Artykuły

Aquaparki w Polsce północnej

Pływanie jest tym rodzajem rekreacji, który w otwartych akwenach uzależniony jest od warunków pogodowych.

Dlatego właśnie coraz częściej możemy znaleźć kryte baseny czy też aquaparki, dzięki którym amatorzy wodnych zabaw nie muszą martwić się aurą panującą na zewnątrz. Inwestorzy coraz częściej zauważają, że wzbogacenie basenu o dodatkowe atrakcje takie jak zjeżdżalnie, rwące rzeki, jacuzzi, czy bicze wodne, przyciąga dużo większą liczbę odwiedzających.

Pomimo tej tendencji trudno jeszcze w Polsce znaleźć prawdziwie imponujące parki wodne. Większość z nich to bogatsze wersje krytych basenów, uzupełnione o ślizgawkę i jacuzzi. Możemy jednak znaleźć kilka ciekawszych obiektów. Planując wyjazd na tereny Polski północnej możemy odwiedzić takie aquaparki jak:

Aquapark w Sopocie
Na jego terenie możemy znaleźć różne rodzaje basenów dostosowane do różnorodnych oczekiwań. Znajdziemy zarówno zewnętrzne zbiorniki wzbogacone o atrakcje dla najmłodszych jak i zadaszoną część główną. Na jej terenie jest basen parapływacki, basen dla najmłodszych oraz basen rekreacyjny (z gejzerami wodnymi, biczami wodnymi i tunele ze sztucznym prądem rzecznym). Dodatkową atrakcją są leżaki i wanny z hydromasażem, a także dwie zjeżdżalnie (Familijna 110 m, spadek do 10° i Turbo 70 m, spadek do 20°).

Wchodząc na teren basenu mamy do wyboru dwa rodzaje wejściówek godzinnych (1 h lub 3 h) lub bez limitu czasowego. Osoba dorosła musi zapłacić za wejście 21 zł (42 zł/3 h), wybierając opcję bez limitu czasowego cena wzrasta do 55 zł. Natomiast bilet ulgowy kosztuje 16 zł za godzinę (36 zł/3 h) lub 46 zł, gdy wybierzemy wariant bez ograniczenia zegarowego. Kompleks basenowy otwarty jest w godzinach 8-22.

Park wodny w Solcu Kujawskim
Wizytę w tutejszym aquaparku możemy odwiedzić zaraz po wizycie w Parku Jurajskim, który także znajduje się na terenie Solca Kujawskiego. Popływać możemy od godziny 7:30 do 21:30. Tutejszy kompleks basenowy jest uboższy niż sopocki park wodny. Posiada on zasadniczo trzy baseny: sportowy, brodzik dziecięcy oraz zbiornik rekreacyjno-szkoleniowy (ze średnio imponującą sztuczną rzeką oraz masażerami). Dla najmłodszych atrakcyjne będą dwie zjeżdżalnie (rurowa zewnętrzna 80 m oraz rynnowa 40 m).

Za korzystanie z basenów i jacuzzi płacimy w zależności od dnia tygodnia od 10,50-12,50 zł za bilet normalny, 7,50-9,50 zł za bilet ulgowy. Przewidziane są opcje dla rodzin (2 rodziców + min. 1 dziecko), gdzie wszyscy członkowie wykupują bilet ulgowy (dzieci do 3 roku życia – bezpłatnie).

oprac. Beata Pawlicka, fot. wodneparki.pl

Zobacz także:

 • Wakacje z psem

  Z posiadaniem zwierząt domowych wiążą się nie tylko przyjemności, ale również liczne obowiązki. W polskich domach bardzo często spotykane są zwłaszcza psy, uznawane za najlepszych przyjac...

  Zobacz

 • Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

  Polska, ze względu na swoje położenie, jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod względem krajobrazowym. Mieszkańcy i turyści mogą mają do swojej dyspozycji piaszczyste ...

  Zobacz

 • Aktywny wypoczynek dla seniorów

  Wbrew pozorom aktywny wypoczynek nie jest jedynie domeną ludzi młodych. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym i informacjom pochodzącym z zaufanych źródeł, coraz więcej osób w średnim ...

  Zobacz