Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Lubawki:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Lubawka

Lubawka to niewielkie miasteczko położone w malowniczych rejonach Sudetów Zachodnich i Środkowych. Z leżącej nad potokiem Czarnuszką miejscowości niedaleko do Kamiennej Góry oraz Wałbrzycha. Otoczona przez góry Lubawka oferuje turystom aktywny wypoczynek oraz piękne widoki przez cały rok. W sezonie letnim kusi turystów licznymi szlakami turystycznymi, natomiast zimą świetnie poczują się tu amatorzy białego szaleństwa, na których czekają wyciągi, nartostrady, trasy biegowe, a także skocznia narciarska. Miasto poza urokami przyrody oferuje także interesujące zabytki – sprawiając jednocześnie, że na wczasach w tym miejscu nie sposób się nudzić.

Co robić w Lubawce w wolnym czasie?

W sezonie letnim powinniśmy postawić przede wszystkim na spacery i jazdę rowerem. Na turystów czeka w okolicy blisko 200 kilometrów tras turystycznych, a większość z nich pośród lasów i niewielkich wzniesień pozwalających na przyjemne podróże całą rodziną. Wczasowicze będą mogli między innymi wejść na Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, który zaprowadzi nas do słynnego szlaku św. Jakuba – będącego częścią europejskiej sieci Camino de Santiago. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się także na jedną z czterech krótszych tras dydaktycznych przygotowanych w taki sposób, by zapoznać nas z pięknem i różnorodnością okolicznej przyrody. Interesującą opcją wędrówki będzie także trasa „historia, legendy i podania pogranicza” – znajdujący się po obu stronach granicy szlak wytyczają miejsca owiane legendą, a także te, z którymi związane są ważne wydarzenia.


Ciekawym sposobem na spędzania wolnego czasu będzie wizyta nad okolicznym Jeziorem Bukowskim – zwanym również Bukówką lub Lubawką. Chociaż pełni przede wszystkim funkcję przeciwpowodziową przyciąga ono turystów i mieszkańców na różne sposoby. Malownicza okolica zachęca do spacerów wokół zbiornika i podziwiania znajdujących się w tle gór, natomiast miłośnicy wędkarstwa bez problemu znajdą tu dla siebie świetne miejsca do oddania się swojej pasji. Na jezioro można także wypłynąć łódką lub popływać na desce windsurfingowej.


Kolejnym interesującym miejscem, do którego możemy się udać, jest rezerwat przyrody Kruczy Kamień. Powstał on w 1954 roku, a jego głównym celem była ochrona okolicznych skał osadowych. Na jego terenie występują także liczne gatunki roślin nietypowych dla tego obszaru, a dzięki działaniom naukowców odtworzono populację chronionego motyla Niepylaka Apollo. Turystów do rezerwatu przyciągają jednak przede wszystkim malownicze wysokie urwiska skalne.


W przypadku dłuższego pobytu w Lubawce możemy zdecydować się również na wycieczkę do Kamiennej Góry lub Wałbrzycha, a także poszukać ciekawych miejsc w mniejszych okolicznych miejscowościach. Ciekawym pomysłem może być wizyta w niedalekim Zoo skrytym w sercu Sudetów. W prowadzonym przez pasjonatów ogrodzie zobaczymy ponad sto różnych gatunków zwierząt – w tym tygrysy, lemury, kangury, surykatki czy antylopy. Dużą zaletą zoo w Łącznej jest jego lokalizacja – otoczone przez wzgórza oferuje ciszę, spokój oraz piękne widoki.

Lubawka – co warto zobaczyć?

Podczas pobytu w Lubawce koniecznie powinniśmy zobaczyć kilka zabytków. Jednym z najciekawszych jest barokowy Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się już w 1292 roku, gdy osada została nadana cystersom z Krzeszowa. Obecnie istniejąca świątynia została wybudowana w XV wieku, a następnie przebudowywana była w XVII i XVIII wieku. W jej wnętrzu będziemy mogli zobaczyć zachowane barokowo-rokokowe wyposażenie – m.in. ołtarz główny z 1736 roku uzupełniony o rzeźby w 1775 roku, drewnianą ambonę z XVII oraz rzeźby świętych wykonane w drugiej połowie XVIII wieku.


W mieście możemy zobaczyć także Kościół św. Anny wybudowany w latach 1696-1698. Znajduje się on na terenie dawnego cmentarza otoczonego murem z XVIII wieku. We wnętrzu zobaczymy barokowe wyposażenie oraz ołtarz główny pochodzący z 1803 roku, w którym umieszczono figurę św. Anny Samotrzeciej pochodzącą z początku XVI wieku.


Zdecydowanie najpiękniejszym zabytkiem sakralnym w okolicy jest Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w niedalekim Krzeszowie. Jest to barokowa świątynia wchodząca w skład dawnego opactwa cystersów. Wzniesiona została w latach 1728-1735. Fasadę budynku zdobią piękne rzeźby praskiego rzeźbiarza Ferdynanda Brokoffa, a we wnętrzu zobaczymy wystrój w stylu rokokowym oraz obraz Madonny z Dzieciątkiem z pierwszej połowy XIII wieku, będący najstarszym obrazem maryjnym w Polsce.

