Artykuły

Gdzie potańczyć w Szczecinie?

Każde miasto posiada swoją nocną, klubową odsłonę.

W zależności od upodobań i preferencji muzycznych zarówno jego mieszkańcy, jak i turyści mogą wybierać wśród lokali oferujących zabawę w różnorodnych klimatach. Począwszy od klasycznych brzmień gitarowych, poprzez uniwersalne popowe melodie, a na charakterystycznych, nowoczesnych dźwiękach skończywszy.

Klubowa odsłona Szczecina

Nie inaczej kwestia ta wygląda w żeglarskim centrum Pomorza Zachodniego, czyli w Szczecinie. Stolica województwa zachodniopomorskiego, która zgodnie z wizją rozwoju ma przemienić się w pływające ogrody, to nie tylko historia ukryta w murach Zamku Książąt Pomorskich, kuszące aromatycznymi potrawami restauracje na malowniczych Wałach Chrobrego czy imponująca Floating Arena. To także możliwość wyśmienitej zabawy do białego rana.

Rocker, czyli imprezuj

Rocker Club jest obecny na klubowej mapie Szczecina już od 1996 roku i nie bez przyczyny szczyci się mianem legendy oraz chluby tego miasta. W tym magicznym miejscu przez cały tydzień doskonale bawią się miłośnicy rockowych brzmień, starych przebojów, a także współczesnych hitów popowych.

W poniedziałki Rocker zamienia się w Kawiarnię Muzyczną, we wtorki i czwartki otwiera swoje progi przede wszystkim dla studentów, w środy można spróbować swoich sił w karaoke, a weekendy upływają pod znakiem występów na żywo. Niektóre zespoły, takie jak Waterstone z wokalem Maćkiem Silskiego, są już niemal stałym, ale ciągle doskonałym punktem programu.

Francuska rewia czy zabawa pod palmami?

Pod tym samym adresem, ale kilka pięter wyżej znajduje się Lulu Club. W tym miejscu można się bawić przy najpopularniejszych dyskotekowych przebojach, zarówno współczesnych, jak i tych starszych, ale miłośnicy soulowych brzmień także znajdą coś dla siebie. Do Lulu Club przyciąga przede wszystkim wyjątkowa aranżacja, nawiązująca do francuskiego art deco i stylu kabaretowego z XIX i pierwszej połowy XX wieku.

Miejscem charakterystycznym, z uwagi na panujący wystrój, jest również Baila Club. Wnętrza inspirowane są egzotycznymi imprezami do białego rana na piaszczystych plażach. Zabawa w otoczeniu bambusowych dekoracji i fototapet przedstawiających najpiękniejsze krajobrazy z rajskich wysp wręcz nie może się nie udać. Baila rekomendowana jest przede wszystkim dla miłośników takich stylów muzycznych, jak disco, pop, house, trance czy soul.

Zabawa po studencku

Jednak czym byłby szczeciński przewodnik klubowy bez wzmianki o miejscu, w którym studenci spędzają noce i przygotowują się do ważnych egzaminów.Pinokio znajdujący się w jednym z budynków miasteczka akademickiego jest jednym z najstarszych klubów w kraju, który niedawno obchodził 50. rocznicę swojego istnienia.

Stanowi nie tylko swoistą ikonę Szczecina, ale także na stałe zapisał się na kartach historii miasta. Ponadto w roku 2010 i 2011 został wyróżniony w ogólnopolskim rankingu klubów studenckich, w którym zajął zaszczytne drugie miejsce. W Pinokiu bawić się można niemal w każdym rytmie, przez cały tydzień, a co pewien czas organizowane są również wydarzenia tematyczne.

Oczywiście klubowa odsłona Szczecina to także wiele innych lokali, proponujących zabawę w różnorodnych stylach muzycznych. Jedno jest pewne. Niezależnie od tego, czy spędzamy w tym mieście jedną czy więcej nocy, z pewnością znajdziemy miejsce, w którym oderwiemy się od zmartwień i trosk. We wszystkich klubach ochrona przeprowadza wstępną selekcję, więc one po prostu zostaną pod drzwiami.

oprac. Ewa Majchrzak

Zobacz także: