Artykuły

Gdzie najlepiej na wakacje jesienią?

Dodano: 2012-04-27

Wczesna jesień jest najlepszym okresem na zwiedzanie dużych miast. Sprzyja nam wtedy pogoda, która nie męczy zbytnimi upałami, ale też nie pozwala jeszcze marznąć.

Chłodniejsze wieczory pozwalają cieszyć się rozgrzewającymi napojami serwowanymi przez niemal wszystkie knajpki. Bezkonkurencyjna jest oczywiście gorącą czekolada z dodatkiem ulubionego syropu lub pachnąca herbata z odrobiną rumu. Taka chwila relaksu powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednego turystę, zmęczonego po długim zwiedzaniu miejskich atrakcji.

Jednym z dodatkowych powodów dla których warto swój wypoczynek zaplanować właśnie jesienią jest mniejsze zagęszczenie turystów w miejscach najczęściej przez nich obleganych. Czyż nie przyjemniej stanąć w króciutkiej kolejce po bilet do muzeum czy zoo, a gdy już się dostaniemy do środka, zwiedzać w mniejszym gwarze i ścisku?

Miasto pozwalające na chwilę zapomnienia
Jeśli potrafimy docenić piękno przyrody to punktem obowiązkowym wizyty we Wrocławiu jest tutejszy Ogród Botaniczny. Spacer pośród różnokolorowych drzew pozwoli nam na chwilę relaksu i swobodnego rozmyślania. Jeśli poszukujemy odprężenia to warto także prześledzić, co będzie oferował tegoroczny festiwal „Jazz nad Odrą” (październik), który poprzez swe bajeczne dźwięki pozwoli nam oderwać się od codzienności.

Miejsce dla łaknących adrenaliny
Jeśli jesteśmy żądni przygody i interesuje nas aktywny wypoczynek, możemy skorzystać z niedawno otwartego parku atrakcji. W jednym miejscu będziemy mogli spróbować zorbingu, przejażdżki quadem, zjazdu tyrolką nad stawem (155m nad stawem), czy popularnej ostatnio zabawy jaką jest paintball. Odwiedzając to miejsce możemy spodziewać się także wielu innych atrakcji. Ceny i czas zabawy jest uzależniony od rodzaju „adrenaliny” jaki nam odpowiada.

Przestrzeń atrakcyjna architektonicznie
Nie zapominajmy także, że Wrocław to miasto atrakcyjne architektonicznie i z pewnością osoby zainteresowane historią czy architekturą znajdą w tym mieście coś dla siebie. Wystarczy wspomnieć o malowniczym starym mieście i znajdującym się na jego rynku gotyckim ratuszu, archikatedrze św. Jana Chrzciciela, czy ulicy Mierniczej, która może poszczycić się zachowaną w całości zabudową sprzed II wojny światowej. Trzeba pamiętać, że zwiedzaniu będzie towarzyszyć urok jaki roztacza malownicza polska jesień.

Chwila na relaks i odprężenie w hotelowym zaciszu
Możemy także spędzić ten czas korzystając z atrakcji jakie oferują nam centra SPA lub odnowy biologicznej. Dzięki wizycie w takim miejscu nabierzemy siły na kolejny dzień pełen wrażeń. Jeśli lubimy w ten sposób regenerować siły warto dobrać taki hotel, abyśmy mogli korzystać z zabiegów zaraz po powrocie ze zwiedzania miejskich atrakcji.

oprac. Beata Pawlicka, fot. stockvault

Zobacz także: