Artykuły

 

Do Małopolski na narty

Dodano: 19 Listopad 2012

Małopolska już od wielu lat jest bardzo chętnie wybieranym regionem na narciarski wypoczynek w kraju.

Na jej obszarze odnajdziemy bowiem nie tylko cenne zabytki historyczne i wspaniałą przyrodę, ale również znakomite tereny narciarskie rozsiane na górskich pasmach Tatr, Pienin i Beskidów, bardzo dobrą infrastrukturę oraz szereg możliwości aktywnego spędzenia czasu.

Zimowa stolica Polski

Mianem zimowej stolicy Polski już od wielu lat cieszy się Zakopane, położone właśnie w Małopolsce. Zakopane to największy ośrodek sportów zimowych w kraju, który urzeka nie tylko wspaniałymi widokami na pokryte śniegiem Tatry, ale także zdobywa serca amatorów szusowania bardzo zróżnicowanymi, łatwo dostępnymi i niezwykle przyjaznymi terenami narciarskimi.

Największym uznaniem wśród turystów wypoczywających w Zakopanem, cieszy się niezmienne Kasprowy Wierch, nazywany również świętą górą narciarzy. Jednak okoliczne stoki, takie jak Gubałówka, Polana Szymoszkowa, Nosal czy Antałówka oferują miłośnikom jazdy równie dobre warunki. Na efektywny aktywny wypoczynek mogą liczyć tutaj również narciarze biegowi, którzy do swojej dyspozycji mają liczne trasy w bajkowych tatrzańskich dolinach i na wzgórzach okalających Zakopane.

Narty w uzdrowisku

Doskonale znaną turystom miejscowością jest również Krynica. Początkowo zasłynęła z leczniczych właściwości znajdujących się na jej terenie źródeł mineralnych, dzięki którym może szczycić się statusem uzdrowiska. Zimą Krynica jest nie tylko pokryta grubą warstwą białego puchu, ale także zmienia się w cieszący się coraz większą popularnością ośrodek sportów zimowych.

Na zboczach górującej nad miasteczkiem Jaworzyny Krynickiej znajduje się kilka tras o łącznej długości ponad 10 km oferujących narciarzom zjazdy o zróżnicowanym poziomie trudności. Z kolei w dolnej części Jaworzyny znajduje się snowpark, w którym amatorzy jazdy na jednej desce mogą szlifować wykonywanie trików. Ponadto na początkujących czekają instruktorzy i trenerzy w szkółkach narciarskich, którzy pomogą postawić pierwsze kroki na stoku.

Po dwóch stronach Białki

Bukowina Tatrzańska jako gmina obejmuje tereny oddzielone od siebie rzeką Białką, wypływającą bezpośrednio z serca Tatr. Na jej obszarze znajduje się kilka niewielkich miasteczek, spośród których wśród amatorów sportów zimowych najbardziej znana jest miejscowość również o nazwie Bukowina Tatrzańska, a duet idealny tworzy z Białką Tatrzańską.

Oba ośrodki oferują wspaniałe tereny narciarskie z systemem sztucznego naśnieżania, na których wyznaczono niezwykle malownicze trasy do całodziennego szusowania. Po zmaganiach na stoku wyciszenie i regenerację sił zapewni wizyta w kompleksie basenów termalnych o właściwościach leczniczych. Sielankowy nastrój, udzielający się podczas pobytu w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, pozwoli efektywnie wypocząć i wrócić do codziennych obowiązków z nowym zapasem energii.

Małopolska zachwyca również wspaniałym klimatem i niezapomnianą atmosferą panującymi w góralskich miasteczkach. Głęboko zakorzenione tradycje i interesująca kultura sprawiają, że nie trzeba wypoczywać za granicą Polski, aby poznać coś całkiem nowego. I oczywiście region ten to doskonałe miejsce na pielęgnację sportowych, zimowych pasji.

oprac. Ewa Majchrzak, fot. wikimedia commons

Zobacz także:

 • Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

  Polska, ze względu na swoje położenie, jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod względem krajobrazowym. Mieszkańcy i turyści mogą mają do swojej dyspozycji piaszczyste wybrzeże Morza Bałtyckiego,...

  Zobacz

 • Aktywny wypoczynek dla seniorów

  Wbrew pozorom aktywny wypoczynek nie jest jedynie domeną ludzi młodych. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym i informacjom pochodzącym z zaufanych źródeł, coraz więcej osób w średnim i...

  Zobacz

 • Wakacje z psem

  Z posiadaniem zwierząt domowych wiążą się nie tylko przyjemności, ale również liczne obowiązki. W polskich domach bardzo często spotykane są zwłaszcza psy, uznawane za najlepszych przyjaciół...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet