Artykuły

Reklama

Collins Holiday

Miejscowość: Sianożęty

Niezapomniane WAKACJE zaledwie 10m od morza! Wodny plac zabaw,KIDS CLUB, komfortowe nowe domki!

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Gdzie na spacer z psem w Warszawie?

Dodano: 19 Czerwiec 2013

Każdy miłośnik psów doskonale wie, jak ogromne znaczenie dla ich zdrowia i samopoczucia ma odpowiednia ilość ruchu. W związku z tym, wraz z pojawieniem się czworonoga w domu, stałym punktem programu dnia stały się spacery. Jednak mieszkańcom wielu silnie zurbanizowanych miast w Polsce, w tym Warszawy, sen z powiek spędza znalezienie miejsca, w które mogą zabrać swojego pupila na długi spacer.

Kępa Potocka i Park Moczydło

Zastanawiając się nad najlepszą lokalizacją na spacer z psem, niewątpliwie pierwszym skojarzeniem będzie park. A tych w Warszawie nie brakuje. Pierwszą propozycją może być Park Kępa Potocka, leżący w dzielnicy Żoliborz, założony w latach 60. XX wieku. Centrum parku stanowi starorzecze Wisły, wokół którego wyznaczono alejki spacerowe i ścieżki rowerowe, a dodatkowo stworzono tu także plac zabaw dla dzieci.

Z kolei właścicielom psów z warszawskiej Woli polecić można Park Moczydło, na terenie którego niegdyś znajdowały się glinianki, wysypiska i stare zabudowania. Obszar ten został znakomicie zagospodarowany przez uczniów, pracowników lokalnych zakładów i mieszkańców dzielnicy, dzięki czemu obecnie można spędzić długie godziny wędrując z czworonogiem wokół czterech stawów.

Park Bródnowski i stołeczne Morskie Oko

Doskonałym pomysłem na spacer z psem, dla osób zamieszkujących prawobrzeżną część Warszawy, może być Park Bródnowski. Zgodnie z zamysłem projektantów miał on być zieloną enklawą jednego z najstarszych stołecznych osiedli i pełnić funkcje wypoczynkowe. Teraz znajdują się w nim liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, place zabaw oraz obiekty sportowe. Ozdobą Parku Bródnowskiego są trzy niewielkie akweny, a w centralnym punkcie największego z nich znajduje się fontanna.

Natomiast kierując się na południe Warszawy, na Starym Mokotowie, idealnym miejscem na spacer z psem może być Park Morskie Oko. Krajobraz parku urozmaicają trzy stawy, spośród których dwa zasługują na szczególne wyróżnienie. W jednym z nich można oddawać się swoim pasjom wędkarskim, inny przyciąga spacerowiczów wyjątkową fontanną, zmieniającą kierunki tryskającej wody i urzekającej różnokolorowym oświetleniem.

Regeneracja sił dla… właściciela

Właściciele psów, pragnący sprawić swoim pupilom przyjemność długim spacerem, z dużą dozą prawdopodobieństwa jako pierwsi odczują pokonane kilometry. Jednak potrzeba regeneracji sił ku zaskoczeniu niektórych nie musi oznaczać natychmiastowego powrotu do domu. Wręcz przeciwnie. W Warszawie nie brakuje miejsc przyjaznych czworonogom, gdzie można uzupełnić zapasy energii.

Na owocne poszukiwania takiego lokalu najczęściej można liczyć w okolicach parków i skwerów, w których, jak wiadomo, spacerowiczów i ich pupili nigdy nie brakuje. Właściciele punktów gastronomicznych w centrum miasta są z reguły nieco mniej wyrozumiali w kwestii wprowadzania czworonożnych przyjaciół, jednak przy odrobinie wysiłku nawet tam uda się znaleźć miejsce, w którym są oni mile widziani.

Spacer z psem to znakomita rozrywka nie tylko dla samego czworonoga, ale również dla jego właściciela. To jedna z niewielu okazji, kiedy można chociaż na kilka chwil oderwać się myślami od obowiązków zawodowych i natłoku codziennych zajęć. Dlatego wybierając najlepsze miejsce na spacer z psem w Warszawie, możemy nieświadomie sprawić ogromną radość także samym sobie.

oprac. Ewa Majchrzak, fot. pixabay.com

Zobacz także:

 • Gdzie wyjechać z niemowlakiem?

  Kilkumiesięczny bobas nie musi być przeszkodą w wakacyjnych planach. Jeśli tylko odpowiednio wszystko zaplanujemy i będziemy pamiętać o potrzebach naszej latorośli, wyjazd z pewnością będzie...

  Zobacz

 • Rodzinne ferie w Beskidzie Żywieckim

  Planowanie ferii zimowych z rodziną jest zadaniem niezwykle wymagającym. Należy pamiętać o potrzebach wszystkich członków familii, a te niekiedy są na tyle zróżnicowane, że pogodzenie ich wydaje...

  Zobacz

 • Najczystsze plaże w Polsce (w tym program Błękitna Flaga)

  Niepowtarzalny krajobraz, liczne atrakcje i świeże powietrze zachęcają do odwiedzania Wybrzeża o każdej porze roku. Jednak gdy myślimy o wakacyjnym wyjeździe – zwłaszcza, jeśli jedziemy z...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet