Artykuły

Ekskluzywne Mazury

Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zwiększenia liczby kompleksów wypoczynkowych o podwyższonym standardzie.

Wśród takich miejsc bez wątpienia znajdują się: Hotel Warmia położony w obrębie Starego Miasta Braniewa oraz Hotel Tartak zlokalizowany tuż nad taflą Jeziora Jeziorak.

Pierwszy z nich – Hotel Warmia – to niebanalne centrum rekreacyjno – sportowe oferujące, zarówno gościom jak i mieszkańcom Braniewa, liczne atrakcje. W hotelu, do dyspozycji klientów, znajdują się m.in. sauna, siłownia, basen, jacuzzi czy grota solna. Tym, którzy wolą wypoczywać na świeżym powietrzu, centrum proponuje przejażdżki konne, sport na otwartych boiskach lub spacer do pobliskiego mini Zoo. Właściciele nie zapominają także o tradycjach lokalnych organizując na życzenie gości biesiady przy ognisku, przejażdżki bryczką lub kuligiem a także spotkania z folklorem oraz wycieczki krajoznawcze. Hotel dysponuje również dobrze wyposażonym centrum konferencyjnym, co czyni go atrakcyjnym dla tzw. turystyki biznesowej. Warto wspomnieć, że Hotel Warmia dwukrotnie został laureatem plebiscytu „Hotel Marzeń”, jak również zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Indywidualność Roku Merkury 2003”.

Kolejny ekskluzywny obiekt na mapie Warmii i Mazur to iławski Stary Tartak. Hotel jest godny polecenia ze względu na bogatą ofertę zabiegów relaksacyjnych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – można skorzystać z kompleksowego SPA, zabiegów kosmetycznych lub odrobiny sportu. Warto wspomnieć o regionalnych smakach serwowanych w klimatycznej restauracji hotelowej. Można w niej, oprócz staropolskiej kuchni, podziwiać zabytkowe meble i dodające uroku zdjęcia starej Iławy. Ten czterogwiazdkowy obiekt to obecnie aż 1,5 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej dla gości. Hotel jest doskonałym miejscem na zorganizowanie konferencji lub imprezy integracyjnej, podczas których zapewnia takie atrakcje jak np. strzelanie z łuku, paintball, rowery wodne czy… loty szybowcem lub balonem.

Jak widać wraz z przypływem dofinansowań, atrakcje turystyczne Warmii i Mazur podnoszą swe standardy przez co zyskują na atrakcyjności. Miejmy nadzieję, że na turystycznej mapie warmińsko- mazurskiego będzie pojawiać się coraz więcej tak ekskluzywnych miejsc.

Jolanta Wierzba, fot. hotel Tartak (stary-tartak.pl)

Zobacz także:

 • Jedziemy nad morze do Grzybowa

  Kołobrzeg jest doskonale znany wszystkim, którzy preferują spędzać swój wolny czas na nadbałtyckich plażach. Jednak, mijane zazwyczaj, okoliczne miejscowości są równie atrakcyjne jak popu...

  Zobacz

 • Mielno - perełka polskiego wybrzeża

  Perełką polskiego wybrzeża wcale nie musi być rozbudowany z rozmachem kurort. Nie musi być nią również duże miasto pełne zabytków. Z powodzeniem może być nią niewielkie, ale bardzo urokli...

  Zobacz

 • Ekskluzywne Mazury

  Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zw...

  Zobacz