Wypad do Lubawki to świetny pomysł o każdej porze roku

Wyjazd do Lubawki można śmiało zaplanować o każdej porze roku. W sezonie letnim spędzimy zapewne dużo czasu, wędrując okolicznymi szlakami turystycznymi – zadbamy na nich o kondycje i świetne samopoczucie, a przy okazji zobaczymy wiele ciekawych miejsc. Część naszego urlopu będziemy mogli spędzić nie tylko na spacerach i rowerowych wędrówkach, ale także wypływając na Jezioro Bukówka.


W sezonie zimowym Lubawka zmienia się natomiast w miejsce przyjazne miłośnikom białego szaleństwa. Narciarze będą mogli pojeździć w ośrodku narciarskim, gdzie czekają trzy trasy o łącznej długości 3 kilometrów. Turyści w zimowych miesiącach mogą także liczyć na trasy do narciarstwa biegowego, a tych w okolicy Lubawki jest ponad 35 kilometrów. Młodszych natomiast ucieszy zabawa na miejskim lodowisku.

Noclegi w Lubawce

Na wczasowiczów przybywających do Lubawki czekają obiekty w kategoriach domki, agroturystyka, apartamenty oraz kwatery i pokoje. Najbardziej reprezentatywną kategorią są domki, jednak najkorzystniejsze oferty znajdziemy pośród apartamentów. Cena za usługę może wynieść tam jedynie 30 złotych. Na wyposażeniu obiektów noclegowych znajduje się dostęp do prywatnej łazienki oraz darmowe miejsca parkingowe. Dodatkowo turyści mogą liczyć na możliwość korzystania z telewizorów, internetu bezprzewodowego, a także dobrze wyposażonej kuchni.


Właściciele niektórych obiektów noclegowych oferują gościom dodatkowe udogodnienia. Wśród nich dostęp do ogrodów z hamakami, domkami na drzewie, miejscami na ognisko lub grilla oraz placów zabaw dla dzieci. Wczasowicze mogą także liczyć na możliwość skorzystania z mini siłowni oraz sauny. Dodatkowo właściciele obiektów zapewniają pomoc instruktorów narciarstwa zjazdowego oraz przewodnika górskiego.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lubawce

Turyści poszukujący noclegu w Lubawce liczą przede wszystkim na możliwość korzystania z prywatnej łazienki oraz darmowego miejsca parkingowego. Zależy im także na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości korzystania z dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu.

Ceny noclegów w Lubawce

Średnia cena noclegów Lubawce wynosi 129 złotych. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii agroturystyka. Cena za usługę może wynieść tam zaledwie 30 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu. Ceny weekendowe w mieście mogą być o kilka procent wyższe stosunku do dnia powszedniego. Planując urlop, warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli. Dotyczą one najczęściej sezonu letniego, ferii zimowych, długich weekendów w maju i czerwcu, a także rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Lubawce

Ile kosztuje nocleg w Lubawce?
Cena za nocleg w Lubawce zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Lubawka, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Lubawce wynosi 282 zł.
Czy ceny noclegów w Lubawce w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 22% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Lubawce?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Lubawka”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Lubawce zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Lubawce?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Lubawce mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Lubawka opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Lubawce to: Noclegi Pocztowa 1, Przystań nad Bobrem, Gościniec Betlejem.
Które noclegi w Lubawce są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Lubawce poleca Gospodarstwo agroturystyczne Ziemowit, Domek w Karkonoszach Iskierka, Rodzinna Przystań.
Które noclegi w Lubawce są polecane dla par?
Co warto zobaczyć w Lubawce?
W Lubawce warto zobaczyć malowniczy rynek z klasycystycznym ratuszem i podcieniowymi kamieniczkami. Ciekawe są również rezerwaty przyrody Kruczy Kamień i Głazy Krasnoludków.
Jakie są atrakcje w Lubawce i okolicy?
Do największych atrakcji Lubawki należy skocznia, warto także zwiedzić Skalne Miasto Adrspach, które leży 12 kilometrów od tej miejscowości.
Gdzie najlepiej iść na narty w Lubawce?
Trasy narciarskie w Lubawce znajdują się na stokach Świętej Góry. Ich stopień trudności określany jest jako łatwy bądź średni.
Czy skocznia w Lubawce nadal działa?
Skocznia w Lubawce nosi nazwę „Krucza Skała”, jej punkt konstrukcyjny znajduje się na 85. metrze. Obiekt nadal jest w użyciu, odbywają się na nim głównie zawody młodzieżowe.
Kiedy warto jechać do Lubawki?
Lubawka, ze względu na swoją lokalizację, jest miastem, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Można tam bowiem uprawiać sporty zimowej, jak też turystykę górską wiosną, latem i jesienią.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!