Artykuły

Gdzie wyjechać na wakacje z psem?

Dodano: 2012-03-21

Jeśli nie lubimy zostawiać naszego pupila pod opieką znajomych a psie hotele nas nie interesują, to musimy tak zaplanować wakacje, żeby były atrakcyjne zarówno dla nas, jak i dla naszego czworonoga.

Miejscem, które pozwoli odprężyć się wszystkim członkom naszej rodziny i jednocześnie będzie powodem zwierzęcej radości jest łono przyrody. Pozwoli ono nam odpocząć od codziennego zgiełku i wrzawy, a i nasz ulubieniec będzie nam wdzięczny, gdy się już wybiega.

Sielankowy wypoczynek na łonie przyrody – Pojezierze Suwalskie
Jest to obszar oszczędzony przez człowieka, idealny na relaksujący wakacyjny wyjazd. Na terenach tych bez najmniejszego problemu znajdziemy gospodarstwo agroturystyczne lub pensjonat przyjmujący gości razem z ich zwierzętami. Spędzając czas w tym malowniczym miejscu można odnowić więź z naturą. Podczas długich, letnich spacerów z pewnością będziemy zachwycać się tutejszą fauną i florą. Nasz pupil jeszcze długo po powrocie będzie machał radośnie ogonem.

Jeśli lubimy jazdę konną to miejsce okaże się rajem, do którego będziemy wracać w każdej wolnej chwili. I podczas przejażdżek nasz czworonożny przyjaciel będzie miał okazję do biegania. Niezapomniane będą nocne ogniska i rozmowy toczone przy nim do białego rana, podczas których nasze zwierzątko znajdzie chwilę na odpoczynek.

Dla lubiących leniwie spędzać popołudnia, idealnym połączeniem będzie wypad na ryby zakończony grillem. Może nawet uda nam się upiec własnoręcznie złowioną sztukę, z pewnością będzie smakowała nadzwyczajnie. Zarówno my jak i nasz czworonóg wrócimy z takich wakacji prawdziwie wypoczęci.

Spacerkiem po Ustroniu
Także w Ustroniu nie będzie problemu, aby znaleźć miejsce noclegowe, w którym akceptowane są czworonogi. Możemy rozejrzeć się za ofertami pokoi gościnnych lub domków letniskowych, czasem przyjdzie nam zapłacić niewielka kwotę za naszego czworonożnego podopiecznego.

Dużą zaletą tej miejscowości jest mnogość pieszych szlaków spacerowych, które są mniej wymagające od górskich wspinaczek, a również kuszą pięknymi widokami. Orientację w terenie będą ułatwiały oznaczenia poszczególnych szlaków (np. szlak widokowy – kolor czerwony, szlak miejski – kolor brązowy, szlak leśny – kolor żółty). Długie przechadzki zarówno nam jak i naszemu pupilowi będzie uprzyjemniało rześkie górskie powietrze.

Będąc w tej turystycznej miejscowości Beskidu Śląskiego warto zdobyć szczyt Wielkiej Czantorii. W górę wiodą cztery szlaki turystyczne (czerwony, czarny, niebieski, zielony), każdy zmęczy naszego czworonoga na tyle by spokojnie spał przez całe popołudnie. Dodatkową atrakcją, z której chętnie skorzystają nie tylko dzieci, ale także niejeden dorosły jest letni tor saneczkowy o długości 710 m.

oprac. Beata Pawlicka, fot. stockvault

Zobacz także: