Artykuły

City break, czyli szybki wypad na weekend do Łodzi

Dodano: 2012-01-01

Zwykle city break kojarzony jest z wypadem do którejś z europejskich stolic.

Łódź to świetna alternatywa - serce Polski pulsuje w rytmie wielu kultur na raz, oferuje zagraniczne atrakcje, a jednocześnie nie nadwyręży domowego budżetu.

Nasza propozycja: City break w Łodzi!

Piątek – jako starter Guinness w Irish Pubie i clubbing na Piotrkowskiej. Na Zachodzie wzrastającą popularnością cieszą się toalety z efektem luster fenickich. Legendarny Pub Łódź Kaliska podążył za tą modą, ale i bez nich, unikalne wnętrze przyciągało od wielu lat filmowców, polityków, studentów.

Sobota – rozpocznijmy od tej samej trasy co wczoraj, tyle że z innej perspektywy. „Pietrynę” można przepłynąć łodzią-rikszą, a w towarzystwie przewodnika niewątpliwie łatwiej odkryć wpływy żydowskie, niemieckie i rosyjskie.
Obowiązkowymi punktami na mapie zwiedzania powinny stać się również Pałac Izraela Poznańskiego, okrzyknięty łódzkim Luwrem - obecnie znajduje się w nim muzeum miejskie, a także Hollywódź czyli szkoła filmowa.

Na zakończenie dnia, zapraszamy do trzypoziomowego Klubu Pańska 97. Jego industrialne wnętrze doceniono pierwszym miejscem w rankingu tygodnika Newsweek. Łódź pamięta o swoich klubowych tradycjach, w końcu to tu odbywał się DJ Mix Festival – pierwsza parada muzyki techno w Polsce.

Niedziela – Manufaktura, czyli jedno z najoryginalniejszych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Europie powstałe na terenie dawnej fabryki tekstylnej, uprawnia do nazywania Łodzi polskim Manchesterem. Polecamy na zakupy i nie tylko.

Jeżeli „ja nie mam nic, Ty nie masz nic, on nie ma nic, to razem mamy właśnie tyle, w sam raz tyle,” żeby, wybrać się na weekend do Ziemi Obiecanej. Oto miejsce, które pozwoli oderwać się od codzienności bez konieczności wykorzystywania urlopu.

Jeśli macie pomysł, gdzie w Polsce można zorganizować udany city break, napiszcie o tym w komentarzu.

(mm)

Zobacz także: