Artykuły

Reklama

Domek Letniskowy "Natalia"

Miejscowość: Jarosławiec

4 bliźniacze segmenty, każdy składa się z pokoju z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki oraz tarasu

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

 

Aktywny wypoczynek dla seniorów

Dodano: 14 Marzec 2013

Wbrew pozorom aktywny wypoczynek nie jest jedynie domeną ludzi młodych. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym i informacjom pochodzącym z zaufanych źródeł, coraz więcej osób w średnim i podeszłym wieku decyduje się na powrót do rozmaitych form rekreacji ruchowej. Oczywiście zazwyczaj wybór ten ze względów zdrowotnych jest już nieco ograniczony.

Aktywny senior

Przy niektórych dolegliwościach z pewnych dyscyplin faktycznie najlepiej jest zrezygnować. Niemniej jednak całkowity brak ruchu jest w tym przypadku co najmniej niewskazany. Aktywność fizyczna pomaga minimalizować nieprzyjemne skutki niektórych urazów i schorzeń, a także zapobiegać ich rozwojowi. Jednak gdzie seniorzy mogą efektywnie wypocząć w aktywny sposób?

Turystyka zdrowotna

Turystyka zdrowotna jest bardzo intensywnie rozwijającym się współcześnie trendem. Mimo to najczęściej kojarzy się z pobytem w sanatorium lub uzdrowisku przez kilkanaście dni i poddawanie się rozmaitym zabiegom. Ma to wiele wspólnego z prawdą, ale należy dodać, że obecnie wszelkie turnusy rehabilitacyjne są urozmaicane aktywnymi formami wypoczynku.

W związku z tym za cel swojej podróży warto decydować się na miejscowości uzdrowiskowe, które coraz lepiej przygotowane są na przyjęcie seniorów zainteresowanych nie tylko słodkim lenistwem. A wybór jest naprawdę duży. W wielu regionach Polski, zwłaszcza na północy oraz południu kraju, znajduje się co najmniej kilka uzdrowisk, mogących poszczycić się dostępem do solanek, źródeł wód termalnych i mineralnych oraz złóż borowiny.

Bałtyk, Mazury…

Seniorów wypoczywających aktywnie nad Bałtykiem spotkać można z pewnością w Świnoujściu, Kołobrzegu lub Sopocie. Bardzo dużą popularnością cieszą się tu spacery brzegiem morza, które ze względu na duże nasycenie powietrza jodem, można połączyć z inhalacją. Serca seniorów zdobył również nordic walking, czyli energiczny marsz z kijkami odciążającymi stawy.

Osoby chcące spędzić urlop na Mazurach, bardzo chętnie wybierają Augustów. Ta niewielka miejscowość uzdrowiskowa, leżąca na obszarze Zielonych Płuc Polski, to także świetne miejsce dla seniorów pragnących wypocząć w aktywny sposób. Najczęściej wybierane są piesze wycieczki i marsze. Każdy, kto nie zmaga się z chorobami stawów, może też zdecydować się na przejażdżkę rowerową, a swoich sił warto spróbować również w kajaku.

… a może góry?

Najwięcej miejscowości uzdrowiskowych znajduje się na obszarach górskich, czyli w południowej części Polski. Paradoksalnie, tereny te wznoszą się zdecydowanie wyżej, stanowiąc dość dużą przeszkodę na drodze seniorów do aktywnego wypoczynku. Mimo to na rozległych pasmach nie brakuje łagodnych i równie satysfakcjonujących szlaków pieszych, a okalające lasy mogą być miejscem niezapomnianych wycieczek rowerowych.

Uzdrowiska najczęściej, oprócz walorów zdrowotnych i przyrodniczych, posiadają także szereg atrakcji kulturalnych. Wśród nich wyróżnić można cenne zabytki, obiekty o wartości historycznej oraz budowle sakralne. Aktywny wypoczynek dla seniorów nie musi oznaczać uprawiania konkretnej dyscypliny sportu, ale każdą formę ruchu, która pozwoli im na zachowanie jak najwyższej sprawności.

oprac. Ewa Majchrzak, fot. pixabay.com

Zobacz także:

 • Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

  Polska, ze względu na swoje położenie, jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod względem krajobrazowym. Mieszkańcy i turyści mogą mają do swojej dyspozycji piaszczyste wybrzeże Morza Bałtyckiego,...

  Zobacz

 • Aktywny wypoczynek dla seniorów

  Wbrew pozorom aktywny wypoczynek nie jest jedynie domeną ludzi młodych. Dzięki licznym kampaniom uświadamiającym i informacjom pochodzącym z zaufanych źródeł, coraz więcej osób w średnim i...

  Zobacz

 • Wakacje z psem

  Z posiadaniem zwierząt domowych wiążą się nie tylko przyjemności, ale również liczne obowiązki. W polskich domach bardzo często spotykane są zwłaszcza psy, uznawane za najlepszych przyjaciół...

  Zobacz

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet