Artykuły

Atrakcje Pobierowa

Dla wszystkich ubóstwiających atmosferę panującą na polskich plażach oraz dla tych, którzy kochają wylegiwać się w promieniach słońca w oczekiwaniu na nadejście pana sprzedającego gorącą kukurydzę z solą i masełkiem. Gorąco polecamy wyjazd do Pobierowa.

W tej niewielkiej turystycznej miejscowości można w pełni cieszyć się urlopem. Wielką chlubą mieszkańców jest fakt, że to właśnie Pobierowo otrzymało certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego Produktu Turystycznego roku 2005.

Sport to zdrowie

Jedną z atrakcji oferowanej przyjeżdżającym jest „Akademia Słońca – Strefa Aktywnego Wypoczynku”. Propozycja ta skierowana jest głównie do osób uwielbiających ruch, znajdą także tu coś dla siebie ci, którzy pragną stracić, co nieco z wakacyjnego tłuszczyku. W szerokiej gamie propozycji zajęć sportowych mieszczą się różnego rodzaju animacje, ponadto można znaleźć także grupy fitness czy siatkówkę. Akademia organizuje wszelakiego rodzaju konkursy i zawody. A wszystko po to, aby umilić czas przybyłym tutaj turystom.

Festyn rodzinny – coroczną tradycją

Z imprez odbywających się w sezonie letnim tradycją stały się organizowane corocznie festyny rodzinne, mogące być doskonałą okazją do utrwalenia więzów w gronie najbliższych. Doskonale poczują się tu dzieci w wieku wczesnoszkolnym, kochające harce i zabawy. Dla nieco starszych pociech organizowane są tu zawody sportowe. Można tu sprawdzić swoją kondycję i dowiedzieć się czy przypadkiem nasza doskonała forma nie przepadła wraz z wiekiem.

Romantyczne spacery po plaży – punktem obowiązkowym wyjazdu

Jeśli aktywna forma wypoczynku nie przypadnie nam do gustu, bo albo świadomi efektu końcowego ekstremalnego wysiłku, nie mamy ochoty manifestować przed całym światem w jak szybkim tempie dopada nas zadyszka, albo nie lubimy nadmiernie pocić się podczas urlopu to możemy zabrać naszą drugą połówkę i udać się z nią na przechadzkę brzegiem morza. Sprzyjają ku temu piękne widoki, którymi szczególnie nacieszyć możemy się wybierając trasę prowadzącą jednym z dwóch szlaków turystycznych. Szlakiem niebieskim – Pobrzeża Rewalskiego lub czerwonym – Nadmorskim Szlakiem im. Czesława Piskorskiego.

Coś dla wielbicieli wycieczek rowerowych

Pobierowo poszczycić się może trasami rowerowymi ciągnącymi się przez całą gminę Rewal od Pobierowa aż po Niechorze. Przyjeżdżający nie muszą martwić się także o przywóz sprzętu, gdyż na terenie wioski działa kilka wypożyczalni rowerowych. Wybierając się na wycieczkę jednośladem możemy wyruszyć jednym z dwóch znakowanych szlaków. Letniskowym Szlakiem Pobierowa oznaczonym kolorem niebieskim, bądź znakowanym barwą czarną Zachodnim Szlakiem Łącznikowym.

Atrakcje dla fanów tańca i muzyki

Turyści spragnieni szalonych nocy wypełnionych muzyką i tańcem znajdą swoje miejsce w jednym licznych z klubów lub dyskotek. A dla chcących podzielić się swym wokalnym talentem organizowane są imprezy typu karaoke. Jeżeli dobrze dobierzemy termin swojego przyjazdu to możemy posłuchać jednego z letnich koncertów organizowanego w ramach wakacyjnych atrakcji turystycznych.

Wachlarz możliwości w znalezieniu zakwaterowania

Dużym atutem Pobierowa jest rozbudowana baza noclegowa mająca w swojej ofercie zarówno możliwość wynajęcia pokoju w hotelu, czy też domu gościnnym jak i całego domku letniskowego. Szeroki wachlarz możliwości tyczy się także cen rozpoczynających się już od kwoty 30 zł. Dla bardziej wymagających oferta przewiduje pokoje o podwyższonym standardzie w komfortowo wyposażanych willach. Jest tu także coś dla lubiących kontakt z naturą. Osoby takie mają możliwość kwaterunku na miejscu campingowym.

oprac. Beata Pawlicka, fot. wikimedia commons

Zobacz także:

 • Jedziemy nad morze do Grzybowa

  Kołobrzeg jest doskonale znany wszystkim, którzy preferują spędzać swój wolny czas na nadbałtyckich plażach. Jednak, mijane zazwyczaj, okoliczne miejscowości są równie atrakcyjne jak popu...

  Zobacz

 • Mielno - perełka polskiego wybrzeża

  Perełką polskiego wybrzeża wcale nie musi być rozbudowany z rozmachem kurort. Nie musi być nią również duże miasto pełne zabytków. Z powodzeniem może być nią niewielkie, ale bardzo urokli...

  Zobacz

 • Ekskluzywne Mazury

  Dofinansowanie regionalnych inicjatyw Warmii i Mazur w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przyczynia się nie tylko do szybkiego rozwoju województwa, ale także do zw...

  Zobacz