Artykuły

Atrakcje turystyczne Boszkowa

Boszkowo jest miejscowością, której sława na mapie turystycznej Polski nie jest szeroko rozpowszechniona, a szkoda.

Ta urokliwa wioska może poszczycić się bogactwem, jakim obdarowana została przez przyrodę. Znajduje się tu wielkie jezioro, które rozlewa się połaciami wody na pobliskie łąki. Widoki są niesamowite, ale to nie wszystkie atuty Boszkowa. Do przyjazdu zachęca również rozbudowana jak na tak małą miejscowość baza turystyczna.

Atrakcje wodne

Wielbicieli sportów wodnych zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty tutejszych ośrodków wodnych. Wypożyczalnie sprzętu mają w swojej ofercie: rowery wodne, kajaki, dętki do pływania, łodzie wiosłowe, żaglówki a także windsurfing. Jest również możliwość wynajęcia za niewielkie pieniądze sprzętu do zabaw plażowych. W asortymencie znajdują się: ringo, badminton, a także siatkówka boule.

Dla chętnych organizowane weekendowe szkolenia żeglarskie, windsurfingowe oraz pływackie. Skorzystać można ponadto z wzięcia udziału w rejsie żaglówką, jeżeli nie posiadamy uprawnień by samodzielnie wypłynąć na wody tutejszego jeziora, to możemy wynająć sternika.

Szlak konwaliowy

Dla tych turystów, których oczaruje perspektywa spędzenia wolnego czasu na wycieczce kajakiem i podziwianiu piękna przyrody z innej perspektywy doskonała jest oferta przepłynięcia jeziora kajakiem. Polecana przez tubylców jest trasa sprawdzonym szlakiem konwaliowym, jest na nim corocznie organizowany spływ kajakowy, którego długość to ok. 24 km.

Jeżeli należymy do osób rozpoczynających przygodę z kajakiem a nasza podróż ma mieć charakter typowo rekreacyjny, to dobrze jest rozłożyć ją sobie na dwa dni. Byśmy mogli w pełni cieszyć się pięknem tutejszej przyrody. Pierwszy dzień niezapomnianej wyprawy możemy zakończyć rozbijając się po pokonaniu 18,5 km w przystani AFW w Olejnicy. Dugi dzień może zwieńczyć meta znajdująca się nad jeziorem Breńskim.

Atrakcyjne widoki

Po szalonych harcach na plaży, dla lubiących spacerować, Boszkowo oferuje piękne widoki. Można udać się na pobliskie wzgórze, zwane potocznie przez miejscowych „Januszowym”. Na jego wierzchołku znajduje się 20 m wieża widokowa, z tego tarasu widokowego przy dobrej widoczności można dostrzec między innymi: Jezioro Osłońskie, Góreckie oraz Radomskie wraz z wyspą konwaliową usłaną połaciami kwiatów.

W każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 15:00 do 19:00 przy słonecznej pogodzie na wieży można spotkać pana Henryka Jurołajć, który udzieli wielu ciekawych informacji. Pan Henryk posiada też profesjonalny sprzęt obserwacyjny, z którego można skorzystać.

Podglądać bobry

Ciekawą wycieczką może okazać się również udanie się do Dominic nad kanał łączący z jeziorem Krzywce. Tam tuż przy drodze na Górsko bobry wybudowały sobie żeremie. Bobrowe siedlisko wybudowane jest na samym brzegu kanału i około 30m od drogi, z której jest doskonale widoczne. Miejsce to jest ciekawym punktem pieszych i rowerowych wycieczek.

Przejażdżka cygańskim taborem tylko jedną z atrakcji

W szerokim wachlarzu turystycznych atrakcji znajduje się również gospodarstwo Stara Stajnia. W miejscu tym obok atrakcji związanych z wycieczkami konnymi, rowerowymi i kajakowymi organizowane są przejażdżki cygańskim taborem.

oprac. Beata Pawlicka, fot. wikipedia

Zobacz także:

 • Jedziemy nad morze do Grzybowa

  Kołobrzeg jest doskonale znany wszystkim, którzy preferują spędzać swój wolny czas na nadbałtyckich plażach. Jednak, mijane zazwyczaj, okoliczne miejscowości są równie atrakcyjne jak popu...

  Zobacz

 • Mielno - perełka polskiego wybrzeża

  Perełką polskiego wybrzeża wcale nie musi być rozbudowany z rozmachem kurort. Nie musi być nią również duże miasto pełne zabytków. Z powodzeniem może być nią niewielkie, ale bardzo urokli...

  Zobacz

 • Ekskluzywne Mazury

  Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zw...

  Zobacz