr. Na zespół termalny w  Bukowinie Tatrzańskiej składa się sześć basenów zewnętrznych oraz tyle samo obiektów wewnętrznych, zalicza się do nich: baseny rekreacyjne, wyposażone w narzędzia hydromasażu, basen pływacki oraz liczne brodziki dla dzieci z szeregiem atrakcji. Nazwy poszczególnych części nie pozwalają nam zapomnieć, że znajdujemy się tuż na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Woda termalna z odwiertu w Bukowinie Tatrzańskiej charakteryzuje się unikalnym składem mineralnym i jest typu siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowego, a jej temperatura wynosi od  28 do 36°C.

Białka Tatrzańska

Całkiem nowy obiekt na Podhalu, znajdujący się przy najpopularniejszej stacji narciarskiej w tym rejonie. W kompleksie znajduje się 14 basenów termalnych, zewnętrznych i wewnętrznych, w których można korzystać z dobrodziejstw wody wydobywanej z głębokości 2500 metrów, której temperatura osiąga 72 °C. Ciekawym rozwiązaniem jest podział kompleksu na strefę głośną o charakterze aquaparku i cichą o komforcie SPA, dzięki czemu wszyscy użytkownicy znajdą miejsce dla siebie. Ciekawostką dotyczą architektury term w Białce Tatrzańskiej jest to, że dach budynku pokryty jest w całości roślinnością naturalną.

Uniejów

Na terenie miasta położonego 60 km od Łodzi występują źródła solankowe, które charakteryzują się niską mineralizacją oraz temperaturą 68°C. Mają one właściwości kojące, relaksujące i odprężające, korzystnie działające przy wszelkich schorzeniach ortopedycznych, układu krążenia i nerwowego. Kompleks termalno-basenowy otwarty w 2011 roku położony jest u stóp uniejowskiego zamku, w otoczeniu XIX-wiecznego ogrodu. Mimo tak historycznej oprawy, sam obiekt jest bardzo nowoczesny i oferuje bogatą ofertę leczniczo-rekreacyjną. Znajdują się tu zarówno baseny kryte jak i otwarte, które połączone są z zespołem odnowy biologicznej.

Grudziądz

Kompleks basenów termalnych w północnej części Polski bazuje głównie na wodach solankowych, których temperatura sięga 36°C. Jest to idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju oraz pragnących oddać się zabiegom leczniczym i rehabilitacyjnym. Oprócz czterech basenów solankowych o różnych właściwościach wody, największą atrakcją kompleksu jest tężnia solankowa, która polecana przy niedoczynności tarczycy oraz chorobach dróg oddechowych. Oferta geotermii bogata jest także w wiele zabiegów balneoterapeutycznych, masaży, sauny solarium, a także salonu kosmetycznego.

oprac. Joanna Terka, fot. Termy Bukowina

Zobacz także:

 • Pomysł na weekend: Terma Bukowina

  Bukowina Tatrzańska jest pełną uroku miejscowością położoną na Podhalu, a dokładniej na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, około 16 kilometrów na północny-wschód od Zakopanego. Ponieważ jest to jedna z...

  Zobacz

 • Pomysł na weekend: Termy uniejowskie

  Najsłynniejsze gorące źródła w Polsce znajdują się głównie na Podhalu, jednak nie tylko regiony Polski południowej mają do zaoferowania kąpiele w wodach termalnych. Jedna z nietypowych...

  Zobacz

 • Gdzie na weekend - Krościenko

  Miejscowość położona nad Dunajcem, gdzie zbiegają się trzy pasma górskie: Gorce, Pieniny oraz Beskid Sądecki. Krościenko jest wspaniałą bazą wypadową dla górskich wycieczek, jednocześnie pozostając...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet