Artykuły

Reklama

Domki Łokietka

Miejscowość: Rewal

Do 50% taniej maj, czerwiec. Dwa osobne pokoje. Blisko morza. Duży plac zabaw. Tel 513-351-006

Cena od: 22PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Najatrakcyjniejsze parki wodne w Polsce – gdzie wybrać się z dziećmi?

Dodano: 01 Wrzesień 2012

W Polsce znajduje się obecnie wiele miejsc rozrywki, w których ciekawie spędzić czas mogą zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Osoby spragnione wodnych rozrywek mogą wybierać między obiektami zlokalizowanymi na terenie całego kraju. Niewątpliwym atutem tego typu centrów rozrywki jest fakt, że są one czynne zazwyczaj przez okrągły rok.

Aquapark z prawdziwą wodą morską

Niestandardową atrakcję oferuje park wodny „Jan” w Darłówku nad morzem. Wspomniany park jest jedynym parkiem wodnym w Europie, w którym zażyjemy kąpieli w prawdziwej- podgrzewanej wodzie morskiej. Kąpiele takie mają działanie lecznicze, dostarczając organizmowi niezbędnych mikroelementów. Dostępne w parku zjeżdżalnie mają łączną długość 230m. Powierzchnia znajdujących się tam basenów, to 1500 mkw.

Parki wodne na Mazurach

Jeżeli za cel naszej wyprawy wybierzemy sobie Mazury, do wyboru będziemy mieli dwa parki wodne. Aquapark w Ełku posiada basen sportowy oraz basen rekreacyjny wyposażony w masaże wodne, wodospady i wodotryski oraz dziecięcą zjeżdżalnię. Dla odważnych przygotowano jeszcze jedną zjeżdżalnię – o długości 106 metrów.

Kolejny z mazurskich parków wodnych znajduje się w Mikołajkach. Sam park znajduje się w słynnym hotelu „Gołębiewski”. Jeżeli poszukujemy atrakcji na zjeżdżalni – tutejsza, trzytorowa o łącznej długości 700 metrów, raczej nas nie zawiedzie. Dorośli goście aquaparku skorzystać będą mogli z różnych jacuzzi – m.in. borowinowego, magnezowo-wapniowego i morskiego.

Zwolennicy sauny będą mogli skorzystać z dwóch wariantów – na chłodne dni polecana jest sauna parowa, natomiast w dni upalne można schłodzić się w saunie śnieżno – lodowej. Pamiętajmy o tym, że wodne atrakcje możemy z powodzeniem połączyć ze zwiedzaniem atrakcji województwa warmińsko – mazurskiego (np. Skansen pszczelarski czy kolej wąskotorową w Ełku.)

Małopolska – Park wodny w Krakowie

Jeżeli zdecydujemy się na poszukiwanie wodnych rozrywek w woj. małopolskim, trudno pominąć krakowski park wodny, posiadający największą w Polsce halę basenową. Jej łączna powierzchnia to 2000 mkw. W Krakowskim Aquaparku nie brakuje również części sportowej. Atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci to „Wyspa Piratów”, „Ptak Cudak” i „Aqua Dino”. W parku nie brakuje także zjeżdżalni, których łącznie jest 10. Jedna ze zjeżdżalni liczy sobie aż 200m. Po skorzystaniu ze wszystkich oferowanych rozrywek, przyjdzie oczywiście pora na relaks w jacuzzi.

Lubelszczyzna – Park wodny w Lublinie

W lubelskim Centrum Sportowo – Rekreacyjnym również czekają nas niesamowite wodne atrakcje – m.in. cztery wodne leżanki, dwie dysze do masażu karku czy dwie wanny jacuzzi . Długość tutejszej wodnej zjeżdżalni to 103 m. Standardowo w obiekcie odnajdziemy dwa kryte baseny – sportowy oraz rekreacyjny. Jeżeli po wizycie w Lublinie będzie nam wciąż mało wodnych przygód – zajrzyjmy do Nałęczowa, gdzie wrażeń dostarczy nam kompleks wodny Aquatonic. Nie zapomnijmy przy tym, że to właśnie Nałęczów i jego okolice słyną z wysokiej jakości wód mineralnych – być może to właśnie w nich będziemy się kąpać?

oprac. Dorota Cholewa, fot. wikimedia commons

Zobacz także:

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet