Artykuły

Najciekawsze miasta nad morzem

Jeżeli podczas podróży nad morze, nie chcemy mieć czasu na nudę i pragniemy zobaczyć coś więcej niż tylko wodę i piasek, to przed wyjazdem warto zdefiniować sobie, co nas interesuje.

Później według obranych kryteriów odszukać najciekawsze miejscowości lub też intrygujące sposoby zwiedzania, które jeszcze bardziej wzbogacą nasz wyjazd.Gdańsk

Miasto zwiedzane kajakiem
Gdy znudziło nas tradycyjne zwiedzanie i poszukujemy czegoś oryginalnego, niepowtarzalnego, to pomysł gdańskiego klubu kajakowego (Żabi Kruk) jest właśnie dla nas. Proponują oni zwiedzanie Gdańska, które połączone jest z wycieczką kajakową. W zorganizowanej grupie płynie z nami przewodnik, który dzieli się swą wiedzą. Klub „Żabi Kruk” oferuje nam trzy rodzaje szlaków wycieczkowych: historyczny, historyczno-krajoznawczy oraz krajoznawczy.

W zależności od wyboru, jaki dokonamy, nasza wyprawa będzie trwała od 1-6 godzin (najdłuższa jest wyprawa krajoznawcza). Cena takiej niecodziennej przyjemności wynosi 20 zł za wycieczkę historyczną i 30 zł za pozostałe opcje, aby wziąć udział w takiej wyprawie należy skontaktować się z klubem wodnym. Te wyjątkowe spływy kajakowe odbywają się w sezonie między 15 czerwca a 12 września.

Miejsce odpowiednie na wypoczynek dla każdego turysty
Oprócz opisanej atrakcji w Gdańsku znajdzie coś dla siebie turysta poszukujący atrakcji kulturalnych. Z pewnością zadowalająca będzie wizyta w teatrze muzycznym, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, czy jednym z wielu tutejszych muzeów. Warto także wspomnieć o ciekawej zabudowie i interesujących festiwalach. Nie będzie się także nudził ten, kto podczas swego urlopu lubi zabawę do białego rana.

Łeba

Słowiański Park Krajobrazowy – to trzeba zobaczyć
Miasto to z pewnością rozmiarami nie przypomina Gdańska, ale także stara się zaoferować odwiedzającym szeroką gamę atrakcji. Przyjeżdżając do tego nadmorskiego miasteczka obowiązkowo musimy przespacerować się po Słowiańskim Parku Krajobrazowym (bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł). Będziemy zachwyceni widokami jakie on oferuje, wystarczy wspomnieć, że będziemy mieli okazje zobaczyć ruchome wydmy. Ta przyrodnicza atrakcja turystyczna jest swego rodzaju ewenementem, który warto zobaczyć.

Park Dinozaurów – ciekawostką dla najmłodszych turystów
Także dzieci znajdą atrakcje, które będą jeszcze długo wspominać. Na terenie miasta możemy zobaczyć zwierzęta, które wyginęły. Nasze pociechy będą zachwycone spacerując po 20 hektarowym terenie, który przenosi nas w czasie. Park dinozaurów można w sezonie (1.07-31.08) odwiedzić w godzinach 9-19, cena takiej wizyty wynosi 25 zł (ulgowy 15, dzieci do 4 lat bezpłatnie). W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli na terenie parku wypożyczyć rowery wodne i przejechać się ciuchcią.

Jeśli zostaniemy trochę dłużej…
W miejscu tym znajdziemy dodatkowe atrakcje, które wypełnią czas nie tylko tym, który planują krótką wizytę w Łebie. Spędzając tam troszeczkę więcej czasu będziemy mogli zobaczyć także Muzeum Motyli, w którym zadziwi nas 3 500 kolorowych eksponatów. Znajdzie się też coś dla fanów militariów. Poligon doświadczalny, gdzie podczas II Wojny Światowej testowano pociski. Oczywiście jak na prawdziwą nadmorską miejscowość przystało tubylcy organizują rejsy wycieczkowe i wędkarskie, które można połączyć z nurkowaniem.

oprac. Beata Pawlicka, fot. hotel Neptun w Łebie (wikipedia)

Zobacz także:

 • Jedziemy nad morze do Grzybowa

  Kołobrzeg jest doskonale znany wszystkim, którzy preferują spędzać swój wolny czas na nadbałtyckich plażach. Jednak, mijane zazwyczaj, okoliczne miejscowości są równie atrakcyjne jak popu...

  Zobacz

 • Mielno - perełka polskiego wybrzeża

  Perełką polskiego wybrzeża wcale nie musi być rozbudowany z rozmachem kurort. Nie musi być nią również duże miasto pełne zabytków. Z powodzeniem może być nią niewielkie, ale bardzo urokli...

  Zobacz

 • Ekskluzywne Mazury

  Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zw...

  Zobacz